İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

Young Royals 2. Sezon; Aşk Her Zaman Kazanır Mı? | Dizi İncelemesi

YOUNG ROYALS 2. SEZON

 • KARAKTERLER
  • Edvin Ryding (Wilhelm)
  • Omar Rudberg (Simon)
  • Malte Gardinger (August)
  • Nikita Ugla (Felice)
  • Fira Argento (Sara)

Young Royals, atmosferiyle, hissettirdikleriyle uzun zamandır içerisine tıkılmış olduğum kutunun içinden çıkmamı sağladı. Wilhelm’in davranışları, duyguları, yaşamaya zorlandığı hayat o kadar gerçek ve bizden biri gibi ki belki de o yüzden bu kaçamak aşk etrafımızdaki hayattan biraz olsun uzaklaşmamızı sağlıyor. Young Royals 1. sezon’da Simon’a aşık olan Wilhem’in hayatının korkunç bir video yüzünden alt üst olmasını izlemiştik. Wilhem’in videoda kendisinin olduğunu inkar etmesinin üzerine bütün suç Simon’a kalınca Wilhem ve Simon aşkı bilinmezlik rüzgarına kapılmıştı.


Bütün yaz birbirlerinden habersiz ve ayrı geçiren ikilimiz kraliyet ailesine mensup İsveç’in en ünlü Hillerska yatılı okuluna geri dönerler. Aralarındaki soğukluk birbirlerini gördükleri anda hissedilir derece de fazladır. Simon, tüm suçu kendisine attığı için Wilhem’e kızgındır. Wilhem de suçluluk hissediyordur, ama ailesinin verdiği baskı Simon’u tanıdığı andan itibaren daha katlanılmaz bir hal almıştır. Kraliyet ailesi, Wilhelm’in sıradan bir ilişkisi olmasını isterken, Wilhelm Simon’a duyduğu aşkı bir türlü bastıramıyordur. Bir de aynı sınıfta olup aynı sırada olmaları gerekiyordur. Tüm okul yılı boyunca da bu baskı katlanarak artacak, korkunç gelişmelere gebe olacaktır. Öyle ki Wilhem, tüm baskıların altında tahttan feragat etmeye dahi kalkışacaktır. Fakat bir kez yalana başvurduğunda gerisi sen istemesen de çorap söküğü gibi gelecektir.

Young Royals 1. sezonda bir aşkın filizlenmesini ve sonrasında o filizin kurumasını izlerken, 2. sezonda aynı filizin yeniden yeşererek bu sefer tüm zorluklara göğüs gerebilecek bir güçlükte olduğunu fark ediyoruz. Wilhem ve Simon aşkı bu sefer kraliyeti yenebilecek midir?

Young Royals 2. sezon itibariyle dizinin konusunu mu övsem, karakterleri mi yoksa izleyiciye sonuna kadar hissettirdiği ayrılık acısını mı? O kadar doğal ve içtendi ki her bölümün sonunda aşkın insan duygularına sonsuz etkisi olduğunu acımasız bir şekilde gözler önüne seriyor. İki aşığın fark ettirmeseler de kalplerinde doğmuş olan aşkı görmezden gelme çabalarını izlemek son derece samimiydi. Simon’ın Wilhelm’e olan duygularını başka bir insan üzerinden bastırmak istemesi rahatsız edici olsa da Simon’ın elinden bir şey gelmeyerek sonuna kadar içten içe Simon’ın yanında olması çok güzeldi. Wilhelm’in yaptığı, tam olarak benim yapabileceğim bir davranış olacağından onu bu sezonda daha çok sevdim. Ruhundaki yaraları, içine düştüğü karanlık kuytuları izliyoruz.

16 yaşında, kendisine yol gösteren abisi Erik’i askerde kaybetmenin acısı, bir de bunun üzerine prens olma yolunda hiçbir engelinin olmaması duygularını daha karmaşık bir hale sokuyor. Annesi, tek veliahtın kendisi olduğunu söylerken kraliyete dair yanında olduğunu gösteriyordur, Wilhelm ise Simon’a duyduğu hislerden emindir. Fakat kraliyet açısından işler o kadar da kolay yürümüyordur. Eğer Wilhelm genç bir erkek olarak tahta layık olduğunu gösteremezse yerine kuzeni August geçecektir. Ki August, Wilhelm ve Simon’un çekilen eşcinsel videosunu basına sızdıran kişidir, Wihelm de bunu biliyordur. Üzerinde farkında olmadan daha da büyük bir baskı oluşmuştur. Bunu atabilmesinin tek çözümü de Simon’dur.

Tüm bu duygu karmaşaları 2. sezonda muhteşem gösterilmişti, göz açıp kapayıncaya kadar bitti. Ayrıca 2. sezonda Simon’un kız kardeşi Sara’nın August ile olan yakınlaşmaları da August bir nebze tanımamıza yol açıyor.

Uzun lafın kısası, Young Royals’ı izlemek insan ruhunda rahatlatıcı, sıcak bir duygu oluşturuyor. Uzun zamandır bir Netflix dizisi izlemiyordum ve izlediğim bu altı bölüm, keşke daha fazla olsaydı, hem buruk hem de yeniden yaşadığımı hissettirdi. Fazla abartılı bulabilirsiniz belki, ama gerçekten de öyleydi. Diğer karakterler August, Sara ya da diğerlerinin aksine Wilhelm ve Simon’un duyguları beni aşırı etkiledi ve gerçek geldi. İzlediğiniz her an bunu hissedebiliyorsunuz. Çok güzeldi, çok!

Young Royals 2. sezon sonundan sonra 3. sezonu dört gözle bekliyorum. <3

İlk yorum yapan siz olun

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Mission News Theme by Compete Themes.