İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

Young Royals 1. Sezon; Aşkın Önüne Ne Geçebilir? | Dizi İncelemesi

Son güncelleme tarihi 9 Ağustos 2021

Young Royals, İsveççe başladığım en tatlı diziden bir tanesi olabilir. Tıpkı Norveç yapımı Skam gibi sakin ve güncel bir atmosferi vardı. İlk başta dili itibariyle pek ilgimi çekmeyeceğini düşünsem de sonradan olaylar, atmosfer ve karakterler tatlı bir şekilde diziye bağlanmamı sağladı.

Young Royals, Netflix Türkiye’de, birinci sezonuyla altı bölümlük bir İsviçre dizisi. Bölümler ortalama 45 dakika ve bir kraliyet ailesinin oğlu olan Prens Wilhelm’in seçkin bir yatılı okul olan Hillerska’ya transfer olmasıyla başlıyor. Arsa, İsveç prensi Wilhelm, arkadaşlarıyla yaşadığı bir münakaşa sonrasında videolarla birlikte internete düşer ve ailesi tarafından hiç istemese de son derece seçkin bir yatılı okula yazdırılır. Bu kraliyet ailesi olayları Wilhelm’i sandığında da fazla zorluyordur. Kendisini bulmaya çalışan Wilhelm, ağabeyi Erik sayesinde ayakta kalmaya çalışır. Aynı zamanda Hillerska yatılı okulunda kuzeni olan August da ona bu süreçte yardımcı olacaktır. Bunda Erik’in arkadaşı olmasının da payı büyüktür.

Bir süre için her şey yolunda gidiyordur. Kendisine ait bir odası, alışması gereken bir okulu vardır. Bir süre de olsa kraliyetten uzak olmak ona iyi gelecektir, ama ne yazık ki bir prens için hayat hiçbir zaman normal insanlar gibi gitmeyecektir. Kraliyetten fiziksel olarak uzak kalıyor olsa da okulda herkesin onu tanıması ve genel olarak uyması gereken, çoğu yazılı olmayan kurallar genç prensi bunaltır. Wilhelm yatılı okulda çıktığı yolculukta yaşadıkları yüzünden her şeyi zor yoldan öğrenecektir. Öyle ki, esmer, kıvırcık saçlı ve son derece tatlı Simon adındaki genç, gay bir çocuğu aşık olduğunda hayatı sandığında da hızlı değişecektir. O kadar hızlı gelişecektir ki son sürat hızla gittiğinin, duvara toslayana kadar farkına dahi varamayacaktır.

Young Royals, tatlı atmosferi ve bir prens için boğucu da olsa olması gereken otoriteyi çok güzel yansıtıyor izleyicilerine. Oyuncuların performansları, Wilhelm’in tavırları, kendini bulma süreci ve bir prens olarak uyması gereken kuralların ağırlığını üzerinde fazlasıyla hissediyor. Biz izleyicilere de bu ağırlığın ne demek olduğunu anlamamızı sağlıyor. Aşkın, bazı durumlarda hiçbir öneminin kalmadığını bizlere gösteriyor. Kız-erkek ilişkilerinde dahi sınıf farkının çoğu senaristlere malzeme verdiği bu durum, bir de gay karakterler olduğunda daha da ilgi çekmesi bence kaçınılmaz olmuş. Dediğim gibi karakterlerin, Simon (Omar Rudberg) ve Wilhelm’in (Edvin Ryding) performansları tek kelimeleyle muazzamdı.

Wilhelm ve Simon <3

KARAKTERLER:

  • Edvin Ryding (Wilhelm)
  • Omar Rudberg (Simon)
  • Malte Gardinger (August)
  • Nikita Ugla (Felice)
  • Fira Argento (Sara)

Young Royals sayesinde yeni bir dil öğrenmeye dair heyecan da çoğu kişide artmıştır diye düşünüyorum. Ben en azından alfabesine olsun bakmayı planlıyorum açıkçası. 🙂 Henüz yayınlanmış birinci sezonuna göre oldukça tatlı ve yerinde bir diziydi. Benim gibi bu tarz ilişkileri sevenleriniz varsa kesinlikle tavsiye ediyorum. Sosyal medyada dolaşan çoğu incelemelerde de Young Royals’ın, bu güne çıkar çıkmış çoğu eşcinsel yapımlı dizi/filmlerini geçmiş olduğunu görüyoruz. Yeni bölümü sabırsızlıkla beklediğimi söylemiş miydim? 🙂

Haydi, siz de çabuk izleyin ve yeni bölümü benim gibi merakla bekleyenler furyasına katılın!

İlk yorum yapan siz olun

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Mission News Theme by Compete Themes.