İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

Tanrı Kullarına Kızarsa; Kıyamet Melekleri | Film İncelemesi

Son güncelleme tarihi 29 Ağustos 2020

Overall
2.5
 • Filme Verdiğim Puan
Sending
User Review
0% (0 votes)

Konusu

Tanrı, kullarına kızmıştır ve kıyameti gerçekleştirmesi için meleklerini Dünya’ya göndermiştir. Baş melek Mikail, kardeşi Cebrail ve diğer meleklerin aksine Tanrı’nın buyruğunu reddedip, Dünya’ya düştüğünde kanatlarını kesmiş, insanlığa yardımcı olacak umudu ıssız bir benzinlikte aramaya başlamıştır. Orada tesadüf eseri bulunan kişiler ise, tahmin etmedikleri bir hayat mücadelesine tanık olacaklardır.

 • Çıkış Tarihi: 2010
  Orjinal Adı: Legion
  Ülke: ABD
  Yönetmeni: Scott Stewart
  Süresi: 1 saat 40 dakika
  Kategorisi: Aksiyon/Fantastik/Korku
  IMDb Puanı: 5,2

Kıyamet Melekleri filmi hakkında ne söylemem gerektiğini bilmiyorum. Eğer hiçbir şey düşünmeden tamamen boş bir şekilde izlerseniz beğenebilirsiniz, ama kafanızda konu ile ilgili oturmadığını düşündüğünüz detaylar varsa beğenmeyeceksiniz, o yüzden baştan söyleyeyim. Filmde, bazı detayları gerçekten de eksik kalmış ve hemen sonlanmış gibi geldi. Fantastik bir film olmasına rağmen fantastik unsurları tahmin ettiğimden az gerçekleşti. Belki de filmin süresinden kaynaklı bir durum olabilir. Bir saat kırk dakikaya hızlıca sığdırılmış gibiydi. Daha detaylı ve daha uzun bir film olmuş olsaydı, eminim görsel açıdan ve kurgu açından harikalar yaratabilirlerdi diye düşünüyorum.

Havada asılı kalan çok fazla soru vardı. Evet, Tanrı’nın kullarına kızıp meleklerini dünyaya göndererek kıyameti başlattığını görüyoruz, ama bunu neden yaptığı pek açıklanmıyor. Her şey, Tanrı’nın aniden karar verip insanları yok etmek istemesi ve sonrasında insanların delirmesiyle başlıyor.

Issız bir benzinlikte bir grup insan o ya da bu şekilde toplanmışken, benzinlik ve aynı zamanda yiyecek içecek yerinin sahibi Bob Harrison (Dennis Quaid), oğlu Jeep Harrison’la (Lucas Black) arabaları bozulan bir çifte yardım etmeye çalışırlar. Bir süre sonra da eşiyle sorunları olduğunu öğrendiğimiz siyahi adam Kyle Williams (Tyrese Gibson) yolunu kaybederek benzinliğe geliyor. Bir süre sonra, Bob, eski tip televizyonunun bozulduğunu fark ederek onu tamir etmeye çalışır, ama ekranda garip bir yazı çıkar. Ardından telefon hatları ve elektrikler kesilir. Ayrıca, baba ve oğulun yanında çalışan iki kişi daha vardır. Biri eski dostu Percy (Charles S. Dutton), diğeri de hamile Charlie (Adrianne Palicki).

Bir süre sonra benzinliğe yaşlı bir kadın gelir. Başta her şey yolundaymış gibi görünür, ama bir an da Charlie’nin bebeğine, ‘Bebeğin yanacak’ demesiyle yaşlı kadın korkunç bir yaratığa görünüyor. Ruhu ele geçirilmiştir. O andan sonra da orada bulunan kişilerin başları beladan kurtulmayacaktır. Sonrasında Mikail gelir, başta kendisiyle birlikte olanları açıklamaya başlar.

Kıyamet Melekleri filminin ilk yarısından sonra Mikail’in olanları anlatmasıyla kurtarıcının Charlie’nin karnındaki bebek olduğunu görüyoruz. Diğer melekler insanlıktan umutlarını yitirmişken, Mikail bebeğin insanlığı kurtaracağına inanır ve Charlie’yi seven Jeep ile birlikte inançlarını toplayarak bebeğin doğmasına yardımcı olurlar.

Başta da söylediğim gibi, illa filmi izlemek isterseniz tamamen önyargısız izlemeniz gerekiyor. Açıkçası, filmin puanını ve yapılan eleştirileri görseydim ben de izlemezdim, ama yine de bir saat kırk dakikalık bir filmde bazı detayları güzeldi. Özellikle de melek kanatlarının detaylıca göründüğü kısımlarda, insan imrenmiyor değil. Sizin de benim gibi melek kanatlarına zaafınız varsa çok olmasa da bir süre onları görme şansınız oluyor. Filmi daha çekilir hale getiriyorlar. Keşke daha fazla görebilseydik…

İlk yorum yapan siz olun

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Mission News Theme by Compete Themes.