İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

Sessizlik – Becca Fitzpatrick; Sessizlik Can Yakabilir | Kitap İncelemesi

Son güncelleme tarihi 23 Kasım 2020

Overall
4
  • Kitaba Verdiğim Puan
Sending
User Review
0% (0 votes)

Konusu

Nora Grey, üç aydır kayıptır ve ansızın babasının mezarında uyandığında hiçbir şey hatırlamamaktadır. Nora, başına ne geldiğini bilemezken hafıza kaybının aslında beş ay önceye dayandığını fark ettiğinde bunun sıradan bir hafıza kaybı olmadığını anlar.

Kitabın Günümüz Yayınevi: Pegasus
Kitabın Yazarı: Becca Fitzpatrick
Yayınlanma Tarihi: 2016
Sayfa Sayısı: 418
Tür: Aşk/Fantastik

‘’Geride sadece sessizlik kaldığında gerçek duyulabilir mi?’’

Hush Hush serisinin üçüncü kitabı Sessizlik, pek beklediğim gibi değildi, ama yine de okurken keyif aldığımı söyleyebilirim. Seriye başlamadan önce bu kitapta hafıza kaybının olacağını okumuştum ve tadım kaçmıştı, ama o kadar da sıkıcı geçmedi. Diğer iki kitabında olduğu gibi ilk 200 sayfasında olayları toparlama, asıl yere getirme sürecinde olan yazar, Sessizlik kitabında da Nora’yı kafasındaki büyük boşluğun içerisine atıyor ve okuyucunun aşina olduğu, ama Nora’nın bilmediği detaylarla harmanlıyor. Kitabı daha sıkıcı bekliyordum, ama öyle değildi. Sadece Patch’in diğer adına bir türlü alışamadım. Jev ismini çok düşündü mü acaba yazar…

ARKA KAPAK;
Patch ve Nora arasındaki çığlık, yerini sessizliğe bırakmıştır. Patch’in karanlık geçmişindeki sırların üstesinden gelmiş birbirinden tamamen farklı iki dünya arasında bir köprü kurmuş ihanet, sadakat ve güven duyguları zorlu sınavlardan geçmiştir. Ve bütün bunlar, cennet ve dünya arasındaki sınırları aşan bir aşk uğruna göze alınmıştır. Birbirlerine duydukları sarsılmaz güven haricinde hiçbir şeye sahip olmayan Patch ve Nora, uğruna çaba harcadıkları her şeyi ve aşklarını paramparça edebilecek bir güce karşı umutsuz bir savaşa başlarlar…

Sessizlik, Nora Grey’în üç ay kayıp kaldıktan sonra babasının mezarında uyanmasıyla başlıyor. Nora, gözlerini açtığında babasının mezarının üzerindedir ve yaşadıkları hakkında hiçbir şey hatırlamamaktadır. Dedektif Basso’nun yardımıyla annesine teslim edilirken Nora’nın bir yanı kimseye güvenmemesi gerektiğini haykırıyordur. Hastanede geçen süre zarfında bir şeyleri öğrenmeye başlar. Eylül ayı olmuştur ve zihninden önceki beş ay tamamen silinmiştir. Bu konu hakkında hiçbir fikri olmayan Nora, travmatik bir durum olduğunu düşünür, ama aslında Haziran’dan bu yana, üç aylık bir sürede kayıptır. Peki o zaman neden zihninde beş aylık bir boşluk vardır?

Bu detayı da zaman içerisinde öğrenecektir. Annesinin sevgilisi, kendisinin ve düşmanı Marcie’nin öz babası Hank Millar’ın başına açtığı her şeyi Jev’in de yardımıyla teker teker öğrenecektir. Bu gerçekler her zaman olduğu gibi Nora’nın hayatını tepe taklar ederken sayılı insan günlerinin kaldığının da farkında değildir. Hank Millar’ın kendisi ve ailesi hakkındaki planları henüz bitmemiştir. Nora, sonra beş ayda yaşadıklarını öğrenmeye çalışırken tanımadığı, ama gördüğünde ruhunda garip duygular hissettiği Jev’in büyüsüne kapılacak, hayatının kontrolünü yeniden eline almak için her şeyi yapacaktır.

*

Kitap hakkında spoiler vermeden anca bu şekilde yazabildim ve bu diğerlerine göre biraz kısa olsa da detayları bakımından, dediğim gibi ilk iki kitabın kısa bir özeti şeklinde yorumlayabiliriz. Asıl olaylar ve savaş, bir sonraki kitapta, yani ‘Final’ kitabında gözler önüne serilecektir.

Diğer Kitaplar
1 Fısıltı – Becca Fitzpatrick
2 Çığlık – Becca Fitzpatrick
3 Sessizlik – Becca Fitzpatrick
4 Final – Becca Fitzpatrick

İlk yorum yapan siz olun

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Mission News Theme by Compete Themes.