İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

Resident Evil: İnfinite Darkness 1. Sezon | Dizi İncelemesi

Son güncelleme tarihi 13 Temmuz 2021

Ah Leon, üzümlü kekim diyerek başlamak istiyorum yazıma. Geçenlerde Netflix’de gördüğüm bir paylaşımda görmüştüm Resident Evil: Infinite Darkness dizisinin çıkacağını. Her oyun dizinini PintiPanda TV adlı yayıncıdan, yani Tuna abiden <3 izlediğim için dizisini de merak etmiştim. Beklediğime değdi mi bilmiyorum, ama bence Panda’nın oyunları daha havalı ve izlenilesi olan hikâyeler. Tabii bunun bir oyun olmadığını biliyorum, ama CAPCOM’un Resident Evil video oyunlarından esinlenerek yaptığı bu dizinin daha verimli ve daha uzun olmasını isterdim.

Leon Kennedy ve Claire Redfield’ın güncel hikâyesi, ilk piyasaya CAPCOM 1998 yılında, PlayStation için geliştirildi ve Resident Evil 2 adıyla oyunculara sunuldu. Resident Evil: Infinite Darkness dizisinde burada gördüğümüz karakterler yer alıyor. İlk sezonda 4 bölüm var ve her bölüm 26 dakika uzunluğunda. PintiPanda’nın, Tuna abinin <3 oynadığı bölümler daha aksiyonlu, daha komik ve çok çok daha eğlenceli tabii ki. Buradan da Tuna abimi nasıl sevdiğimden bahsetmiş oldum. <3 Tabii dizisinde en sevdiğim şey Leon’u sürekli olarak görüyor olabilmek. Oyununda first person olduğu için karakteri göremiyoruz.

Her neyse konusunda bahsedeyim. Tipik Resident Evil havasındaydı tabii ki. Leon’dan ziyade Claire karakteri de çok fazla yer alıyordu. Bu sefer kahramanlarımız Racoon City değil de Penamstan adında bir şehirdeler. Leon, bir ajan grubunun içerisinde yer alırken Claire gazeteci kimliğiyle hareket etmeye devam ediyor. Beyaz Saray’a sızan bir virüs beklenmedik bir şekilde halkı tehdit etmeye devam ediyor. Racoon City’de yaşananların aynısının gerçekleştiğini fark eden ikili, kendi görevleri doğrultusunda hayatta kalma mücadelelerine devam ediyor. Aynı zamanda 2006 yılını izliyoruz. Beyaz Saray’a yayılan tehdidin bir süre sonra başkanı çökertmek olduğu fark ediliyor ve bunun için harekete geçiyorlar.

Resident Evil: Infinite Darkness dizisinin birinci sezonu kısa olmasına rağmen detaylar konusunda oldukça güzeldi. Ne anlatmak istediğin açıkça vurguluyor, klasik RE havasını fazlasıyla veriyordu. Gerek var mıydı böyle bir şeye, o konu tartışmaya açık elbette, ama çerezlik bir dizi olarak ikinci sezonu çıkana kadar doyuruyor. RE oyun dünyasını severlerin bu diziyi kaçırmamalarını tavsiye ediyorum. Diğer sezonlarında neler olacağını şimdiden merak ediyorum. Sezonlar ne zaman çıkar bilmiyorum, ama o zamana kadar filmleri ve oyunlarını yeniden anarak vakit geçirebiliriz.

İlk yorum yapan siz olun

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Mission News Theme by Compete Themes.