İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

Preacher 1. Sezon 7. Bölüm ”Giden” | Dizi İncelemesi

‘’Hayatınızın bir anda değişebileceğini söylemek için buradayım. Ve o an geldi.’’

Jesse’nin, bir anlık sinirle Eugene’i Cehennem’e göndermesi ve sonrasında arkasını dönüp giderek, halkına vaaz vermesi ruhunda bazı şeylerin değiştiğine dair gerçek bir kanıttır. Jesse ister istemez o gücün hâkimiyeti altına giriyordur. Cassidy olanları görmüştür. Jesse’yi uyarır, ama elinden bir şey gelmez. Jesse’nin bir yanı Tracy Loach ve kendisine yaptığı şeyden sonra tüm bunları hak ettiğini düşünüyordur. Tüm yaptıklarından sonra yakınlarını kendisinden uzaklaştırırken bazı şeylerin farkına varmasına da sebep olur. Bir noktadan sonra Eugene’i geri getirmek ister, ama beceremez.

Bölüm boyunca Jesse’nin geçmişine giderek şuanda olduğu adamın neden Annville kasabası gibi bir yerde vaizlik yaptığını anlıyoruz. Jesse, küçükken babasıyla arkadaşı Tulip yüzünden kavga etmesi sonucunda babasının ölmesi için tanrıya dua eder ve beklenmedik bir şekilde babasını öldürmek için birkaç adam gelir. Gözlerinin önünde olan bu olay karşısında hayatı boyunca kendisini suçlayacaktır. Ölmeden önce babasına verdiği, iyi insan olacağı sözü de bir şekilde Annville kasabasında vaizlik yaparak, babasının mirasını devam ettirerek gerçekleştireceğine inanıyordur.

Jesse’nin küçüklüğünde Tulip O’Hare’yi de görüyoruz. Annesi hapiste, amcası ise sürekli olarak sarhoş olarak dolanan kimsesiz, asi bir kız profili çiziyordur ki günümüzde de geçmişinden izlerini görüyoruz.

Odin Quincannon ise yeniden arsa peşine düşmüştür. Jesse’nin yanına gelerek kiliseyi vermesi için ısrar eder, ama Jesse bunun için anlaşma yaptıklarını söyleyerek reddeder ki yapmışlardır. Bay Ouincannon kilisiye gelerek tanrıya hizmet edeceğine dair söz vermiştir, fakat bu arsayı almasına engel değildir. Jesse ne kadar reddetse de Bay Ouincannon bu durumdan vazgeçmeyecektir.

*

Bu bölüm boyunca Jesse ve Tulip’in geçmişinin şuan olduğu kişiyi nasıl da şekillendirdiğini izledik.

İlk yorum yapan siz olun

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Mission News Theme by Compete Themes.