İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

Peaky Blinders 5. Sezon 3. Bölüm ”Strateji” | Dizi İncelemesi

Son güncelleme tarihi 16 Mart 2021

‘’Dünyayı parçalanmış görüyorsunuz. Dayak yiyen o çocukların göreceği gibi.’’

Thomas Shelby ve Polly Gray, yetimhanenin çocuklara zorbalık yaptığını anladıklarında bir baskınla giderler ve tüm bağışlarını aldıklarına dair bir konuşma yaparlar, tabii bu konuşma pek medeni bir konuşma olmamıştır.

Billy Boys çetesinde Jimmy McCavern’ın Abaramah Gold’un oğlunu öldürmesi üzerine intikam savaşları geri döner. Tommy, Abaramah yerine oğlunun intikamını almak ister, ama ne yazık ki Abaramah işini şansa bırakmayacaktır. Polly sayesinde tedavi gördüğü hastaneden kaçarak vakit kaybetmeden plan kurar. Polly, her ne kadar onu bu işin Tommy’nin sorumluluğunda olduğunu söylese de Abaramah onu dinlemez ve kendi intikamını kendisi gerçekleştirerek Billy Boys’a tam anlamıyla savaş ilan eder.

Bay Mosley ise kendi tuhaf planını uygulamakta kararlıdır. Oswald Mosley, Lancaster Dukalığının Bakanı, Maliye bakan yardımcısı ve Büyük Britanya Başbakanı’nın kabine danışmanıdır. Ve Bay Mosley, kötüden ziyade tam bir şeytan olduğunu Tommy’e kanıtlamıştır. Tommy’e kendi yeni kuracağı Faşizm partisi için teklif sunduğunda Ada ile reddettiklerini söylemişlerdi, ama Oswald Mosley,  bu oyunun nasıl oynandığını çok iyi biliyordur. Aynı zamanda Bonnie’yi öldüren adam Jimmy McCavern’da Doğu Glasgow tersanelerini işlettiği için Bay Mosley onu iyi tanıyordur. Bu tanışıklık sonrasında Bonnie’nin ölümü Bay Mosley’nin stratejisinin ne olduğunu öğrenmeye iter. Öyle ki bu ölümle ilgili onun bir parmağı vardır. Bay Mosley’nin her şey hakkında bilgisi vardır.

Bay Mosley, kuracağı partinin başkan yardımcılığına Tommy’i getirebilmek için her yolu dener. Onlar geleceğin kendileri olduğunu iddia ediyorlardır. Tommy bir an önce bu konuda bir şey yapmak zorundadır.

Vakit kaybetmeden asker Ben Younger ile görüşme yapar. Bu görüşme sonucunda Thomas Shelby Bay Mosley’nin tarafına geçer, ama muhbir olarak iş yapmaktadır. Tommy’nin işi göründüğünden de zor olacaktır ve belirlediği bu stratejiyi iyi oynamak zorundadır.

🔙 5. Sezon 2. Bölüm İncelemesi ”Kara Kediler”

5. Sezon 4. Bölüm İncelemesi ”Döngü” 🔜

İlk yorum yapan siz olun

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Mission News Theme by Compete Themes.