İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

Peaky Blinders 4. Sezon 4. Bölüm ”Tehlikeli” | Dizi İncelemesi

Son güncelleme tarihi 16 Mart 2021

‘’Karını kaybettin, şimdi de kardeşini. Bunun seni değiştireceğini sandım, ama değiştirmişe benzemiyor. Hiçbir şey seni değiştiremiyor.’’

Arthur’un, babasının kendisine ihaneti sonucu dövüşe katılmasının üzerine Edward Ross adında bir çocuğu döverek öldürmesiyle neredeyse Arthur’un hayatını değiştirecek bir olay yaşanmıştı. Şimdi ise Bayan Ross, eğer oğlu yaşasaydı yirmi başında olacaktı bahanesini göstererek Tommy Shelby’nin yanına gelir ve kadının isteğini yerine getirir. Kadın, Arthur’u affedebileceğini söyleyerek onu oğlunun yaş gününe davet ediyordur. Öyle ki Arthur’un geçmişi peşini bırakmazken bunun İtalyanların başka bir tuzağı olduğunu anlamaları uzun sürmez. Ama Polly, Luca Changretta’yla oğluna karşılık Tommy’i vereceğine dair bir anlaşma yapmasaydı oğlu Michael’ın dumanları bacadan tütüyor olacaktı.

Tommy’nin hiçbir şeyden haberi yoktur. Polly oğlunu korumak pahasına her şeyi göze almıştır. Bir an önce Luca Changretta’ya anlaştığı gibi Tommy’i teslim etmelidir yoksa oğlunun ölmesi an meselesidir. Aynı şekilde Michael’da ona hiçbir şey söylememeye kararlı gibi görünüyordur. İyileşene kadar bazı şeylerin üstesinden gelmek zorundadır. Tommy İtalyanlarla uğraşırken aynı zamanda şirketlerini de yönetmek zorundadır. Bu zorlu grev dönemlerinde insanlar işlerini terk ediyorlardır ve sorunlar bitmek bilmiyordur.

Tommy hangi birisiyle başa çıkacağını bilemez. Ada’nın yardımıyla sendika başkanı Jessie Eden ile konuşma talebinde bulunur. Grev konusunu bir şekilde halletmesi gerekmektedir. Bununla birlikte atının eğiticisi May Carleton’da Small Heath’e gelmiştir, vakit kaybetmeden Tommy’nin karşısına çıkar. Tommy onu istediğini belirtse de May bu sefer bu konuda bir girişimde bulunmaz.

Finn ise ağabeyi John’un ölümünden sonra çete işlerinde daha fazla ön planda olmaya başlamıştır, ama onun yaşında bir çocuk için bunların üstesinden gelmek pek kolay değildir.

Aberama Gold

Tommy’e İtalyanlar arasındaki savaşta yardım eden vahşi Aberama Gold elinden geldiğince İtalyanları korkutmaya çalışırken aynı zamanda oğlu da dövüş yeteneklerini sürdürmeye devam eder. Anlaşmanın daha uzun ömürlü olabilmesi için Tommy, ona ilk maçını hazırlamıştır. Camden Town’da Alfie Solomons’un adamlarından biri olan iri yarı Golyat adında bir adamla dövüşecektir. Öyle ki adam o kadar büyüktür ki annesi dahi onu korkudan terk etmiştir. Tabii kalbinde tam anlamıyla dövüş tutkusu olan Bonnie için dövüşten başka hiçbir şey önemli değildir.

‘’Erkeklerin, aileler arası bir savaşı yönetecek stratejik zekası yoktur. Erkekler yalan söyledikleri kadar iyi sır tutamazlar.’’

🔙 4. Sezon 3. Bölüm İncelemesi ”Karatavuk”

4. Sezon 5. Bölüm İncelemesi ”Düello” 🔜

İlk yorum yapan siz olun

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Mission News Theme by Compete Themes.