İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

Peaky Blinders 4. Sezon 2. Bölüm ”Kafirler” | Dizi İncelemesi

Son güncelleme tarihi 16 Mart 2021

‘’Tanrı’nın seni koruduğunu hatırladın, ama sana verdiği zamanda ne yaptın Thomas?’’

John’un zamansız ölümü tüm aileyi yasa boğar. Thomas ve ailesi bu sayede Changrettalar’ın daha da ciddi olduğunu anlar. Thomas, mafyanın elinden nasıl kurtulacaklarını bilemez. Luca Changretta, aileden herkesi öldürmeden durmayacaktır ve Tommy de bunun farkındadır. Bu yüzden hep birlikte olmak zorundadırlar. Eskiden isteyerek birlikte olan aile, şimdi zorla birlikte olmak zorundadır.

Thomas, ailesini mafyadan korumak için Abaraham Gold adında bir adamla iş birliği yapar. Adam oldukça vahşidir, ama Tommy başka türlü korunamayacaklarının farkındadır. Polly bu durum hakkında yanlarında olmak istemese de ağır yaralarla kurtulan oğlu Michael için Tommy’nin yanında kalır. Ona destek olmak zorundadır yoksa ailesi dağılacaktır. Polly’nin tek isteği oğlunu da alıp buralardan gitmek olsa da şimdi önemli olan ailesini korumaktır. Mafyadan sağ salim kurtulurlarsa her şeyin üstesinden gelebileceklerini düşünürler.

John Shelby’nin cenazesinden

Kadın sendika başkanı Jessie Eden, Tommy ile yaptığı görüşmelerde ücretlere dair anlaşma yapacağını düşünür, ama Thomas diğerleri gibi değildir. Jessie Eden’i pek dikkate almaz. Onun için önemli olan ailesini kurtarabilmektir. Ayrıca polis memuru Moss Tommy’e bir mesaj iletmesi için Linda’nın evine gelir. Londra istihbarat teşkilatı, komünist ve gelenekçileri araştırmak için Birmingham’a yedi memur yollamıştır. İlgilendikleri insanların listesi vardır ve bu listenin en başında Amerika’dan gelen Ada Thorne’un ismini en baştadır. Ada’nın New York’tan Birmingham’a gelmesinin devrimi örgütlemek için olduğunu söylüyorlardır. Oysaki Ada Shelby sadece aile şirketinde çalışmak için gelmiştir, ama bir Shelby olarak adınız lekelendiyse yeniden temizlenmek oldukça zordur.

 Luca Changretta hiç kimseden çekinmeden, elini kolunu sallayarak Tommy’nin şirketine, hatta odasına kadar gelir. Belki anlamamıştır diye niyetinin ciddi olduğunu Thomas Shelby’e yüz yüze dile getirir. Arthur Shelby, Polly Gray, Michael Gray, Ada Thorne ve son olarak kendi ismini sayarak öldürme listesini Tommy’e söyler. John Shelby ilk sırada Azrail’in kollarına düşmüştür.

🔙 4. Sezon 1. Bölüm İncelemesi ”Halat”

4. Sezon 3. Bölüm İncelemesi ”Karatavuk” 🔜

İlk yorum yapan siz olun

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Mission News Theme by Compete Themes.