İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

Peaky Blinders 3. Sezon 5. Bölüm | Dizi İncelemesi

Son güncelleme tarihi 16 Mart 2021

‘’Şu çizgiyi görüyor musun?’’
‘’Hayır.’’
‘’Orası cennetin sınırı. Birmingam ve cennet arasındaki sınır. Ve bugün o çizgiyi aşıp dünyaya döneceksin.’’

Thomas, Peder Hughes’ın adamları tarafından öldürülesiye dövüldükten sonra kendisini toparlaması üç ayını alır. Öyle ki kafasında kocaman bir dikiş vardır ve artık gözlük kullanması gerekmektedir. Toparlandığı ilk anda Rusların onu köşeye sıkıştırdığını anlar ve eski ortağı Alfie Solomons’tan yardım ister. Thomas’ı rus batağından Alfie’den başkası çıkarmayacaktır. Thomas, Alfie’e planından bahseder. Kasaya girmek için tünel kazmaları gerekmektedir. Bunun için de çok geçmeden eski tünelci tayfasını çağırır.

O sırada Michael’da yanlış işler peşindedir. İlk olarak Thomas’tan izin isteyerek Peder Hughes’ı öldürme teklifin bulunur. Geçmişinde kaldığı yerlerde onunla rahatsız edici anıları olduğu anlaşılır. Thomas, bu görevin Peaky Blinders’ın emri olduğunu söyleyerek onu öldürme şerefini verir. Bununla birlikte kız arkadaşıyla da sorunlar yaşıyordur. Kız hamiledir ve kızın ailesi hiçbir şey bilmiyordur. Michael, Arthur ve John’dan yardım ister, her ne kadar bu yardım pek de iç açıcı bir durum olmasa da başka çaresi yoktur.

Thomas, Arthur ve John elmasları nerede bulacaklarını ve bunun sonucunda tünelleri kazacak uygun yerleri ayarlayabilmek için Rusların evine giderler. Orada zaman geçirirken aynı zamanda iş için de istediklerini yapar. Tüm bu olanlar, evine gitmeler Alfie’yi kuyumcu olarak tanıtıp mücevherlerin değerini ölçmek hepsi tünel kazarak mücevherlerin nerede olduğunu öğrenmek için düzenlenen bir oyun.

Polly ise ressam beyefendiyle güzel zamanlar geçirir. Nihayet üzücü olaylardan sonra mutluluğu yakalayan bir Polly var gibi görünüyor. Her ne kadar sonrasında oğlu Michael’ın Peder Hughes’ı öldüreceğini öğrense de Polly için yeni bir aşk gemisi kıyılarında yüzüyor.

Açıkçası bu bölümü hiç sevmediğimi belirtmek istiyorum. Gerçekten izlerken kapatmak istedim. Diğerlerne göre sıradan ve kötü bir inceleme olduğunun farkındayım. Yüzeysel olarak bir saat boyunca sadece bunlar oldu. Finaldeki soygun için hazırlık gibi geçiş yapılması gereken bir bölüm oldu işte. İzlemeseniz de olur sanırım. Her neyse, söylemeden geçemedim. Diğer bölümde görüşmek üzere. <3

🔙 3. Sezon 4. Bölüm İncelemesi.

3. Sezon 6. Bölüm İncelemesi (Sezon Finali) 🔜

İlk yorum yapan siz olun

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Mission News Theme by Compete Themes.