İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

Peaky Blinders 3. Sezon 2. Bölüm | Dizi İncelemesi

Son güncelleme tarihi 16 Mart 2021

‘’Köpekleri etkileyebilirim. Çingene büyüsü. Etkileyemediklerimi de kendi ellerimle öldürürüm. Köpekle tekneye çıkınca öğreniyorsun. Tünellerde deliriyorlar. Şimdi de tünelde gibiyim. Bazen iki seçeneğin olur ya. Ya ölürsün ya da öldürürsün.‘’

Thomas Shelby, Ruslar’ın işini yapmaya devam eder. Şimdi de arabalarla alakalı gizli görüşmelerini ayarlıyorlardır. Bundan kimsenin haberi yoktur. O sırada İtalyanlar Peaky Blinders ile görüşmeye gelir. Lizzie’nin görüştüğü adamla ilgili sorunları vardır. Bu görüşmede John İtalyanlarla sürtüşme yaşar ve bu durum beklenmedik bir savaşı ortaya çıkartır.

Söylediği laflar sonucunda Arthur ve Polly, John’un gidip özür dilemesini ister, ama John bu konuda pek sıcak bakmaz. Aksine sinirlenerek Angel Changretta’yı döverek yüzünü parçalar. Bu da olası bir savaşın pimini çeker. Thomas bu konu hakkında ilk olarak Arthur ve Polly gibi düşündüğü belirtse de sonrasında John’un iyi yaptığını, İtalyanların Danny’i öldürmeye kalktığını belirtir. Arthur’un ise dindar eşi Linda yüzünden yumuşamaya başladığını iddia eder. Bu durum Arthur’un da kafasını bulandırmaktadır. Bu yüzden Thomas’ın söylediği işi, yani İtalyanların iki barı Wrexham ve Five Bells’i yağmalarken ona hiçbir şey söylemez.

Tommy ve Peder Hughes konuşurken

Tüm bunlar olurken Tommy’nin Ruslarla olan anlaşmasında bir aksaklık olur ve Tommy’nin görüştüğü ajan St. Mary Erkek Islahevi’n’den Peder John Hughes iplerin kendi elinde olduğunu göstermek için Tommy’i hapse attırır. Small Heath’de yerel polisler Peaky Blinders’ın elinde olabilir, ama Scotland Yard’da Peder Hughes’ın elindedir.

Tommy her zamanki gibi soğukkanlılığını korur, ama iş karısı ve çocuğuna geldiğinde onların zarar görme düşüncesi kalbini sıkıştırır. Peder Hughes Tommy’i açıkça oğlunu öldürmekle tehdit etmiştir. Grace ise her şeyden habersizdir. Tommy’nin düğünde verdiği söze güvenerek onun artık karanlık işlerle ilgilenmediğini sanır. Fakat Shelby Vakfı’nın yemeğinde Thomas Shelby’nin dünyası başına yıkılır. İtalyanlar, Angel Changretta’nın başına gelenlerden sonra öçlerini almak için vakfın yemeğine dalarlar ve Thomas’ın kolları önünde Grace’e ateş açarlar. O andan sonra Thomas Shelby, kalbini karanlığın içerisine hapsedecektir.

🔙 3. Sezon 1. Bölüm İncelemesi.

3. Sezon 3. Bölüm İncelemesi 🔜

İlk yorum yapan siz olun

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Mission News Theme by Compete Themes.