İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

Peaky Blinders 3. Sezon 1. Bölüm | Dizi İncelemesi

Son güncelleme tarihi 16 Mart 2021

‘’Ruslar iletişime geçti. Çalışma yöntemlerine alışmalıyız. Onlara göre aile zayıflıktır. Bu yüzden ailenin peşine düşüyorlar. Benim içinde aile güçlü tarafım ve bir iş yapacağız.’’

1922’de Thomas Shelby’nin Mareşal Russell’ı öldürdükten sonra bir grup adamla kaçırılmasından sonra idam edileceği sırada Winston Churchill’in adamlarından birisi Thomas’ı kurtarır ve yakın bir zamanda yeniden iş yapacaklarını bildirir. Bu durum Tommy’i ölümden kurtarırken Grace ile evlenme düşüncesine de ön ayak olmuştur. Aradan geçen iki yılın ardından nihayet Thomas Michael Shelby ve Grace Helen Burgess’ın düğün merasimleri Arrow Evi, Warwickshire’da gerçekleşir. Bebekleri Charles’da iki yaşına girmiştir.

Thomas düğün boyunca endişelidir. Grace’in tarafı askerlerden oluşuyordur ve düğün merasimi bitene kadar iyi bir izlenim gerçekleştirmesi gerekmektedir. Tüm gerginlik Thomas’ın üzerinde yoğunlaşırken bir de Rus işiyle uğraşması gerekir. Kralcı Rusler, Gürcistan’daki Bolşeviklerle savaşmak için silah arıyorlardır ve bu iş için Thomas’ı tutmuşlardır. Thomas’ın tanıştığı düğündeki Rus adam Bay Kaladin’in planı budur. Ve bu Rusların işi devlet politikasına aykırı olduğundan her şey gizli kalmak zorundadır. Grace ise tüm bu işlerden Thomas’ın kurtulmasından yanadır. Thomas’ın Rus işinden sonra her şeyden elini eteğini çekmesini, vakıfla kendisi ilgilenirken yarış ve arabalarla da Thomas’ın ilgilenmesini ister. Thomas ona söz verir ve aralarındaki gergin ortam yok olur.

Şimdi sıra istenilen parayı almaya gelmiştir. Tiflis Gürcistan Düşesi, Grand Düşes Tatiana Petrovna ile buluşurlar. Thomas, paranın onda olduğunu Bay Kaladin’den öğrenir. Aynı zamanda Bay Kaladin’in yanlış kod adı kullanması sonucunda Sovyet casusu olduğunu öğrenir. Bu bilgiyi Düşes’e verirken onu ikna etmesi sonucu para alır ve sonrasında adamı casusu öldürmesi istenir.

Thomas aldığı parayı Boston’da iskele almak için kullanacaktır. Arthur bu durumdan, yani istedikleri bu para karşılığında yanlış kod adı veren Sovyet casusu Bay Kaladin’i öldürmek zorunda olmaktan hoşnut kalmaz, ama onu da ikna etmenin bir yolunu bulur. Thomas, her ne kadar Grace’e her şeyi bırakacağına dair söz verse de Winston Churchill’in hayatını kurtarmasından sonra artık Thomas Shelby, kraliyetin bir piyonu haline gelmiştir. Onlar ne derse yapmak zorundadır. Fakat Thomas bunun daha farkında bile değildir.

Arthur, Thomas’ın planları sonucunda Bay Kaladin’i öldürür. Bu durum onun ruhunda istemediği bazı delikler açsa da son derece dindar eşi Linda ile tüm bunların üstesinden geleceğini düşünür. Her ne kadar şuan evli olsa da eskisi gibi bazı detayları kendisine saklamayı ihmal etmez. Peaky Blinders Small Heath Birmingham’a dönerken ne kadar sıradan bir düğün günü gerçekleştirirlerse o kadar sıradan bir düğün organizasyonunun üstesinden gelmişlerdir.

🔙 2. Sezon 6. Bölüm İncelemesi.

3. Sezon 2. Bölüm İncelemesi 🔜

2 Yorum

  1. Nagihan Çetin Nagihan Çetin 25 Mayıs 2022

    Yorumlamaların ve özetin harika. Anlamadığım kısımları senin sayende anladım ve bu diziyi izlemeye devam etmem yardımcı oldu. Bu ise vakit ayırıp uğraştığın için teşekkürler

    • İrem İrem Yazar | 26 Mayıs 2022

      Güzel yorumunuz için ben teşekkür ederim. Beğenmeniz beni mutlu etti.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Mission News Theme by Compete Themes.