İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

Peaky Blinders 2. Sezon 4. Bölüm | Dizi İncelemesi

Son güncelleme tarihi 16 Mart 2021

”Kontrol altında mı?”
”Kontrol altında.”

Harold Hancox’un ölümü Thomas’ı zor duruma düşürürken ailesine para yardımı bulunmaktan başka bir seçeneği kalmamıştır. Daha önce yaşanan olaylar neticesinde Thomas Dedektif Campbell için çalışıyordur ve bu sefer Thomas’ın derdi, sandığından da büyüktür. Campbell, Garrison Barı’nı bombalayan sempatizanlarla iş birliği yapıyordur ve Thomas’a birini öldürmesi için talimat verirler. Thomas, onların emirlerini yerine getirmek istemez. Hem bu oldukça büyük bir suç olarak anılacaktır hem de kraliyet ve yancılarının işini yapmak istemez. Kabul etmemesi durumunda ise daha önce Winston Churchill ile yaptığı ihracat anlaşması da sonra erecektir. Thomas’ın işi kabul etmekten başka şansı kalmaz. Ama önce Campbell’dan istediğini yerine getirmesini talep eder. O da içeride bulunan Donal Henry’nin ölümüdür. Bir casustur ve anlaşma yanlılarına karşı düzensizlerle çalışıyordur ve haftada iki kez Saltley’deki Mother Red Cap’te buluşuyordur.

Campbell, Thomas’ın söylediklerini doğruladıktan sonra adamı öldürtecektir. Bu da Thomas’ın, işi kabul ettiği anlamına gelmiştir, fakat bu öldürme sandığında da zor olacaktır. Etrafta büyük güvenlik önlemleri vardır ve bir şekilde üstesinden gelmesi gerekmektedir. Thomas, kendisini işin içinden çıkılmayacak bir duruma sürüklüyordur. Campbell ise bilmediği karanlık sulara adım atıyordur. Arthur Shelby ise Eden Club’ı adamlarıyla birlikte devralır.

Thomas ve May Carleton iş görüşmesinde

Thomas, kendisine verilen görevi düşünürken Michael Gray, Polly’nin oğlu Thomas’a muhasebe işlerinde yardım etmek için teklifte bulunur. Michael’in muhasebe işlerindeki yeteneği önceden çalışmasının üzerine oldukça yüksektir. Thomas, Polly’den izin alması karşılığında onu işe alacağını söyler. Polly bu durumdan hoşnut olmaz. Ailesinin pis işlerini biliyordur ve oğlunun bu gibi durumlarda başına bela açılmasını istemez. Michael, ilk olarak işe kabul edilmese de, Thomas onu muhasebecilik dışında başka işlere sokmaması için Polly’e söz verir ve on sekizinci yaş gününde müjdeli haberi Michael’a verir. Michael Gray, Artık Shelby şirketinin yeni muhasebesidir.

Dancoster Blood’taki açık arttırmadan satın aldığı, safkan bir çeyrek Arap atını eğitmesi için Thomas May Carleton’u davet etmiştir. May, Epsom yarışları için Thomas’ın atını eğitmek için alır. Thomas, iki yıl önce kendisine ihanet eden Grace’i hala unutmadığının göstergesi olarak atının adını Grace’in Gizem’i koyar. May Carleton ile bağlarını güçlendirmeye her iki açıdan da yakın gibi görünüyorlardır.

Thomas, ilk ihracat işini yapmaya hazırlanıyordur. Polly, Arthur ve John’a ihracatını yapacağı içkiyi gösterir. Campbell sayesinde denizlerarası ihracatı artık rahatlıkla yapabilmektedir. Shelby cephesinde diğer işler inişli çıkışlı ilerlerken aşk hayatı Thomas’ı anlayamayacağı duygular içerisine sürüklüyordur. Grace, yıllardır Thomas’ın ruhunda bir gizem olarak kalmaya devam ediyordur.

🔙 2. Sezon 3. Bölüm İncelemesi.

2. Sezon 5. Bölüm İncelemesi 🔜

İlk yorum yapan siz olun

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Mission News Theme by Compete Themes.