İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

Merlin 5. Sezon 11. Bölüm ”Karanlığın Resmi” | Dizi İncelemesi

Kral Arthur ve şövalyeleri Camelot ormanında devriyeleri sırasında bir şeyle karşılaşırlar. Bir yer yağmalanmıştır ve bir de kız vardır. Mordred, kaçan, pelerinli bir kızın peşinden koşarken onu yakaladığında tanıdığı birisi olduğunu fark eder, hem de yakından tanıdığı birisi. Kızın ismi Kara’dır ve tıpkı kendisi gibi bir Druid’dir. Mordred, Arthur’un büyücülere neler yapabileceğini bildiği için onun kaçmasına izin verir. Merlin olanları görür, ama bu konuda herhangi bir şey söylemez. Kafası hala kehanetler konusunda karışıktır. Aynı zamanda büyücü kadın Finna’nın kehanet ile ilgili söyledikleri odaklanmasını zorlaştırıyordur. Gaius da her zaman Merlin’in yanında oluyordur, ama bir şekilde Modred’ın Arthur’a zarar vereceğine inanıyordur. Şuan çok sevecen ve tam, asil bir şövalye gibi davranıyor olsa da Mordred kesinlikle Arthur’un kaderidir.

Öyle ki bu bölümde de Kara’nın gelişi hem Arthur hem de Modred’ın kaderini şekillendirmeye yetecektir. Çünkü Kara, Modred’ın değer verdiği birisidir ve hem onunla görüşmek hem de Arthur’a yakalanmasını engellemek istiyordur. Bununla birlikte yakalanırsa da Kara’ya neler yapacağını biliyordur. Çünkü Kara, olduğundan daha da çok Morgana’nın yanında olmaya yemin etmiştir. Arthur’un ölmesi için her şeyi yapacaktır. Modred, bir süre kadar Kara ile gizlice buluşuyor olsa da ne yazık ki bu uzun sürmez ve izler çerçevesinde Arthur ve Merlin, Kara’yı saklandığı yerde bulurlar.

Arthur, savunmasız bir kız için ilk başta nazik davranıyor olsa da Kara’nın Arthur’a dair öldürme girişimi onu yüz üstü bırakır ve şatoya geldiği anda zindana atılır. Modred olanları duyduğunda dehşete düşer. Kara’nın ölümü yakındır. Arthur, onun sözleriyle merhamet dilemesini istese de Kara, Morgana’nın kuralları ve istekleri konusunda kararlıdır. Bu da ölüm fermanını beraberinde getirir. Mordred, sevdiği kadının ölümüne göz yummayacaktır. Ne olursa olsun, gerekirse şövalyelikten atılma ya da ölümü pahasına olursa olsun sevdiği kadını kurtaracaktır.

Arthur her ne kadar hayal kırıklığına uğrasa da yasalar gereği gereğini yapacaktır. Merlin ise Mordred ve Kara’nın kaçacağını öğrendiğinde endişeleniyor. Çünkü Morgana’nın yanına giderlerse Morgana, onu Arthur için dolduracaktır ve Arthur, dönüp dolaşıp Modred’ın elinden ölecektir. Bunun olmaması için Arthur’a onların kaçacağını söyler ve uzaklaşamadan yakalanıp ikisi birlikte hücreye atılırlar. Arthur’un artık yapması gereken tek şey vardır o da Kara’yı yasalara göre idam etmek. Bu, Merlin ve Arthur’un yaptığı son hata olacaktır, çünkü Kara’nın ölümü Mordred’i kendilerine düşman edecek, onu Morgana’nın baş müttefiki yapacaktır. Bununla birlikte de Morgana’nın öğrendiği ilk ve belki de kaderini değiştirebilecek şey, Mordred’in söylemesiyle Emrys’ın Merlin olmasıdır.

İlk yorum yapan siz olun

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Mission News Theme by Compete Themes.