İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

Merlin 4. Sezon 8. Bölüm ”Lamia” | Dizi İncelemesi

Bu sefer Merlin’in başına Lamia adında büyülü bir yaratık dert olacaktır.

Feorre Dağları’ndaki Longstead’da yaşayan John ve Mary adında köylüler, bir gece yarısı beklenmedik bir durumla karşılaşırlar. John, insanların belirsiz bir şekilde öldüklerini fark eder ve bu durum karşısında ellerinden hiçbir şey gelmemektedir. Aslında sıradan bir ölüm değildir. Sanki bir şeye dokunmuşlardır ve sonrasında taşa dönüşmüş gibi kas katı kesilirler. Garip bir salgın gibidir. Mary, sabahın ilk ışıklarında Gwen’in yanına gelir. Ondan başka gideceği kimseleri yoktur. Gwen, vakit kaybetmeden onları Kral Arthur ile konuşturur. Arthur kendisine yardım için gelen kadını geri çevirmez ve neler olup bittiğine bakmaları için birkaç şövalye, Gwen ve Merlin’i gönderir. Şifacıları olmadığı için neler olduğunu anlamaları güçtür. Gaius oldukça yoğun olduğu için, Gaius’ın önerisiyle köye Merlin gider. Neler olduğunu anlamaları gerekmektedir. Merlin, Gaius kadar iyi şifacı olmadığını bildiği için bu görev konusunda endişelidir, ama elinden gelenin en iyisini yapmaya çalışır. İlk kez, şifa bilgileriyle birilerinin hayatını tam anlamıyla kurtarmaya gidecektir.

Köye vardıklarında John, Gaius gibi bilge bir şifacı yerine Merlin gibi bir çocuğun gelmesi konusunda rahatsızlığını belli eder, ama Merlin bu konu üzerinde durmaz. Şuan önemli olan hastalığın neden kaynaklandığını bir an önce öğrenmesidir. Hastalar yaşıyordur, ama zar zor nefes alıyorlardır. İki veya üç gündür bu halde baygın bir şekilde yatıyorlardır. Hafif nefes almak dışında herhangi bir insani belirtileri yoktur. Gwen’den bitkisel bir şeyler isteyerek onlardan karışım yapması gerektiğini belirtir. Bunun yanı sıra kimse olmadığı zaman büyüsünü kullanarak iyileştirmeye çalışır, ama o da herhangi bir işe yaramaz. Bu onu daha da çaresiz bir duruma sokar. Karşılarında gerçekten de bilmedikleri bir sorun söz konusudur.

Sabah olduğunda hastalarda hiçbir değişiklik olmaz, aksine daha da kötüye gidiyorlardır. Burada anlamadıkları bir şey olduğunu fark ederler ve bu, büyücülükten başkası değildir. Köyde yapacak başka işleri kalmadığı için gitmek zorunda kalırlar. Camelot’a dönüş sırasında beklenmedik bir durumla karşılaşırlar. Haydutlar bir kızı rahatsız ediyorlardır ve tabii ki bunu gören Camelot şövalyeleri boş durmaz. Vakit kaybetmeden kızı kurtarırlar, ama kızda bir değişiklik olduğunu fark etmezler. İsmi Lamia’dır ve nedense Merlin’i görür görmez ondan ürker. Bu durum herkes için normal karşılanır, ama kısa süre sonra işin aslı ortaya çıkacaktır.

Lamia, Gwen ve Merlin hariç tüm şövalyelerin zihnine girerek onları birbirlerine karşı kışkırtırken kendisine dair çekim oluşturmayı başarır. Şövalyeleri öldürmek için tuzağa çekmeye devam eder. Merlin ve Gwen işlerin ters gittiğinin farkındadır, ama şövalyeler kendilerine ters olacak bir şey yaptıklarında hemen saldırıya geçerler, bu yüzden peşlerinden gitmekten başka çareleri kalmaz. Arthur, onların geç kaldığını fark ettiğinde bir şeylerin ters gittiğini anlar ve dayısı, Gaius ve birkaç şövalye daha alarak aramaya koyulurlar. Yolda yine yağmalanmış, ölmüş birkaç adamla karşılaşırlar. Sonrasında köye gidip hastalarla birebir temas halinde olduğunda onlara kimin musallat olduğunu da fark edecektir. Bu büyülü yaratığı bir an önce bulmazlarsa başları oldukça beladadır.

Gwen, neyse ki Arthur’un onları aramaya geleceğini düşünerek etrafa izler bırakmıştır. Arthur, bu izler sayesinde geç de olsa onları bulur, ama az kalsın yaratığa yem olacaklardır. Neyse ki yaratığı öldürmeyi başarırlar ve sağ salim bir sorunun daha üstesinden gelirler.

İlk yorum yapan siz olun

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Mission News Theme by Compete Themes.