İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

Merlin 4. Sezon 6. Bölüm ”İki Efendinin Hizmetkarı” | Dizi İncelemesi

Kral Arthur, şövalyeleri ve tabii ki hizmetkarı Merlin, Yenilmiş Krallar vadisinden geçerken beklenmedik bir saldırıya uğrarlar. Merlin, bu konuda Arthur’u uyarmıştır, ama Arthur bu yolun gizli olduğunu kimsenin bilmediğini söyler. Bunu söylemesinden birkaç saniye dahi geçmeden saldırı gerçekleşir. Morgana’ya hizmet eden bir takım haydut yollarını keseler ve o sırada Merlin yaralanır.

Arthur, endişe içerisinde Merlin’i alır ve daha güvenli bir yere götürmeye çalışır, ama diğer şövalyelerden ne yazık ki uzaklaşmışlardır. Merlin’i bir an önce Camelot’a, Gaius’a götürmelidir yoksa yarasından dolayı ölme ihtimali yüksektir. Gece bir yerde dinlendikten sonra sabahın ilk ışıklarında yeniden harekete geçerler, ama Merlin giderek daha da kötü bir hale gelir. Merlin, acı içinde yerde yatarken Kral Arthur haydutlar tarafından kıstırılır. Çok fazla kişi gelir ve hepsiyle baş etmesi oldukça güçtür. Merlin, istemeyerek de olsa olan gücüyle haydutlar ve Arthur arasında taştan bir duvar örülmesini sağlar, ama Arthur kurtulsa da Merlin yanlış tarafta, haydutların tarafında kalmıştır.

Tüm bunlar Morgana ve dayısı Agravian tarafından tasarlansa da ellerinde baygın bir hizmetkar vardır. Agravain ise çok geçmeden Camelot’a dönmelidir, çünkü artık yaptıkları şüphe çekmektedir. Gaius, ondan şüphelenmeye başlıyordur. Gitmeden, Merlin’in icabına bakmak istediği sırada Morgana onu durdurur, aklına daha iyi bir plan gelmiştir. Arthur’un ona olan düşkünlüğünü biliyordur ve bunu kendi lehine kullanacaktır.

Kral Arthur, şövalyeleriyle birlikte krallığa döndüğünde olanları anlatır. Gaius, Merlin için endişelidir, ama Arthur şafak sökmeden yeniden devriyeleri Merlin’i aramak için çıkaracağını söyler. Onun yaşadığına dair inancı tamdır, ama bu inancı çok geçmeden Agravian’in Merlin’e dair bir giysi parçası getirmesiyle kırılır. Şövalyeler de onu aydınlatacak bir şey söyleyemezler. Arthur şüphelenmiştir. Rotalarını adamların biliyor olması imkansızdır. Sadece Camelot’taki birkaç kişi biliyordur ve bu durum tek bir şey demek oluyordur; o da aralarında bir hain vardır. Arthur’un kafasına bu şüphenin girmesi Agravain’i bulmasına bir adım daha yaklaşmasına olanak sağlayacaktır.

Morgana ise planını harekete geçirmeye başlar. Bir tılsımın üzerinden büyülü bir Fomorroh yaratır. Fomorrohlar aynı zamanda kara büyü yaratıklarıdır ve kafalasını kesmek onları öldürmeye yaramaz. Aynı yerden bir kafa daha doğar. Morgana, büyüsünü uygulamak için yaratığın kafasından bir tanesini kopartır ve büyü eşliğinde Merlin’in ensesinden girmesini sağlar. Eski din zamanında büyük rahibeler onlara saygı duyarmış, çünkü zihinleri kontrol ettirirlermiş. Merlin’in de bu sayede hayat enerjisini emecek ve onu Merlin yapan her şeyi kaybetmesine sebep olacaktır. Hayat amacını ise Arthur’u öldürmek kaplayacaktır. Bu amacı gerçekleştirmeden de hiçbir zaman huzur bulamayacaktır.

Merlin, Morgana’nın büyüsüne dehşet içinde maruz kalırken elinden hiçbir şey gelmez. Morgana, Merlin’i ormanın derinliklerine, savunmasız bir şekilde bırakırken sabah olduğunda Arthur, Merlin’in ölmesine göz yumamayacağını söyleyerek Gwaine ile ormana geri giderler. Çok geçmeden Merlin’i çamurlara bulanmış bir şekilde bulurlar. Arthur, Merlin’i gördüğünde daha önce sevinmediği bir şekilde sevinir. Mutlulukla şatoya dönerler, ama bilmiyordur ki Merlin’in artık amacı kendisini öldürmektir.

Merlin, eski hayatına dönerken çok geçmeden davranışlarında bir çok farklılık olduğu hissedilir. Özellikle de Gaius tarafından. Artık olduğundan daha kaba ve düşüncesizce konuşuyordur. Bu durumun ilk başta pek üstesinde durulmaz, ama bir gün Merlin, Gaius’tan en zehirli iksiri ister. Bu Kurtboğan otunun iksiridir. Bu sıradan bir şeydir, ama günün ilerleyen saatlerinde Merlin, Arthur için tavuk hazırlatır ve üzerine bu iksirden döker. Onun yemeğini getirirken Gwen’in önden davranmasıyla bozulur ve planını gerçekleştiremez. Tavuk tabağını domuzların bulunduğu ahıra atar. Düşüncesizce yaptığı bu hareket domuzların ölmesini, Gwen’in görmesiyle sonuçlanır. Gwen, Arthur’a gelen tabağı tanımıştır. Hemen bir parça alarak Gaius’a götürür. Gaius da tavuğu gördüğünde kokusundan onun kurtboğan iksiriyle yıkandığını fark eder. İksiri de Merlin ödünç almıştır. Bunun gibi birçok küçük parça birleştirildiğinde ise düşüncede imkansız, ama gerçekten de olan bir şey olduğunu fark ederler. Merlin, Arthur’u öldürmeye çalışıyordur.

Gaius ve Gwen vakit kaybetmeden Arthur’u, Merlin’den koruma çabasına girer. Tabii bunu Arthur’a belli etmeden yapmalıdırlar. Son anda da olsa Merlin, Gaius ve Gwen’in eline geçer ve Arthur bir süre de olsa güvendedir. Gaius, Merlin’i bayılttığında ensesinde kara bir şey kımıldadığını fark eder. Onun ne olduğunu çok iyi biliyordur. Fomorroh’u felç eder ve Merlin’in ensesinden çıkartır. Her şey, şimdilik düzelmilmiş gibi görünüyordur, ama henüz bunun bir çaresi yoktur, çünkü Merlin uyandığında yaratık ensesinde yeniden canlanmıştır ve her şey başa sarmıştır.

Gaius, yaratığı yeniden felç ederek Merlin’in bir süre de olsa eski, kendi haline dönmesini sağlar, ama tamamen iyileşmesi için yaratığı yok etmesi gerekmektedir. Bunun için Merlin’in bir planı vardır. Yaşlı haliyle Morgana’nın barakasına gidecek, yaratığı orada ateşe verecektir. Tabii bu ne yazık ki kolay bir iş olmayacaktır. Morgana da, Merlin de son derece güçlüdür. Aynı zamanda Morgana, rüyasında gördüğü ve kaderi olacak olan Eymrs’i karşısında gördüğünde dehşete kapılsa da kendine olan güvenini korumaya çalışır. Ama Merlin ondan çok daha güçlüdür. Morgana, bir süre sonra kaderine boyun eğmekten başka bir şey yapamaz. Merlin, Morgana’yı etkisiz hale getirerek Fomorroh’u öldürür ve üzerindeki büyüden kurtulur.

Merlin, bu süre zarfında Agravian’i de Morgana’nın yanından çıkarken görmüştür, ama henüz bu konuda bir şey söyleyemez, önce ortadan kaybolduğu iki gün içerisinde Arthur’a hesap vermesi gerekecektir.

İlk yorum yapan siz olun

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Mission News Theme by Compete Themes.