İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

Merlin 3. Sezon 13. Bölüm ”Arthur’un Gelişi: Kısım 2” (Sezon Finali) | Dizi İncelemesi

Morgana, vakit kaybetmeden Camelot’un üstünlüğünü ele geçirmeye ve halkın kendisine itaat etmesi için elinden gelen her şeyi yapmaya başlar. Ölümsüzlük ordusu ise başlarındaki en büyük güvendir. Kral Uther zindana atılırken yaşadığı bu ihanet ve hayal kırıklığı ruhunu parçalamaya yetmiştir. Onun büyücü olduğunu biliyordur, ama buralara kadar gelebilmesi ruhunu zedelemiştir. Arthur, Merlin, Gwaine, Gaius, Gwen’in kardeşi Elyan ve Camelot’tan kaçan bazı insanlarla birlikte güvenli bir mağarada saklanıyordur, ama Morgana’nın ihaneti onu da fazlasıyla etkilemiştir. Bir süre kadar Camelot’u yeniden kazanma ve babasını kurtarma planlarını göz ardı eder. Kederini yaşaması gerekmektedir. Onun ayağa kalkmasını yine Merlin sağlayacaktır. Zordur, ama Arthur’un yapması gereken daha çok şey vardır.

O sırada Morgana, Camelot şövalyelerini kendisine itaat için zorlarken başka Sör Leon olmak üzere hepsi bunu reddeder, ama Morgana rahat durmaz. Şövalyelerin fikirlerini değiştirmek için masum halka saldırmaktan çekinmez. Gwen ise Morgana’nın hizmetkarı olmaya devam eder, ama onun da kafasında Arthur’a yardım etme planlar vardır. Buradan ilk önce çıkmasının yolunu bulmalıdır ki bunun için de Sör Leon’a yardım edecektir. Tabii ilk önce Morgana’nın güvenine dair onunla konuşmalıdır. Gwen, Morgana’ya, Sör Leon’un itaatı için konuşma talebinde bulunur. Bunun üzerine Gwen, Sör Leon’un yanına gittiğinde planından bahseder. Morgana ve Morgause’un haberleri olmadığını sanıyorlardır, ama ikisi de yanılıyordur. Onları dinleyerek her şeyin farkındadırlar. Arthur’un izini bulmak için de onların kaçmalarına göz yumarlar.

Bu arada Merlin de Balıkçı Kral’ın kendisine verdiği Avalon gölünden olan suyu kontrol ediyordur. Bu zor dönemde kendisine yol göstereceğini söylemiştir, ama nasıl olacağını söylememiştir. Beklemediği bir anda Merlin’in elinden cam şişe kayar ve kırılır. Su aldığı şekilde yol alırken bir çıkıntıda birikir. O anda güçlü bir şey olur ve Merlin’in sevdiği kız Freya suyun yansımasında ortaya çıkar. Merlin’e yol göstermek için gelmiştir. Ona ejderha nefesiyle dövülmüş, daha önce saklanması için Avalon gölüne attığı kılıçtan bahseder; Excalibur. Bu kılıç ölümsüzler ordusunu yok edecek tek şeydir. Kadehin içerisindeki kanı boşaltarak ordunun yok olması sebep olacaktır. Merlin, Freya’yı yeniden gördüğüne sevinirken vakit kaybetmeden kılıcı Avalon gölünden çıkaracaktır. Kılıçtan kendisi haricinde kimsenin haberi yoktur ve ejderhadan da bununla birlikte onay almıştır. Camelot’u kurtardığında kılıcı yeniden, kimsenin bulamayacağı bir yere saklayacaktır.

Morgana ve Morgause, çok geçmeden Arthur’un saklandığı yeri keşfeder. Arthur ve Gwen yeniden birbirlerini bulurken bu sefer, farkında olmadan arkalarında koskocaman bir orduyu getirmişlerdir. Vakit kaybetmeden kaçmaya başlarlar. Tam kapana kısıldıkları sırada Lancelot ve Percival olaya el koyar ve onları kurtarır. Şimdi daha da kalabalık bir grup olmuşlardır. Hep birlikte Camelot’un eski krallarına ait bir kaleye gelirler. Orada yuvarlak masa şövalyeleri olacaklardır. Bu yuvarlak masanın özelliği ise herkesin birbiriyle eşit olduğunu göstermektedir. Arthur’un iyiliğe ve eşitliğe olan inancı Camelot’un yeniden kazanılmasında büyük bir önem taşıyordur.

Arthur, Merlin, Gwaine, Elyan, Lancelot ve Percival kaleyi geri almak için harekete geçerler. Bir an önce kadehi bulup yok etmeleri gerekmektedir. Merlin ve Lancelot bir olurken ilerlemeye devam ederler ve ikisi birlikte savaşarak kadehin bulunduğu odaya gelirler. Bu zor bir süreç oluyordur, ama bir an önce yapmalıdırlar yoksa Arthur ve şövalyeleri ölümsüzler tarafından öldürülecektir.

Merlin, elinde excalibur ile kadehe doğru koşarken Morgause onu engeller, ama Gaius ortaya çıkar ve ona karşı büyü yaparak etkisiz hale getirir. Merlin kadehin içindeki kanı boşaltarak tüm ölümsüzler ordusunun yok olmasını sağlar. Morgause ise yerde cansız bir şekilde yatıyordur. Morgana dehşet içinde gelerek kardeşini gördüğünde korkunç bir çığlık atar. Kadehin bulunduğu odayı çığlığıyla parçalar. Merlin, Gaius ve Lancelot başlarına bir şey gelmeden odadan ayrılırken sonunda Kral Uther ve Camelot yeniden ait olduğu insanlara aittir. Morgana ve Morgause enkazın altından kurtulmuşlardır, ama nereye gittikleri bilinmiyordur. Tabii Morgana şuan kaçmış olsa da henüz yeni başlıyordur. Camelot toprakları da yeni bir mücadeleye kadar bir süre huzuru yaşayacaktır.

İlk yorum yapan siz olun

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Mission News Theme by Compete Themes.