İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

Kendini Adayan Kız; Parçalanmış (Soğuk Uyanış Serisi 3) | Kitap İncelemesi

Son güncelleme tarihi 29 Ağustos 2020

Overall
3.5
 • Kitaba Verdiğim Puan

Konusu

Lia Khan’ın yapacak çok işi vardır. Artık o aranan bir kız değil, aksine BioMax’in kapak kızı olmuştur. Tam her şey yolunda dendiğinde Jude’un çıkagelmesiyle Lia’nın kafasını karıştıran detaylar gün yüzüne çıkacaktır.

 • Kitabın Günümüz Yayınevi: Martı Yayınları
  Orijinal Adı: Torn
  Kitabın Yazarı:
   Robin Wasserman
  Kitabın Basım Tarihi: 2011
  Sayfa Sayısı: 368
  Kategorisi: Bilim Kurgu/Dram

KONUSU

‘’Ben, kurtarılmak istemedim.’’

Lia, olaylardan iki ay sonra evine geri dönmüştür ve BioMax ile anlaşarak, aylar önce Kardeşliğin, mekaları kötülemesinin üzerine, aslında mekaların korkulacak varlıklar olmadığını göstermek için bir televizyon serisinin başrolü konumunda olur. Lia’nın hayatı on beş gün boyunca ekranlarda seyredilirken, bu durum yüklemenin zararsız olduğunu göstermek için olumlu bir yoldur. Lia Khan sayesinde de, BioMax’in görevi başarıyla tamamlanır. Lia, psikolojik işkenceyle geçen on beş günün ardından kurtulduğunu sansa da, Jude’un gelmesiyle belirsizlikler yeniden ortaya dökülecektir. O sırada, Kardeşliğin patlamasından sonra bozulan Riley’e yeni bir beden verilmesinin ardından Lia, yeni Riley’e alışmakta oldukça zorlanır. Jude’un kendisine buluşma talebinden kimseye bahsetmez, ama Jude aynı şekilde Riley’e de haber vermiştir.

Jude’un güvenli bölge olarak adlandırdığı bir yerde anlattıkları, olayların seyrini değiştirecektir. Düşündüklerinin aksine BioMax onlar için tamamen tehdit oluşturuyordur. Gerçeklerle yüzleşmek zorunda olan Lia, geçirdiği ölümcül kazada mekaya dönüşmesinin üzerindeki şok edici gerçeği de öğrenecektir. Her şeyin sonunda, Lia’nın, kardeşi Zo, Jude ve Riley’le baş etmesi gereken büyük sorunları vardır. Hepsinin üstesinden gelebilecekler midir yoksa bambaşka bir son bizi mi beklemektedir?

YORUM

Ah, ne diyeceğimi bilemiyorum. Seriyi bitirdim, ama son kitap Parçalanmış, sonuna kadar gerçekten de güzeldi, yalan söylemeyeceğim. On günde bitirdim, merakla okudum, ama o son neydi… Sanırım o son yüzünden kitaptan puanımı kırdım. Her şey fazla havada kalmış gibi oldu. Sahi, sonunda ne oldu öyle? Anlayabilenler bana da anlatabilir mi?

Parçalanmış kitabında yazar, koskoca seriyi sonuyla bambaşka bir yere çevirmiş. Bilemiyorum, keşke en azından karakterlere neler olduğuna dair dipnot falan düşseydi, kafamızdaki sorular havada kalmazdı. Sırf aklımızdan çıkmaması için mi yaptı bunu yani? Ama ben şimdi Parçalanmış kitabını bu sonla hatırlayacağım. Diğer güzel şeyler nereye gidecek?

Keşke böyle bitmeseydi, en azından bitmeseydi neler olacak diye rahatlıkla düşünebilirdik. Yine de seriyi tavsiye ediyorum, eğlenceli ve güzeldi. Bilim kurgu ve düşüncesi gerçekten hoştu, sonunu düşünmezseniz, sırf kurgusu için dahi okunabilir. Zaten son beş sayfayı falan sallamış gibi olmuş, diğer her şey güzeldi.

      Alıntılar;

🍃  “Bir şeymiş gibi davranmak onu gerçek yapmaz.”

🍃  Bugünün sona erdiğinde ve yarının onun ölü olduğu bir dünyaya açılacağını bilirken, ne yaparsınız? Yarın ve yarın, ta ki o bir zamanlar var olan bir şey, eskiden tanıdığınız bir şeye dönüşüne kadar.İnsanlar “akla hayale gelmez” gibi kelimeler kullanır. Ama akla hayale gelmez şey olduğunda ne yaparsınız? İnanmayı reddetmek onu geri getirir mi?

🍃  Geçmişte yapılmış hataların üzerinde durmaya gerek yok, özellikle de hatalar senin olunca.

🍃  Bazen sevgi ve nefretin arasında ince bir çizgi vardır…

SERİNİN SIRALAMASI
Donmuş (Soğuk Uyanış Serisi 1)
Kırılmış (Soğuk Uyanış Serisi 2)
Parçalanmış (Soğuk Uyanış Serisi 3)

İlk yorum yapan siz olun

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Mission News Theme by Compete Themes.