İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

Gençlik Yolculuğu Cilt 6; Duygular Çoğu Zaman Karmaşık Olur | Manga İncelemesi

Gençlik Yolculuğu Cilt 6

Gençlik Yolculuğu Cilt 6
200
 Sayfa

”Eğer hiçbir şey yapmazsan aynı şeyler olmaya devam edecek!”

İo Sakisaka’nın Gençlik Yolculuğu Cilt 6 mangasında, Futaba Yoşioka ve Kou Mabuçi arasında beklenmedik şeyler oluyor!

Gençlik Yolculuğu Cilt 5‘te, Futaba, Kou’ya hissettiği duyguları anlamaya çalışıyordur. Onu seviyordur, ama Kou’nun son zamanlardaki davranışları kafasını karıştırıyordur. Yıllar önce gidemedikleri Yaz festivaline gitmek için sözleşmiş, fakat Kou, Nagasaki’deki arkadaşının babasının ölümü dolayısıyla iptal etmek zorunda kalmıştır. Üstelik yaz boyunca da ondan haber alamamıştır. Bununla birlikte Kou, dönem açıldığında da garip davranıyordur. Sürekli olarak telefonla mesajlaşıyor, Futaba’yı neredeyse görmezden gelme raddesine geliyordur. Futaba ise telefondaki arkadaşı yüzünden kendisini kötü hissediyordur. Kou’nun, arkadaşına gösterdiği davranış uzaktan bakıldığında hoş görülse de Futaba, kendisini yalnız hissediyordur. Şimdi bir de beşinci sınıflardan Touma çıkmıştır. Futaba ile ilgileniyor, onun bazı şeyleri anlamasına yardımcı oluyordur. Futaba’nın kafası iyice karışmıştır.

Kou’nun Nagasaki’den arkadaşı Yui Narumi, Futaba’nın lisesindeki kültür festivaline gelir. Kou son zamanlarda telefonla çok fazla konuşup mesajlaşmaktadır. Aralarındaki mesafenin gitgide açıldığını hisseden Futaba onu karmaşık duygularla karşılar. Kültür festivali, duyguları karmakarışık eden olayları da beraberinde getirir.

Futaba, erkeklerin kız, kızların erkek olarak giyindiği kültür festivalinin hazırlıklarını tamamladığında biraz olsun rahatlamıştır, ama bu rahatlama çok uzun sürmeyecektir. Kou’yu görmeden önce güçlü yanlarını ortaya çıkarmaya çalışıyor, Kou’yu gördüğünde ise her şey sil baştan başlıyordur. Bu, Futaba’nın ruhunu oldukça fazla yoruyordur. Şimdi ise tahmin ettiği, ama sesli olarak söylemeye cesaret edemediği bir şey olmuştur. Kou’nun Nagasaki’deki konuştuğu arkadaşı bir kızdır ve o kız, şu an Kültür Festivalindedir, yani Kou’nun yanında!

Futaba’nın korktuğu başına gelmek üzeredir. Kou’dan uzaklaşırken bir de aralarına bilmediği bir kızın girmesi işleri daha da kötü bir hale sürükleyecektir. Ya elini çabuk tutacaktır ya da… Bir şeyler elde etmek istiyorsa elini çabuk tutması gerekiyordur. Fakat ne yazık ki düşündüğü kadar kolay olmayacaktır. Kou, konsept gereği hizmetçi bir kız olarak arkadaşı Narumi ile ilgilenirken Futaba da bir kahya olarak Touma’yla ilgilenir. İkisi de karşısındaki insanla konuşuyordur, ama ikisinin de düşünceleri birbirindedir.

Touma, Futaba’ya duyduğu ilginin üzerine gitmeye çalışır. Futaba ile ne kadar çok vakit geçirirse onun kalbine o kadar çabuk gidebileceğini düşünüyordur. Bunun için onu, festival için hazırladığı müzik grubuna davet eder. Touma bu müzik grubunda gitarist olarak çalıyordur. Futaba, Touma’ya cevap vermeden önce bir an için düşünür. Acaba Kou, Narumi ile mi gidecektir? Zaten onunla konuşuyor ve onunla vakit geçirmek istiyor. Bunun üzerine teklifini kabul etmekte bir sakınca görmez ve grup çıkmadan önce orada olacağına dair Touma’ya güvence verir. Kou da Narumi ile sohbet ederken bir gözü Futaba’dadır. Touma ile neler konuştuğunu merak ediyordur.

Grup iki buçukta sahneye çıkacaktır ve o zamana kadar Futaba’nın boş zamanı vardır. Kou arkadaşıyla vakit geçirirken Futaba da Yuuri ve Murao ile vakit geçirir. Yuuri akşam gerçekleşecek olan gençlik ateşinden bahseder. İnsanlar atmosferin çekiciliğinden etkilenerek sevdiklerini itiraf ediyorlardır ve Futaba da bu konuda bir şeyler yapması gerektiğini düşünür, ama her geçen dakika daha da fazla kafası karışıyordur.

Spor salonuna geldiklerinde Touma’nın grubu çoktan sahneye çıkmıştır. Müzik olduğunda atmosfer daha da eğlenceli oluyordur. Kısa bir süre sonra Futaba, Kou’yu fark eder. Onu gördüğünde bir anda atmosferin etkisi dağılır. Kou ile birlikte Narumi’de gelmiştir. Kou, hiçbir şey yokmuş gibi yanlarında dururken bir süre sonra beklenmedik bir an yaşanır. Kou ve Futaba öpüşürler. Öyle bir anda gerçekleşir ki Futaba ne olduğunu şaşırır. Halbuki Kou, gürültüden dolayı Futaba’nın kulağına bir şey söyleyecektir ve Futaba bir anda yüzünü çevirmiştir. Her şey saniyelik gerçekleşmiştir. Öyle rüya gibi bir an olur ki, sonlandığında gerçek olduğuna Futaba dahi inanamaz. Az önce olanları kendi kafasından mı hayal etmiştir?

Fakat her şey gerçekten de olmuştur. Futaba, heyecandan ve utancından ne diyeceğini bilemez. Kou hakkındaki düşünceleri içerisinde boğuşurken bir anda dudaklarının arasında kaybolmasını nasıl açıklayabilir ki? Kou’nun böyle bir hamle yapacağı aklının ucundan dahi geçmiyordur. Peki a Touma’nın geçen gün söyledikleri? Kou onu sevdiği için mi öpmüştür yoksa öylesine gerçekleşen bir öpücük müdür? Bunu, ne olursa olsun, bir an önce netleştirmesi gerekiyordur.

Futaba, yaşananların gerçek olup olmadığını arkadaşlarıyla paylaşır. Yuuri ve Murao’nun tavsiyeleri üzerine bunu netleştirmenin önemini yeniden kavrar. Her ne kadar Yuuri’de Kou’dan hoşlanıyor olsa da bu durum ikisinin arasına girmez. Yuuri, bu konuda Futaba’ya destek çıkar, ama bir sorun vardır. Daha önce Narumi ve Kou’nun da öpüştüğünü Narumi’den öğrenmiştir. Peki ya, az önce gerçekleşen öpüşmede Kou, kendisi gibi heyecanlanmadıysa? Ya öylesine bir öpücükse? Bu varsayımlar Futaba’nın kafasını daha da fazla karıştırır ve Kou’dan kaçmaya başlar. Narumi ve Kou’nun öpüşmesi cesaretini kırmıştır. Kou’nun kendisini öylesine öpmüş olma düşüncesi ruhunu yaralıyordur, bir yandan da utanıyordur. Sadece kendisinin heyecanlandığını düşünerek Kou’nun yüzüne bakamıyordur.

Kou ile gerçekleştirdiği küçük kovalamacanın ardından boş bir sınıfta yalnız kalırlar. Ah, Futaba’nın kaçacak bir yeri kalmamıştır. Ne olursa olsun cesaretini toplayıp onunla bu konuyu konuşması gerekiyordur. Başka çaresi yoktur. Futaba, cesaret ederek kendisini ne amaçla öptüğünü, bunun gerçekten de olup olmadığını sorar. Amacını tam olarak öğrenmesi gerekiyordur. Kou, hiçbir şey yaşanmamış gibi davranıyor olsa da Futaba bunu yapamıyordur, bu yüzden kendisine çok kızıyordur. Aynı zamanda Kou’dan cevap beklerken beklenmedik bir şekilde yeniden Kou onu öper. Bu sefer çok daha gerçekçi ve çok daha istekli bir öpücüktür. Ah Kou balım…

Tatlı öpücükten sonra ikisi de heyecan ve utancın birbirine karıştığı duygular içerisinde suskun kalırlar. Futaba, Narumi’yi gerçekten öpüp öpmediğini Kou’nun ağzından duyması gerekiyordur. Çünkü bir yanı hala böyle bir şey yaptığına inanmıyordur. Fakat Kou, bu olayı teyit ettiğinde Futaba’nın yeniden kalbi kırılır, çünkü Kou, onun gözünde gerçekten de karşısındaki insana hiçbir şey hissetmeyerek öpüşebilen cinsten bir erkektir. Bu, üzücü de olsa gerçektir. Futaba hayal kırıklığı içerisinde sınıftan ayrılır. Bir yandan bu itham karşısında cevap vermesini, peşinden gelmesini bekliyordur, ama hiçbir şey yapmaz. Futaba arkadaşlarının yanına geri döner. Olanları onlara anlatır. Yuuri ve Murao onu yeniden cesaretlendirecek bir konuşma yaparlar. Futaba onlarla konuşmasının ardından yeniden cesaretlenir. Kamp ateşi etkinliğinde bu sefer onu sevdiğini söyleyecektir.

Kou ise Futaba’dan ayrıldığında Kominata ile karşılaşır. Aralarındaki arkadaşlık Kou’nun hoşuna gidiyordur. Kominata’ya her şeyi anlatır. Kominata, daha önce Kou’yu Narumi hakkında uyarmıştır. Ona fazla yakın olması kızın duygularını etkiliyordur, ama yine de Kou kızın başına gelenler neticesinde ondan uzak kalmak istemiyordur. Kendince ona destek oluyordur. Futaba ile yaşadıklarından sonra ona değer vermesi gerektiğini söyler. Kou, Futaba’nın yanında olmak istiyor olsa da Narumi hakkında öğrendikleri kafasını karıştırıyordur. Öyle ki Kominata ile konuşurken bir telefon gelir. Kou, Narumi’nin babası öldükten sonra annesiyle yaşadığını sanıyordur, ama durum öyle değildir. Kızın tek başına kaldığını öğrenir. Annesi başka bir adamla evlenmiştir ve onu terk etmiştir. Narumi çok daha yalnızdır. Yüzündeki gülümsemenin üzerine onun ne kadar kırılgan olduğunu daha çok anlamıştır. Bunun için onu yalnız bırakmaması gerekiyordur.

Futaba, akşam gerçekleşecek olan kamp ateşinde Kou’ya hislerini tam anlamıyla açmak istiyordur. Bu belirsizlik onu yiyip bitiriyordur. Arkadaşlarının yanından giderek Kou’yu aramaya başlar, ama hiçbir yerde yoktur. Koridorda koşturma sırasında Kominata ile karşılaşır. Onu gördüğünde Kou yanlarından koşarak uzaklaşmıştır. Futaba, Kominata’ya Kou’nun nereye gittiğini sorduğunda telefonda kulak misafiri olduğu anları anlatır. Futaba, Narumi’nin durumu yüzünden Kou’nun onun yanında olmak istediğini biliyordur. Tıpkı Kominata’nın düşündüğü gibi Kou, Narumi’yi kendisi gibi düşünüyordur ve onun bu zor zamanında bir arkadaşa ihtiyaç duyduğunu hissediyordur.

Futaba, tüm bu olanlardan sonra Kou’ya ulaşması gerektiğini düşünüyordur. Eğer Narumi ile aralarındaki bağları güçlendirmesine izin verirse bir daha Kou ile bir geleceklerinin olacağını sanmıyordur. Bunun için hızla arkasından koşmaya başlar, ama Kou çok hızlıdır. Futaba koştur koştur giderken bir anda birisinin tutması ile olduğu yerde kalakalır. Touma onu tutmuş, farkında olmadan yola atlamasına engel olmuştur. O sırada karşı yolda Kou ve Narumi fazla yakın duruyorlardır. Futaba, Kou’ya seslense de Kou onu gördüğü halde hiçbir tepki de bulunmaz. Ona göz ucuyla bakar, Narumi’yi alarak oradan uzaklaşır. Futaba hayal kırıklığına uğrar. Touma onu kolundan tutarak oradan uzaklaştırır.

Futaba yeniden arkadaşlarının yanına gider, bu sefer hiçbir şansının olmadığını kabul ediyordur, ama yine Yuuri’nin cesaret verici konuşmasından sonra kendine gelir. Bu sefer gerekirse evine gidecek, ama bir şekilde onunla konuşacaktır. Kapısına gittiğinde evde olmadığını fark eder. Narumi ile birlikte olduğunu düşünerek kötü hissediyordur. Eve dönüş yolunda Kou ile karşılaşır. Kou, onu karşısında gördüğünde şaşırır. Futaba, Kou’ya Narumi’yi sevip sevmediğini sorduğu anda Kou onu umursamayarak yoluna devam eder. Futaba o an kendisini daha kötü hisseder, ama bir şeyler yapmak zorundadır. Bu sefer arkadaşlarının yanına hiçbir şey yapmadan gitmeyecektir.

Futaba, Kou’yu çekiştirip kendisine dönmesini sağlar. Ardından kendisini neden öptüğünü sorar. Kou bir süre sessiz kalır. Ardından o kadar da büyütülecek bir şey olmadığını, atmosferden kaynaklı olduğunu söyler, ama Futaba, Kou’nun yüz ifadesinden yalan söylediğini anlar. Neden yalan söylediğini anlayamaz, fakat Narumi hakkında olduğunu tahmin ediyordur. Futaba, Kou’nun bu hamlesi karşısında bir şeyler söylemez ve gözyaşları içerisinde yanından ayrılır. Kou ise Narumi’nin yalnız kalmasını ve onun döktüğü gözyaşlarını düşünüyordur.

Futaba ile Kou birbirlerine yakınlaşmışken yeniden araları açılmış, karmaşık bir yere sürüklenmişlerdir. Bakalım bu düğümden bu sefer kurtulabilecekler midir?

*

Gençlik Yolculuğu Cilt 6, 200 sayfasında heyecan dolu anlar yaşattı diyebilirim. Kou ve Futaba’nın öpüşmesi ve tatlı anları çok güzeldi, ama sürekli olarak yaşadıkları kafa karışıklığı benim de eski günlerimi hatırlattı. Derdin duygulara sahip olan gençler gerçekten de yoğun bir duygu boşluğuna düşebiliyor. Neyse ki bu sefer arkadaşları da yanlarında oluyor da bu süreci atlatmakta zorluk yaşamıyorlar. En azından Futaba için geçerli bu. Devam ciltlerinde neler olacak gerçekten merak ediyorum. 🙂

İlk yorum yapan siz olun

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Mission News Theme by Compete Themes.