İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

Gençlik Yolculuğu Cilt 4; Yaşananlar İnsanı Değiştirir | Manga İncelemesi

Son güncelleme tarihi 1 Ekim 2021

“Hala geceleri karanlıkta yürüyorsa hemen orada ona ışık tutuyor olacağız.”

Futaba ve Kou’nun karmaşık aşk hikayesi Gençlik Yolculuğu Cilt 4 ile devam ediyor.

Gençlik Yolculuğu Cilt 3‘te, Futaba, Kou’ya gerçekten aşık olup olmadığı konusunda kendisiyle çelişki içerisindeydi. En yakın arkadaşı Yuuri’nin de Kou Mabuçi’yi sevdiğini öğrendikten sonra aralarında rekabet olmasa da tatlı bir kıskançlık havası seziliyordur. Her iki arkadaş, birbirlerine kötü davranmasa da Kou herhangi birini seçtiğinde ses çıkarmayacaktır. Bu da hem aralarındaki arkadaşlığı olumsuz anlamda etkilemeyecek hem de rekabetin oluşmasını engelleyecektir. Fakat aşk devreye girdiğinde işler hiç de, düşündükleri gibi mantık çerçevesinde ilerlemeyecektir.

Gençlik Yolculuğu Cilt 4, 196 sayfasıyla Futaba Yoşioka ve Kou Mabuçi’nin arasındaki aşkı konu alırken lise yıllarındaki gençlerin karmaşık duygularını da çarpıcı bir şekilde gözler önüne seriyor.

Futaba, Yuuri ve Kou arasında olanları çok merak etmektedir. Öte yandan, yabancı kişilerle çok derin bağlar kurmadığı halde onlara yaklaşan Kou’nun geçmişte yaşadıklarını öğrenmeye çalışır..

Futaba ve arkadaşları ders çalışmak için Kou’nun evine gittiğinde, Futaba, Yuuri ve Kou’yu beklenmedik bir an da yakalar. Bu durum Futaba’nın canını sıkmıştır. Aralarında ne geçmiştir? Acaba Yuuri Kou’ya onu sevdiğini mi söylemiştir? Kou’da onu seviyor mudur? Futaba, kafasında bir sürü rahatsız edici düşünceyle boğuşurken tüm bunları öğrenmek zorundadır yoksa kendisi için hiç de iyi olmayacaktır. Ders çalıştıktan, herkes evlerine dağıldıktan sonra içini rahatlatmak için Kou’nun evine yeniden gider. Yuuri ile aralarında neler olduğunu öğrenmek zorundadır.

Neyse ki aralarında düşündüğü gibi bir yakınlaşma olmamıştır. Kou annesi hakkında bilmesi gereken şeyleri söylemiştir. Futaba’ya da aynı şekilde annesi hakkındaki gerçekleri söyler. Biz okuyucular da Futaba sayesinde Kou’nun başına gelenleri öğrenmiş oluyoruz. Kou’nun annesi ne yazık ki akciğer kanserinden vefat etmiştir. Tüm o zorlu süreçler de Kou annesiyle tek başına ilgilenmiştir. Ağabeyi Youiçi Tanaka uzakta olduğu için kardeşi ve annesinin yanında olamamıştır. Bu durum da her ikisi için zorlu bir süreç haline gelmiş, annesini kaybettikten sonra suçluluk duygusu ruhlarını ele geçirmiştir. Kou yaşananlar hakkında fazlasıyla üzgündür. Tüm o sürecin öncesinde annesiyle yeterince ilgilenemediği ve yanında olamadığı için, ağabeyi Youiçi Tanaka da tüm yükü kardeşine bıraktığı için kendisini suçluyordur. Kou’nun kaybettikleri de onu bambaşka bir insana dönüştürmüştür.

Tüm bu öğrendikleri neticesinde Futaba, sevdiği adam Kou’nun geçmişini yavaş yavaş öğreniyordur. Tüm bu zaman boyunca onun neler yaşadığını, neden bu kadar değiştiğini anlamaya başlıyordur. Bunun yanı sıra onun eski halini değil, olması gereken haline alışmaya çalışıyordur. Bunun bu kadar zor olmayacağını kendisine itiraf etmeye başlıyor, artık sevgisini belli etmesi gerektiğini düşünüyordur. Ama ilk önce okulu doğru bir şekilde bitirmeleri gerekiyordur.

Kou ve Futaba’nın harika çizimi

Futaba, Yuuri, Aya Kominata, Murao ve Kou birlikte ders çalışıyorlar, Kou’nun dönemi yüksek notlarla bitirebilmesi için ellerinden geleni yapıyorlardır. Neyse ki Kou, ailesi hakkında biraz da olsa rahatlığa kauştuğunda derslerinin önemini de kavrayacaktır. Futaba Yoşioka’ya olan sevgisi ise yaşananlar çerçevesinde şekilleniyordur. En azından eskisinden daha fazla bunu gösterme eğilimindedir.

Dönemi yüksek notlarla, hep birlikte bitirdikten sonra yaz için planlar yapmaya hazırdırlar. Öyle ki bu yaz beklediklerinden de farklı geçecektir. Toma adında bir karakter daha ortaya atılayacaktır ve bu yaz tatili planında Kou’nun tabiri caizse iki ayağını bir pabuca sokacaktır. Çünkü Toma ile Futaba arasında yaşanan küçük bir konuşma dahi onu rahatsız edecek, farklı duygulara girmesine sebep olacaktır.

Ah bir de yıllar önce, söz verip de gidemedikleri, Sakisaka Tapınağı’ndaki yaz festivali var. Futaba ve Kou, festivale gidebilmek ve bilinmezlikle dolu hikayelerine devam edebilmek için yeniden sözleşirler.

Gençlik Yolculuğu Cilt 4, harika çizimleri ve sıcacık anlatımıyla yine çok tatlı bir mangaydı. Kou ve Futaba arasındaki bazı belirsizliklerin ortadan kalkmasına sevindim. Belli ki yeni karakterimiz Toma işleri bambaşka bir düzeye atacak, ama umarım sinir bozucu bir düzey olmaz. Birilerinin yine kalbi kırılacak gibi görünüyor.

İlk yorum yapan siz olun

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Mission News Theme by Compete Themes.