İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

Gençlik Yolculuğu Cilt 3; Aynı Kişiyi Sevmek | Manga İncelemesi

Son güncelleme tarihi 26 Eylül 2021

”Değer verdiğin şeyler olursa, bir o kadar da zorluk çekersin.”

Futaba Yoşioka, Kou Mabuçi’ye olan aşkını gözden geçirmek zorunda.

Gençlik Yolculuğu Cilt 2, Liderlik eğitimine katılan Futaba, Mabuçi ve arkadaşlarının kendilerini tanıma ve arkadaş edinme konusunda oldukça yardımcı olmuştu. Bu eğitim zorlukla da olsa gözden geçirilse de sonunda bitmişti. Bu eğitim sırasında Kou Mabuçi’ye olan hislerini yeniden düzene sokmak için iyi bir bahaneydi Futaba için. Aynı şekilde Mabuçi için de güzel bir deneyim olmuştu. Aynı zamanda bu eğitim ona lise birinci sınıfta dışlanan, ama artık ikinci sınıfa geçtiğinde daha iyi anlaştığı Yuuri’yi en iyi arkadaş sınıfına taşımıştır. Futaba ve Yuuri artık en iyi arkadaşlardır. Peki, Yuuri Makita’nın, Futaba Yoşioka’ya Kou Mabuçi’ye aşık olduğunu söylemesi arkadaşlıklarını nasıl etkileyecektir?

Mangaka İo Sakisaka’nın yazdığı, Gençlik Yolculuğu serisinin üçüncü cildi Gençlik Yolculuğu Cilt 3, 196 sayfada bu sorunun cevabını okuyucularına veriyor. Üstelik, Şuuko Murao’nun, Tanaka hocaya aşkını anlatan özel bölüm ”Yıldızların Çekiciliği” de kitabın bonusu.

Futuba, geçmişteki Kou’yu değil de, 16 yaşındaki Kou’yu sevdiğini farkeder. Ancak en yakın arkadaşı olan Yuuri’nin de onu sevdiğini öğrenince bocalar. Futaba’nın seçimi ne olacaktır. Şuuko’nun aşkını anlatan özel bölüm Yıldızların Çekiciliği de karşınızda.

Futaba Yoşioka, en yakın arkadaşı Yuuri Makita’nın da Kou’yu sevmesinden pek hoşlanmamıştır. En yakın arkadaşlar aynı kişiye aşık olur mu? Ama Kou Mabuçi, Futuba Yoşioka’nın ilk aşkı. Her ne kadar Kou, liseye geçtiğinde nazik ve kibar olmaktan bi haber olsa da fırsat bulduğu anda Futaba’ya yakınlaşmaktan geri durmaz. Manganın ilerleyen sayfalarından anlıyoruz ki Kou Mabuçi, değer verdiği insanların elinden kayıp gitmesinden mustarip ve değer vermediğinde onların gitmelerinin de bir öneminin olmadığını vurguluyor. Sanırım bu düşünce de anne ve babasının boşanmasından sonra oluşmuş olmalı. Bunun derin açıklamasını manganın ilerleyen ciltlerinde anlarız diye umuyorum. Tıpkı Futaba gibi biz de Kou’ya aşık oluyor, onun gibi onu tanımaya çalışıyoruz.

Bu kendini çekme olayının yersiz olduğunu düşünüyorum elbette. İnsan olmanın temel özelliği acı çekmek değil mi? Acılarımız, hüzünlerimiz ve kaybettiklerimizle yolumuzu buluyor, o yolda kendimizi keşfediyoruz. Korkarak ve kaçarak hiçbir yere varamıyor insan. Bu yüzden Futaba her şeye rağmen aşırı güçlü ve kararlı bir karakter. Henüz lise çağında olmaları da onların kendilerini bulmakta zorlandıklarını gösteriyoruz. Açıkçası Kou’nun evrimini baya merak ediyorum. Ve umarım bu evrimi Futaba ile yapar, Yuuri ile değil…

Gençlik Yolculuğu Cilt 3, son sayfasına kadar Futaba, Yuuri ve Kou’ya odaklanmış. Yuuri, Kou’ya aşık olduğunu söylediğinde Futaba ne yapacağını bilememiştir. Çocukluktan bu yana sevdiği adamı en yakın arkadaşı da seviyordur ve bunu ona nasıl söyleyeceğini bilmiyordur. Eğer söylemezse de ona ihanet edeceğini düşünüyordur. Kou’yu sevmeyi bırakamıyordur. Onu ortaokuldan beri seviyordur, bunu nasıl kolay bir şekilde bırakabilir ki? Onu gördüğünde kalbi göğsünden fırlayacak gibi atıyor, eli ayağına dolaşıyordur. Ondan uzak kalmaya çalıştıkça da Kou her seferinde karşısına çıkıyordur. Futaba, Kou’yu sevmekten vazgeçmek yerine daha yapılabilir bir şeye odaklanır. O da Yuuri’ye gerçekleri söylemek. Çünkü bu zamana kadar kendisine dahi itiraf edemediği Kou Mabuçi’yi sevmek, artık daha yakın ve anlamlı geliyordur. Kendisini rahat hissetmek için de en yakın arkadaşına bunu söylemelidir.

En yakın arkadaşına bu konuyu açmak zor olsa da sonunda başarır. Neyse ki Yuuri, en azından Futaba’nın yüzüne karşı bunun sorun olmadığını, Kou’nun her ikisinden birisini seçtiğinde diğer bir tarafın kızmayacağına dair bir konuşma yaparlar. Yine de bu durum Futaba’yı üzmeye devam etse de en azından artık o kadar kafasına takmıyordur. Bu sırada Şuuko Murao’da, Futaba ve Yuuri’ye Tanaka hocadan hoşlandığını söyler. Futaba’nın arkadaşına bunu itiraf etmesi onu yüreklendirmiştir.

Futaba, artık aşık olduğu adamın kendisini sevme yolunda gitmeye başlar. Fakat Kou yine her zamanki Kou Mabuçi’dir. Futaba’ya değer verdiğini kelimelere dökmek yerine dolaylı yollardan göstermeye devam eder. Geç kaldığında onu bekler, birisiyle yakınlaştığında müdahale eder. Sanırım bu yolculuğun en güzel tarafı da Kou Mabuçi’nin, Futaba Yoşioka’ya aşkını doğru yoldan ne zaman itiraf edeceğini beklemek olacak. Ama ilk önce Futaba’nın kıskançlık denen duyguyu def etmesi ve kendisine biraz olsa güvenmesi gerekiyor.

Gençlik Yolculuğu Cilt 3’ün bonus bölümü, ”Yıldızların Çekiciliği”nde de Murao’nın Tanaka hocayla nasıl tanıştığını okuyoruz. Orası da tatlı ve ilgi çekiciydi. Yazarın da dediği gibi, birkaç sayfa da Murao hakkında güzel detaylar öğrendik. Bakalım onların aşkları nasıl ilerleyecek. Umarım yeni böyle tatlı bonus bölümler olur.

İlk yorum yapan siz olun

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Mission News Theme by Compete Themes.