İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

Gençlik Yolculuğu Cilt 2; Liderlik Eğitimi | Manga İncelemesi

Son güncelleme tarihi 23 Ağustos 2021

”Hava biraz puslu. Gece mi sabah mı tam anlamıyorum. Tıpkı senin gibi Kou. İyi biri misin kötü biri mi bir türlü anlayamadım.”

Gençlik Yolculuğu Cilt 1’de, Futaba Yoşioka, ortaokulda aşık olduğu Kou Tanaka’nın aniden okuldan ayrılmasıyla büyük bir şok yaşamış, fakat üstesinden gelmiştir. Lise birinci sınıfa geldiğinde Tanaka’ya çok benzeyen bir hocayla karşılaşır. Sonrasında da onun Kou’nun abisi olduğunu, Kou Tanaka’nın da anne ve babası ayrıldıktan sonra soy ismini değiştirdiğini, Mabuçi olduğunu fark eder. O artık Kou Mabuçi’dir, fakat ruhundaki heyecan uzun sürmeyecektir. Soy ismini değiştirmesinin yanı sıra Kou Mabuçi, artık Futaba Yoşioka’nın ortaokulda aşık olduğu çocuk değildir. Gençlik Yolculuğu Cilt 1, Futaba’nın hem kendini bulmaya hem de aşkının sınırlarını keşfetmeye odaklanırken şimdi, Gençlik yolculuğu Cilt 2 ‘de Futaba, onur sınıfında olan Mabuçi ile aynı sınıfa düşmüştür. Şimdi Futaba için bambaşka bir yıl olacaktır.

Lise ikiye başlayan Futaba, Kou ve Yuuri’yle aynı sınıfa düşer. Yepyeni ilişkiler kurmak için ileriye yönelik adımlar atmaya çalışsa da zorluklarla karşılaşır. Soğuk ama bir o kadar da kibar olan Kou ile liderlik eğitimine katılırlar.

Futaba Yoşioka, lise birinci sınıfta kendisine kötü davranan ve aynı şekilde kötü hissettiren arkadaşlarından ayrılmış, lise ikinci sınıfta artık kendisine bambaşka bir yol çizmeye karar vermiştir. İkinci sınıfta kendisini keşfedecektir. Fakat birinci sınıfta onur sınıfında olan Kou Mabuçi ile ikinci sınıfta aynı sınıfa düşmek hayal ettiği bir şey değildir. En azından hayal etse de bunun gerçekleşeceğini düşünmemiştir. Bununla birlikte, birinci sınıfta insanların dışladığı ve çocuksu olarak gördüğü Yuri Makita’yla da aynı sınıftadır. Bu durum, aralarında bir arkadaşlık kurmalarına sebep olacaktır. Futaba, kendisini keşfederken aynı zamanda geçen sene Yuri’nin başına gelenlerin bu sene tekrar etmemesi için çabalar.

Lise birinci sınıfa geride kalmıştır. Şimdi, hem geleceğine hem de ruhuna yeni bir yol çizecek, yeni bir Futaba yaratmaya çalışacaktır. Bunun için ilk yaptığı şey ise Tanaka hocanın kurduğu Liderlik Eğitimi programı olacaktır. İlk başta pek gönüllü olmasa da, öncesinde Kou ile konuşması onu teşvik edecek, hayatında ilk kez, bir şeye dair ilk adımı atmasına olanak sağlayacaktır.

Liderlik eğitimine kadın temsilci olarak katıldığında, bir erkek temsilci seçmeleri gerekir. Bunun için de Kou Mabuçi oy kullanarak erkek temsilci seçilir. Kou’nun Futaba’ya tüm kaba davranışlarından sonra, hatta artık seni eskisi kadar sevmiyorum demesinden sonra tüm bunları yapması Futaba’yı yeniden bir umut balonunun içerisine hapseder. Kou, liderlik eğitimine başvurmadan önce abisi Tanaka’nın eğitimci olduğunu bilmiyordur. Bu durum onu rahatsız etse de aynı şekilde Futaba’nın yanında yer alacak olmak biraz olsun yüreğine su serpiyordur. Ne kadar bunu belli etmekten aciz olsa da…

Liderlik eğitimine Yuri, Shuko Murao ve Aya Kominato da katılır. Kominato da Murao’nun varlığı sayesinde eğitime katılır. Bu sayede farkında olmadan beş kişilik bir grup oluşturmuş olurlar. Liderlik eğitimine başlama zamanı gelmiştir. Futaba, kendisini bulma ve değiştirme konusunda ilk adımları atıyordur. Bir yandan da Kou’nun yanında olmak ona iyi geliyordur. Her ne kadar Kou, ortaokuldaki gibi nazik olmasa da Futaba’nın alehine olabilecek durumlar da bir nevi koruyucu görevi görmekten de kendini alamıyordur. Liderlik eğitimi sırasında başka gruplarla yarışırlar. Aralarında büyük bir rekabet vardır. Futaba’nın grubu, her ne kadar birbirlerinden farklı karakterler olsa da kısa sürede grup halinde çalışmayı başarırlar. Liderlik kampında geçirdikleri bu birkaç günlük eğitim, herkese geleceğe dair bir anı bırakacaktır.

Kou ve Futaba <3

Bununla birlikte Futaba’da farkında olmadan bir dost edinecek, tam her şey yolunda derken aşk yeniden karmakarışık bir hale bürünecektir. Futaba, Mabuçi, Yuri, Murao ve Kominato arasındaki bağları güçlendirirken, liderlik eğitimi sayesinde geleceğe dair planlarında daha emin adımlarla yürümelerine yardımcı olacaktır.

Gençlik Yolculuğu Cilt 2, tatlı ve bir o kadar da eğlenceliydi. Neler olacağını gerçekten merak etmeye başladım. Futaba ve Mabuçi arasında yaşananları bazen sinirimi bozsa da Mabuçi kesinlikle Futaba’nın kalbini çalmasını biliyor. İlk önce rahatsız edici tavırları üzücü olsa da neden bu şekilde davrandığını anlamıyorum. Ortaokuldaki, Futaba’nın bahsettiği kibar ve nazik Kou nasıl olur da bir anda ortadan kaybolmuş olabilir? Ailesine dair yaralar aldığı için kendisini sevgiye ve dışarıya dair bir nevi kapatmış gibi görünüyor. Konu ilk aşkı Futaba olduğunda da bazen kalbindeki sevgiyi dışarıya vurmadan edemiyor. Açık açık olmasa bile…

Örneğin, eğitimden sonra herkes evine dağılırken, Futaba’nın anne ve babasının geç geleceğini öğrendiğinde kediyle oynama bahanesiyle Futaba’nın yanında kalmak istemesi gibi kalp çalıcı detaylar Mabuçi’nin hala bir şeyler hissettiğinin kanıtı oluyor. Birinci cilte de, Futaba, ağlarken utanç verici olduğunu kimseye göstermemek için herkesten saklanmaya çalışırken Kou, onun kafasını göğsüne bastırmıştı. Fazla tatlıydı. <3

Ah Kou Mabuçi, üzümlü kekim!

İlk yorum yapan siz olun

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Mission News Theme by Compete Themes.