İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

Gençlik Yolculuğu Cilt 1 (Ao Haru Ride) – Io Sakisaka | Manga İncelemesi

Son güncelleme tarihi 17 Ağustos 2021

YAĞMUR SONRASINDAKİ HAVANIN KOKUSU…
KALP ATIŞINI DUYDUM, IŞIĞI GÖRDÜM.

Makato Şinkai’nin Senin Adın mangasından sonra mangalara dair ilgimin arttığını fark ettim. Okurken hem keyifli oluyor hem de çizimler konusunda bir film izliyormuş edasıyla tatlı bir hava katıyor okuyucuya. Okumaktan sıkıldığınızı düşündüğünüz anlarda bu tür tatlı mangalara başlayarak okuma hevesinizi yeniden kazanabilirsiniz. İlk başta tersten, yani sağdan sola okuma alışkanlığı kazanmak biraz zaman alsa da sonrasında okudukça keyif verici olabiliyor. Her neyse, şimdi gelelim Gençlik Yolculuğu Cilt 1 mangasına.

Gençlik Yolculuğu, Io Sakisaka tarafından yazılan ve çizilen, 13 kitaplık bir manga serisi. Dediğim gibi Senin Adın mangasından sonra mangalara dair ilgim arttı ve hemen alma kararı aldım. Konusu basit olmasına rağmen oldukça ilgimi çekmişti. Aynı zamanda Gerekli Şeyler de hikayenin 8. cildinin yayınlanmasına dair az kaldığına dair bir bilgi aldığımda vakit kaybetmeden sekizinci cildi çıkana kadar mangaları tamamladım. Açıkçası bu iki ila üç haftamı aldı diyebilirim. Sürekli olarak bitiyordu ve aynı yerden almak imkansız hale geliyordu. Bu, benim için sinir bozucu bir süreç olsa da sonunda başarabildim. Aynı zamanda da okumaya başlayabildim.

Bugün sizlere Gençlik Yolculuğu Cilt 1 mangasından söz edeceğim. İlk olarak konusunu yüzeysel anlatacağım, ama sonrasında spoiler vermekten kaçınmayacağım. Bu yüzden hem okumaya fırsat bulamayanlar için hem de okuyup da tazelemek isteyenler için güzel bir yazı olacağını düşünüyorum.

ARKA KAPAK
Lise birinci sınıf öğrencisi Futaba, ilk aşkı Tanaka’yı hala unutamamaktadır. Ayrıca ortaokul yıllarında diğer kızlar tarafından dışlandığından lisedeki günlerini artık hiç olmadığı biri gibi davranarak geçirmeye başlamıştır. Bu sıralarda, tıpkı Tanaka’yı andıran biriyle karşı karşıya gelir.

Tutku dolu ve masumane lise hayatının çarpıcı bir öyküsü!

Gençlik Yolculuğu Cilt 1, ortaokul öğrencisi Futaba Yoshioka’nın ortaokulda Kou Tanaka adındaki bir öğrenciden hoşlanması ve sonrasında Tanaka’yı asla unutamaması üzerine kurulu bir gençlik mangası. Futaba, ortaokul yıllarında erkeklerden hiç haz etmiyordur. Onları gördüğü anda kaçmak istiyor, onların etrafında bulunmak istemiyordur. Fakat aralarında biri vardır ki ona dair merakı gün geçtikçe daha çok artıyordur. Tanaka, diğer erkeklere benzemiyordur. Nazik ve kibardır. Bu da Futaba’yı ona daha çok yakınlaştırıyor, merak etmesine sebep oluyordur.

Futaba, ortaokulun ikinci yarısında Tanaka’nın okuldan transfer edildiğini öğrendiğinde mahvolur. Ona karşı hislerini henüz söyleyemeden bir anda ortadan kaybolmuştur. Aynı zamanda Tanaka’nın kendisini duyduğu için gittiğini de düşünmeden edemiyordur. Bir gün Futaba, bir erkeğe çok kızdığı sırada tüm erkeklerden nefret ediyorum, tarzında bir şey söyler ve o an da Tanaka oradan geçiyordur. Futaba, bu söylediğinden pişman olsa da artık çok geçtir. Daha sonrasında da Tanaka’nın başka bir okula transfer edildiğini öğrenir.

Şimdi lise birinci sınıf öğrencisidir ve arkadaşlarıyla arası bir nebze de olsa iyidir. Fakat hala Tanaka’yı unutamadığını, okulunda Tanaka soyadından bir öğretmeni olduğundan anlayacaktır. Onu hem ilk aşkına benzetiyor hem de bunun gerçek olamayacağını biliyordur. Bunun peşini bırakmadığı sırada gerçek Tanaka ile, yeni adı Kou Mabuçi ile karşılaşır. Kou Mabuçi, gerçekten de ortaokulda aşık olduğu çocuktur. Ailesinin boşanmalarından sonra soyadını değiştirmiştir ve ona artık Mabuçi denmesini istiyordur. Fakat adı gibi Kou da değişmiştir. Ortaokul hallerinin aksine hiçbir şeyi umursamayan bir çocuğa dönüşmüştür. Hatta Futaba’nın kendisine olan ilgisini dahi umursamaz.

Ama aşk, ne kadar zaman geçerse geçsin ilerlemek için bir yolunu mutlaka bulacaktır. Şimdi ise lise ikinci sınıfta aynı sınıfta düştüklerinde bambaşka bir macera onları bekliyordur.

Gençlik Yolculuğu Cilt 1 burada son bulurken tatlı ve masumane bir aşk hayatının içerisine çekiliyorsunuz. Bakalım, Futaba ve Mabuçi arasında daha neler yaşanacaktır? Aynı zamanda Futaba, yanındaki rahatsız edici arkadaşlıklarını yok sayıp Yuri Makita adında yeni bir arkadaş dahi edinecektir. Lise hayatı sandığında da zor olacağa benziyordur.

*Serinin animesi de mevcut, fakat onu henüz izlemedim. Mangalarından sonra izlemeyi planlıyorum. Bu yüzden o konuda herhangi bir şey söyleyemeyeceğim.

İlk yorum yapan siz olun

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Mission News Theme by Compete Themes.