İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

Babanın Yarım Bıraktıklarını Devam Ettirmek; Tomb Raider | Film İncelemesi

Son güncelleme tarihi 29 Ağustos 2020

Overall
4
 • Filme Verdiğim Puan
Sending
User Review
0% (0 votes)

Konusu

Babasının ortadan kaybolmasından yedi yıl sonra, 21 yaşındaki Lara küresel ticaret imparatorluğunun başına geçmeyi reddetmiş ve üniversite dersleri alırken bir yandan da Londra’da bir bisiklet kuryesi olarak çalışmaktadır. Ancak ortaya çıkan yeni bir antik eser sonucu babasının kayboluşunu araştırmaya başlar ve son gittiği yeri ziyaret eder: Japonya kıyılarında bir yerde bulunan gizemli bir adadaki bir mezar. Birdenbire Lara kendini yalnızca keskin zekası, dirayeti ve inatçı ruhuyla silahlanmış bir halde, dezavantajlı bir durumda olduğu bir maceranın içinde bulur. Lara, bilinmeyene doğru yolculuk ederken, kendi sınırlarının ötesine geçmeyi de öğrenmelidir.

 • Çıkış Tarihi: 2018
  Ülke: ABD
  Orjinal Adı: Tomb Raider
  Yönetmeni: Roar Uthaug
  Süresi: 1 saat 58 dakika
  Kategorisi: Aksiyon/Macera/Fantastik
  IMDb Puanı: 6,4

Yıllar boyunca gerek oyunlarında daha sonrasında da filmlerinde, Tomb Raider denildiğinde akıllara gelen ilk isim Angelina Jolie olmuştur. Bununla birlikte Jolie’nin güzelliği de dillere destan bir hal almıştır. Çoğumuz belki de Jolie’nin sadece Tom Raider filmlerini biliriz, ama gerek kocası Brad Bitt gerekse başka rol arkadaşlarıyla çevirdiği bir sürü filmi mevcut. Google’a yazdığınızda karşınıza bir sürü güzel filmleri çıkacaktır. Bu da, ne kadar zaman geçerse geçsin Angelina Jolie’nin hiçbir zaman zihinlerden eskimeyeceğinin bir kanıtıdır. Aynı zamanda anneliğiyle birlikte oyunculuğunun da hakkını sonuna kadar vermektedir.

Geçtiğimiz aylarda ise, yeni bir Lara Croft’u yepyeni bir yüzle ekranlarda gördük. 29 yaşındaki İsveç oyuncu Alicia Vikander, çoğu sinema severlerin beğenisini toplamasa da, bana göre karaktere oldukça oturmuş görünüyor. Lara Croft’un 21 yaşındaki halini canlandırmasıyla, tüm bu gizemli olayların en başından başladığını görüyoruz. Bana göre, Alicia ile yepyeni bir Tom Raider serisi oldukça güzel görünüyor.

Lara, babasının kaybolmasından yedi yıl sonra, 21 yaşındayken, araştırdığı bazı dokümanlara ulaşır. Daha öncesinde, babasının yürüttüğü küresel ticaret şirketini yönetmeyi reddetmiş, onun yerine üniversitedeki dersleriyle uğraşıyor, boksla ilgileniyor, ek iş olarak da bisikletle kurye işini sürdürmektedir. Bir gün, peşinde birkaç adamın olduğunu fark eder ve macerası orada hız kesmeden başlayacaktır. Sonrasında, babasının kayboluşunu araştırmaya başlarken karşısına kayıp bir mezar hakkında bilgiler çıkmaya başlar. Bu mezar, Japonya kıyılarında, gizemli bir adada bulunmaktadır. Lara, babasını aramak için çıktığı bu macerada tahmin edemediği zorluklarla karşılaşırken kendi sınırlarını da zorlamaya devam edecektir.

GÖZ ATIN: Kendi Zihninden Kaçamazsın; Zindan Adası | Film İncelemesi

Eski Tomb Raider filmlerini bir kenara bırakıp, tamamen yeni bir seri başlangıcını düşünerek izlenildiğinde, bence izlenilmesi gereken bir film. Devam filmleri olacak mı bilmiyorum, ama sonuna bakıldığında, Lara eline o bilindik güzel silahları aldığında devam filminin olması kaçınılmaz diye düşünüyorum. Umarım en kısa zamanda bir sürü filmleri gelir de, Lara’nın bilinmedik yepyeni maceralarına tanık oluruz. Film hakkında başka ne söyleyeceğimi bilmiyorum, ne söylesem spoiler olacağı için, genel olarak Tomb Raider filmlerini bilirsiniz, macera, gizem ve birçok puzzle dolu. Her ne kadar ilk film olarak, en azından böyle söylemek istiyorum, fazla ayrıntıya girilmese de konusu itibariyle söylediğim gibi izlemeniz gereken bir film. Sıkılmayıp, aksine güzel bir başlangıç yapabileceğiniz bir film.

İlk yorum yapan siz olun

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Mission News Theme by Compete Themes.