İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

Babam Bir Günlüğüne Yalan Söylemesin; Yalancı Yalancı | Film İncelemesi

Son güncelleme tarihi 29 Ağustos 2020

Overall
5
 • Filme Verdiğim Puan
Sending
User Review
0% (0 votes)

Konusu

Fletcher Reede (Jim Carrey) Başarılı bir şirket avukatıdır. Fakat ailesine ve oğluna sürekli yalan söylemektedir. Oğlu, doğum gününde babasının bir günlüğüne yalan söyleyememesini dilemiştir ve işte o zaman komedi başlar.

 • Çıkış Tarihi: 1997
  Ülke: ABD
  Orjinal Adı: Liar Liar
  Yönetmeni:  Tom Shadyac
  Süresi: 1 saat 26 dakika
  Kategorisi: Komedi/Aile
  IMDb Puanı: 6,9

Jim Carrey’e dair büyük bir sempati içerisindeyim. Hangi filminde olursa olsun gülmekten filmlerini izleyemediğim dahi oluyor ve ne zaman denk gelsem hiçbir zaman izlemeden geri duramıyorum. Bu gün bahsedeceğim film de, yıllardan beri kaç defa izlediğimi hatırlamadığım filmi Yalancı Yalancı. Eğer bir Jim Carrey hayranıysanız ve bununla birlikte ince esprilere dair bilginiz yüksekse bu filmi beğenmemeniz için hiçbir sebep yok diye düşünüyorum. Yalancı Yalancı, başlı başına bir komedi.

Film hakkında o kadar yüksek bir beğeniye sahibim ki, eğer fazla abarttığımı düşünecek olursanız bu dakikadan sonra okumayı bırakabilirsiniz. 🙂

Fletcher Reede bir savunma avukatı olarak görev yapar ve bir gün, küçük oğlu Max’in doğum gününe gitmek yerine ona yalan söyler. Bu dakikadan sonra bu yalanlar, Fletcher’in başına ummadığı bir dert açmaya hazırlanıyordur. Max, babasının doğum günü partisine gelmediğini öğrendiğinde çok üzülür ve doğum günü dilediği olarak, yürekten bir şekilde, babasının bir gün boyunca yalan söylememesini diler. Bunu kimse bilmiyordur ve mucizevi bir şekilde Max’in dileği gerçek olur. Artık, Fletcher Reede 24 saat boyunca hiçbir şekilde yalan söyleyemeyecektir. Bu durum, ummadığı bir şekilde Fletcher’in hayatını alt üst eder. Bununla birlikte ortaya, kurgusal olarak üzücü, görsel olarak da kahkahalar yaratan bir senaryo çıkar. Fletcher, kendisinde gerçekleşen bu değişimi fark ederken yalanın tüm hayatını nasıl esir aldığını anlayacaktır.

Şimdi daha fazla ne söylersem söyleyeyim spoiler verecekmiş gibi hissediyorum. Bu yüzden, izlememiş olanlarınız için tadınızı kaçırmak için de istemiyorum. Eğer izlemediyseniz, bir an önce izlemenizi şiddetle önerdiğim bir film.

Yalancı Yalancı, bir filme göre, 1 saat 26 dakikalık kısa bir film olsa da, zamanınızı gülerek ve hayata dair azıcık da olsa pozitif bakmak isterseniz bu film tam da size göre. İster ailenizle, ister arkadaşlarınızla, isterseniz de tek başınıza izleyebileceğiniz çok iyi bir yapım. Çoğu insanlar, tek başlarına komedi filmi izlediklerinde gülemediklerinden şikayet edebilirler, inanın bana bu çoğu zaman bende de oluyor, ama eğer bu filmi tek başınıza izlerseniz dahi sonuna kadar gülebileceğinizi garanti ediyorum. Tabii, yazımın başında da söylediğim gibi Jim Carrey filmlerini seviyorsanız. Sevmiyorsanız ise diyebileceğim bir şey, sizleri sitemdeki başka film önerilerine davet edebilirim, karar sizin. 🙂

İlk yorum yapan siz olun

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Mission News Theme by Compete Themes.