İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

Aşk Mektupları Sahiplerine Ulaşsa; Sevdiğim Tüm Erkeklere | Film İncelemesi

Son güncelleme tarihi 29 Ağustos 2020

Overall
4.5
 • Filme Verdiğim Puan
Sending
User Review
0% (0 votes)

Konusu

16 yaşındaki genç Lara Jean alelade bir lise öğrencisidir. Ergenlik çağındaki her genç kız gibi o da kalbini genç erkeklere kaptırmaktadır. Sevdiği her çocuk için bir mektup yazan Lara’nın aşkları her daim gizli kalmaya mahkumdur. Bu yüzden de asla söyleyemeyeceği duygularını kimsenin okuyamayacağını bildiği mektuplara rahatça aktarmaktadır. Fakat bir gün, asla göndermemek üzere yazdığı beş mektup, asla vermeyi göze alamayacağı hedeflerine gizemli bir şekilde postalanır. Bu gelişmeyle beraber Lara’nın güvenli alanında yaşadığı platonik aşklar bir anda rayından çıkmıştır. Sevdiği erkekler, Lara’nın kendileri hakkında artık ne düşündüğünü öğrenmiştir; üstelik hepsi de aynı anda. Artık Lara’nın onlara aşık olduğunu bilen bu 5 genç adam bu mektuplar hakkında ne düşünecektir?

 • Çıkış Tarihi: 2018
  Ülke: ABD
  Orjinal Adı: To All The Boys I’ve Loved Before
  Yönetmeni:  Susan Johnson
  Süresi: 1 saat 39 dakika
  Kategorisi: Dram/Romantik
  IMDb Puanı: 7,6

Film geçtiğimiz Ağustos ayında, Netflix’in orijinal filmleri arasında yayınlandı ve kitabını okumadığım için filmini izlemeliyim diye düşündüm. Ayrıca kızın ilk aşkı, Peter (Noah Centineo), The Fosters dizisinden sevdiğim bir karakter olduğu için daha çok izlemeliyim diye düşündüm. Açıkça söylemem gerekirse, kitabını nedense pek okumak istemedim. Sevdiğim Tüm Erkeklere filmi çıktığında da yorumlarına baktığımda, kitabının aynısı bir uyarlama olduğunu bazı yorumlardan okuduğumda da kitaba dair yeniden okumam gerektiğini düşündüm. Üç kitaptan oluşan bir seri, diğer kitaplarını da filme uyarlayacaklar mı bir fikrim yok açıkçası. Filme uyarlanırsa yeniden izlerim, ama söylediğim gibi okuyacağımı pek sanmıyorum. 🙂

Sevdiğim Tüm Erkeklere filmi, lise öğrencisi Lara Jean’in beş kişiye yazdığı aşk mektuplarının yazdığı kişilerin eline geçmesiyle başlıyor. Bu aşk mektupları, Lara Jean’in küçüklüğünden bu yana sevdiği erkekler hakkındaki düşüncelerini yansıtmaktadır. Ve bu mektupların varlığından kimsenin haberi yoktur. Mektuplarda duygularından bahsederken son derece rahat ve özgürdür. Gerçekte ise tam tersi bir kişiliğe sahiptir. Erkeklerden uzak duran, sessiz sakin birisidir. Bir gün tüm bu aşk mektupları aynı anda yazıldıkları kişilerin ellerine geçtiğinde hiç tahmin etmediği bir durumla karşılaşır. Özellikle de Peter’la yaşadıkları durumlar Lara Jean’ı ona daha da yaklaştırıyor.

Aslında bir çok şey söylemek istiyorum, ama her zaman olduğu gibi spoiler vermekten kaçındığım için burada keseceğim.

Film hem eğlenceli hem de etkileyiciydi. Açıkçası ilk başlarda bu kadar seveceğimi sanmıyordum, ama kendimden bazı parçalar görmek filme dair düşüncelerimi iyi bir yere çekti. Aynı zamanda imdb puanının da yüksek olması izlenme derecesini bir o kadar arttırdı diye düşünüyorum. Güzel bir gençlik filmiydi. Netflix her zaman olduğu gibi güzel bir iş çıkarmış. Bazı detayları da gerçekten hoştu. Araba kullanma durumu olsun, Lara Jean’ın babasının yakınlığı gibi birçok durum gösterilebilir. Süresinin kısa olması da çerezlik filmler arasında yer alıyor. Eğer izlemediyseniz izlemenizi tavsiye ediyorum, tabii gençlik filmlerinden hoşlanıyorsanız. Hoşlanmıyorsanız eğer seveceğinizden şüpheliyim. Çünkü Lara Jean erkeklere karşı çekingen bir yapıya sahip olduğu için öyle olmayan insanlar Lara Jean’ın düştüğü bazı durumlardan rahatsız olabilirler.

Keyifli seyirler dilerim.

İlk yorum yapan siz olun

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Mission News Theme by Compete Themes.