İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

Preacher 2. Sezon 5. Bölüm ”Dallas” | Dizi İncelemesi

”Ona asla aşık olmadım. Buraya onunla boşanmaya geldim. Bununla ilgili konuşuyorduk, boşanma hakkında.”

Jesse, Tulip’in eski kocasının olduğunu öğrendiğinde deliye döner. Öfkesini kontrol edemez ve Viktor’u ölüme sürükleyecek kadar dövmekten çekinmez. Tulip ise çaresizce bağırıyor, Jesse’nin durmasını istiyordur. Bu bağırışlar, öfkeden deliye dönmüş Jesse için sıradan bir şeyden başkası değildir. Bununla birlikte Jesse ve Tulip’in geçmişlerine, bu hale nasıl geldiklerine, Jesse’nin nasıl Annville kasabasına gidip vaiz olmak istediğine, Tulip’in de nasıl Viktor ile evlenip sonradan ondan kaçtığını görüyoruz. Bu bölüm Jesse ve Tulip’in geçmişini görmekte, kafamızdaki çoğu soru işaretinin cevaplanmasına yardımcı oldu.

Jesse ve Tulip, Dallas’ta Carlos’un ihanetine uğradıkları sırada bebeklerini kaybetmişlerdir ve bu onlar için oldukça büyük bir yıkım olmuştur. Bununla birlikte aralarındaki ilişki de büyük ölçüde yıkıma uğramıştır. Jesse kendisini içkiye verirken hayatını sadece nefes almak amacıyla yaşamaktadır. Tulip ise işlerini sürdürmeye devam etmektedir, fakat bir süre kadar gerçekten emlak işi yaptığını Jesse’ye inandırmaya çalışır, ama bir şekilde foyası ortaya çıkacaktır. Bu yalan da aralarındaki bağı komple koparacaktır. Jesse, babasından kalma kilisiye, Annville’e vaizlik yapmaya giderken Tulip de kendisine, Jesse’nin aksine iyi davranan Viktor ile evlenmiştir. Tabii bu evlilik ne yazık ki Danny’nin nerede olduğunu Tulip’in öğrenmesiyle sonlanacaktır. Burada da Viktor’un neden bu kadar kızgın olduğunu anlayabiliyoruz. Neyse ki artık bazı şeyleri açığa çıkarmalarına mutlu oldum diyebilirim.

Tamamen Jesse ve Tulip geçmişi bölümü olarak sonunda yine Katillerin Azizi korkunç bir şekilde çıkageliyor. Tam Jesse ve Tulip bir şekilde yeniden aşklarını inşa etmek için bir tuğla daha koyarken o tuğla, Jesse’nin Tulip’i kurtarmak için gücünü kullanmasıyla yerle bir olacak ve yeniden korkunç bir savaşa sürüklenecektir.

İlk yorum yapan siz olun

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Mission News Theme by Compete Themes.