İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

Preacher 2. Sezon 4. Bölüm ”Viktor” | Dizi İncelemesi

Tulip, eski patronuna yakalandığında işlerin kendisi için hiç de iyi gitmeyeceğinin bilincindedir. Jesse ise Tanrı arayışındaki parçaları birleştirmeye çalışır. Gece tanıdığı şarkıcı kadın hakkındaki bildiklerini eve geldiğinde Cassidy’e anlatır. Cass ise geceden beri Tulip’in eve gelmediğini söyler. Jesse, Tulip’in her zamanki kaçmalarından olduğunu varsayarak bunun üzerinde pek durmaz. Onun için önemli olan Tanrı’nın bulunmasıdır. Tulip nasıl olsa birkaç gün sonra ortaya çıkacaktır.

Tulip, Viktor’un karşısına çıktığında bir süre sürecek olan dehşet yüzünden okunur. Adamın ne yapacağını kestiremiyordur ki etrafındaki adamlar da oldukça canidir. Aynı zamanda evde bulunan herkes Tulip’i tanıyordur, ama geçmişte yaptığı şey yüzünden (muhtemelen bir şekilde ihanet etmiştir) hepsi onu görmezden gelir. Bu da Tulip daha da zor bir duruma sokar. Bir şeyler yapmalıdır. Evden sağ salim çıkabilecek midir?

Tulip bu sorunlarla uğraşırken Cassidy ona iyi olup olmadığını sorduğu mesajlar, ama hiçbirine cevap alamaz. Cassidy, Jesse’ye söylemek ister, ama Jesse hiçbir şekilde oralı olmamaya kararlıdır. Televizyonda gördüğü bir reklamda tanıdık bir yüzle karşılaşır. Annville’de Tanrı ile konuşacağı zaman kiliseye gelen Tanrı figürünü televizyonda bir reklam filminde görmüştür. İyice araştırdığında ise onun sıradan bir oyuncu olduğunu fark eder. Ne yani, Tanrı sadece sıradan bir oyuncu mudur? Ah, tabii değil. Şimdi kendilerini Tanrı diye kandıran bu adamı bulmaları gerekmektedir. Jesse ve Cass onunla ilgili araştırmaya başlarlar. Kayıtlı olduğu bir film şirketinden hakkında bir video kaydı bulurlar, ama o video kaydı işleri daha da çıkmaza sürükler.

Video kaydında adam, istenilen bir şekilde role giriyordur ve bu rol de Tanrı rolüdür. Repliklerini rolüne uygun bir şekilde söyledikten sonra da kadrajda beliren bir tabanca adamı göğsünden vuruyor. (Açıkçası burayı pek anlamadım. Sonuçta Annville’de melek telefonundan yaptıkları görüşme gerçekti, yani melek telefonu gerçekti. O zaman şu şekilde mi oluyor; adam dünyada öldürülüyor ve sonrasında cennete gidip melek telefonundan konuştukları sırada mı geliyor? Bunun gibi bir şey sanırım, ya da melek telefonunda da bir şekilde sahtelik yaptılar, bilmiyorum. Burayı pek anlamış değilim.)

Her neyse, Jesse video kaydını defalarca izleyerek bir şeyler bulmaya çalışır, ama Cassidy daha fazla dayanamayarak Jesse’ye Tulip hakkında her şeyi anlatır. Jesse dehşetle Viktor’un bulunduğu yere gider. Söz konusu Tulip olduğunda, peşinen gelen Katillerin Azizi’ni umursamadan Genesis’i kullanarak Tulip’e ulaşmayı başarır, ama orada öğrenmesi gereken korkunç bir sürpriz bekliyordur. Jesse, Tulip’i kurtarmak için Viktor ile kavgaya tutuştuğu sırada Tulip gerçeği söylemek zorunda kalır. Viktor, aslında Tulip’in kocasıdır.

Cehennemde ise işler daha farklı işlemektedir. Orada düzen bambaşkadır. Eugene, Hitler ile karşılaşır. Jesse yüzünden zorla gönderildiği cehennemin hapishanelerinden kendisi olarak kurtulabilecek midir?

İlk yorum yapan siz olun

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Mission News Theme by Compete Themes.