İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

Preacher 2. Sezon 2. Bölüm ”Mumbai Sky Tower” | Dizi İncelemesi

‘’Tanrı’nın açıklaması gereken şey de bu zaten. Ama kıçımızda bu kovboy varken onu asla bulamayacağız.’’

Jesse Custer, Katillerin Azizi ile karşı karşıya kalır. Gücünün onda işe yaramadığını gördüğünde dehşete düşer. Bir tesadüf eseri Katillerin Azizi kendisini bir kamyonla direğin arasında bulur. Jesse bu işin son bulduğunu düşünse de aslında henüz yeni başlıyordur. Adam ölümsüzdür ve elindeki silahlar önüne geçen her şeyi parçalıyordur. Hiçbir şekilde kurşun ya da herhangi bir şey işlemiyordur. Jesse ve arkadaşlarının kaçmaktan başka çaresi yoktur, çünkü Katillerin Azizi Jesse’yi, yani onun içindeki Genesis’i öldürmeden hiçbir yere gitmeyecektir.

Zor bir kovalamacanın ardından, Jesse, Cassidy ve Tulip sonunda otelden kaçmayı başarırlar. Sonradan fark edecekler ki Jesse, Genesis’i kullandığında adam onların yerini rahatlıkla tespit edebiliyordur. Bu yüzden mümkün olduğunca gücü kullanmadan hareket etmek zorundadırlar. Bu sırada doğup büyüdükleri kasaba Annville’in, bir sızıntı sonucu patladığını ve yok olduğunu anca öğrenmişlerdir. Bu durum Tulip’i şaşırtıcı şekilde yaralar. Sarhoş, hiçbir şeyle ilgilenmeye amcasının ölmüş olması fikri hayatındaki tek insanı da kaybetmesinin verdiği acıyla bütünleşir. Fakat olayları atlatması gerekmektedir, çükü başlarında korkunç bir bela vardır.

Jesse, Cassidy’nin sayesinde kendisine yardım eden melekleri bulur, ama sadece birisi hayatta kalmıştır. Fiore, DeBlanc öldükten sonra bir süre boşluğa düşer. Amacını aramaya çalışır. Bir gün Mumbai Sky Tower otelinde tesadüfen bir iş bulur. Kendisini öldürüp geri gelme özelliğini insanları etkilemek ve para kazanmak için kullanmaya başlar. Jesse, yardım edecek tek kişinin o olduğunu fark ettiğinde vakit kaybetmeden yanına giderek olanları anlatır. Fiore uzun bir konuşmanın ardından Katillerin Azizi’ni, Genesis’in başına kendisinin açtığını söyler. Genesis oldukça güçlüdür ve kendi isteğiyle çıkmak istemezse o zaman yok edilmekten başka bir çaresi yoktur. Fiore, ilk başta Jesse ve arkadaşlarına yardım edeceğini söyler, ama gücün yok edilmesini her şeyden çok istiyordur. Bununla birlikte yaşamak için de bir nedeni kalmamıştır.

Jesse, gitmeden önce gücü kullanır ve Katillerin Azizi Fiore’un yanına gelir. Fiore, onu ikna etmek yerine gittikleri yerin New Orleans olduğunu söyler. Gitmeden önce de adamdan bir iyilik ister. Tüm bu acılarının son bulmasını… Fiore, Jesse’nin dediği gibi huzuru bulurken Katillerin Azizi de işini tamamlamak için yola koyulur.

İlk yorum yapan siz olun

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Mission News Theme by Compete Themes.