İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

Preacher 2. Sezon 1. Bölüm ”Yolda” | Dizi İncelemesi

”Baban seni böyle konuşurken duydu mu? Ona hesap soracakmış, öyle mi? Sen ve Hangi ordu?
Orduya ihtiyacım yok. Genesis’im var.”

Annville’in yok olmasından sonra Jesse, Tulip ve Cassidy tanrıyı arama yolunda ilerlemeye devam ederler. Fakat peşlerindeki ölümcül tehlikenin geç de olsa farkına varırlar. Katillerin Azizi, melekler sayesinde cehennemden çıkmıştır ve Jesse’yi öldürmeden de gideceğe benzemiyordur.

Ekibi, aşırı hız sonucu polislerin durduğu sırada önüne çıkan herkesi silahıyla öldürmeye başlar. Tek istediği Jesse’dir. Son derece korkunç ve ölümcül olan bu adam Jesse gücünü her kullandığı an onu takip etmeye devam ediyordur. Jesse de Tanrı’yı arama yolunda gücünü kullanmaktan geri kalmaz, çünkü bu gücün Katillerin Azizi’ni tetiklediğinin henüz farkında değildir.

Yolda tanıdıkları Mike adında bir vaizden tanrıya dair bilgi alırlar ve vakit kaybetmeden yola koyulurlar. Katillerin Azizi ise Jesse’yi aradığı bu yolda önüne çıkan tüm engelleri yok etmeye devam eder. Jesse ve arkadaşları bir striptiz kulübüne varırlar. Buradaki kadın tanrıyı gördüğünü, oraya geldiğini ve caz dinlediğini iddia ediyordur. Bir süre aralarında konuşurlar, ama talihsiz bir kaza sonucu kadın ölünce ellerinde hiçbir şey kalmaz.

Akşamı geçirmek için gittikleri motelde ise peşlerindeki ölümcül Aziz, gece yarısı Jesse’yi bulur. Jesse, gücünün onun üzerinde işe yaramadığını gördüğünde dehşete kapılır. Korkunç bir güç onu öldürmek için geliyordur. Nihayet her şeyin farkına varır.

İlk yorum yapan siz olun

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Mission News Theme by Compete Themes.