İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

Preacher 1. Sezon 9. Bölüm ”Şarkının Sonu” | Dizi İncelemesi

‘’Ben atımı seviyorum. Karımı seviyorum ve küçük kızımı seviyorum. İsa’ya gelince… Hepimizde cehennemde buluşabilir.’’

1881, Ratwater’da küçük kızı için ilaç almaya giden adamın hikayesinin aslında ne olduğunu öğreniyoruz. Adam, evine geri gittiğinde karısının ve kızının cesetleriyle karşılaşmıştır ve başına açan gelen bu olaydan sonra, ilacı zamanında yetiştiremeyerek kızının ölümüne sebep olanlara geri giderek onları katleder. Bölümün sonunda da öğreniyoruz ki aslında bu, o adamın cehennemde olduğunu ve pişman olduğu şeyi tekrar tekrar yaşadığını gösteriyor. Fiore ve DeBlanc, cennetten aldıkları emirleri yerine getiremediği için ve Jesse’nin içindeki gücü, Genesis’i geri alamadıkları için çareyi bu adamdan yardım istemekte bulmuşlardır. Adam, Tanrı’nın Azizi olarak ün salacaktır.

Dünyada, Jesse Custer Pazar günü tanrıyı, Annville kasabasının bir vaizi olarak kiliseye getireceğine söz vermiştir. Bu anlaşma, Odin Quincannon’ın kiliseyi yıkmamasını engellemek için bir önlemdir. Jesse bunu nasıl yapacağını biliyordur. Meleklerden cennetle nasıl iletişime geçileceğini öğrenmiştir ve bunun için onların telefonunu çalar. Telefonun kullanılması için melek eli gerekmektedir, fakat bunun için de Cassidy’in bir planı vardır.

Cassidy ise kilisenin ve Jesse’nin gözleri önünde kendisini güneş ışığına atarak yaktıktan sonra kendisine gelmesi epey zaman alır. Tulip onu kurtarmak için çabalar, ama iyileşmediğini anladığında gitmesi gerektiğini fark eder. Gidip başlarına bela olan Carlos’u öldürecek, hayatına ondan sonra devam edecektir. Gitmeden önce Cassidy’nin ne olduğunu Emily’e açıklar, Cassidy’i Emily’nin başına yıkar. Emily, öğrendikleri karşısında şok geçirirken üstesinden gelmeye çalışır. Cassidy’nin iyileşmesi için öyle beklenmedik bir hamle yapar ki… Belediye Başkanı Miles’ı kandırarak, onu Cassidy’e yem eder. (Açıkçası bunu hiç beklemiyordum. Kasabadaki hiç kimse normal değil gerçekten. 🙂

Jesse ise polislerden kaçmaya devam ediyordur. Cassidy’nin yanına gelerek, Tulip’in evinde ona yardım eder. Tulip’in gittiğini öğrenmiştir. Tüm cesetlerden birlikte kurtulurlar. Şimdi yapılması gereken tek şey melek hattıyla Tanrı’yı Annville kasabasına çağırmaktır.

İlk yorum yapan siz olun

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Mission News Theme by Compete Themes.