İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

Preacher 1. Sezon 8. Bölüm ”El Valero” | Dizi İncelemesi

‘’Sen ve Tanrı, bir soruma cevap verebilirsiniz. Bir şey, bütün gece kafamı karıştırdı. Hangisi kızım?’’

Odin Quincannon’ın neden göründüğü kadar deli olduğunu ilk sahneden alıyoruz ki gerçekten büyük bir kayıp yaşamış. Ve bölümün ilerleyen kısımlarında Odin’in tanrıya hizmet etme şeklinin Et tanrısına hizmet olduğunu öğreniyoruz. Bu da çalıştığı mezbahanın daha ileri gidebilmesi için kiliseyi vaizden geri almanın ilk adımıdır.

Jesse Custer, başına gelen onca olaydan sonra aslında güç sandığı içindeki şeyin birçok bedeli olduğunu fark etmiştir. Babasından kalan mirasını kaybediyordur, Eugene’i geri getiremiyordur ki artık Eugene’nin halüsinasyonunu görüyordur. Aklını kaçırmaya noktasına ulaşmıştır. Odin Quincannon adamlarını toplayarak kilise arazini almak için harekete geçerler. Orayı almadan da hiçbir yere gitmeyeceklerdir. Ama Jesse ne olursa olsun direnir.

Başına gelenlerin güç yüzünden geldiğini düşündüğü için de ilk önce melekleri çağırır. Kilisede yaptıkları bir şeyle içindeki gücü çıkartırlar, ama güç bu sefer kahve kutusunu parçalayarak vaizin içine yeniden girer. Melekler başa çıkamayacaklarını anladıklarında gitmek durumunda kalırlar. İlk önce vaizle anlaşma yapmışlardır, Eugene’i geri getirme konusunda, ama sonradan bunun için bir şey yapmazlar. Jesse’nin kafasında bununla ilgili planlar vardır.

Odin Quincannon ile bir anlaşma yaparak kilise sorununu ortadan kaldırır. Önümüzdeki Pazar günü Jesse, insanları tanrıya götürememiştir, ama planı sayesinde tanrıyı onlara getirecektir. Bununla birlikte eğer tanrı istediği cevapları vermezse de kiliseyi gerçekten Quincannon’a verecektir. Son derece cazip gelen bu teklif karşısında pazarı beklemek herkeste merak uyandırır.

O sırada Tulip de, tahminimce, Cassidy’i toparlamak durumundadır. Son sahnede de cehennemi gördüğümüzü düşünüyorum, ama bakalım ilerleyen bölümlerde neler olacak. 🙂

İlk yorum yapan siz olun

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Mission News Theme by Compete Themes.