İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

Preacher 1. Sezon 6. Bölüm ”Günün Sonunda” | Dizi İncelemesi

‘’Onun adı Genesis. Cennet ve Cehennem ile başladı. Savaşan iki ordu, birbirinden nefret eden iki ordu.’’
‘’Cennet ve Cehennem mi?’’
‘’Doğru, sonsuz savaş. Bir gün, imkânsız sanılıyordu, ama bir şekilde bir taraftan bir askerle diğer taraftan bir asker, birbirlerine ilgi duymaya başladı.’’
‘’Bir melekle bir iblis âşık mı oldular?’’

Jesse, Cennet’ten gelen iki melek Fiore ve DeBlanc ile konuşurken içindeki gücün tam olarak ne olduğunu keşfeder. İçindeki, Tanrı olduğunu sandığı güç, aslında melek ve iblisin birleşmelerinden oluşan bir varlıktır ve ismi Genesis’tir. Aslında var olmaması gereken bir güçtür, ama bu iki muhafızın kontrolünde kaçmıştır. Düşünülenden daha güçlü bu varlık iki meleğin başını da derde sokuyordur. Bu konuda konuşurlarken kendilerini dinleyen başka bir meleğin saldırısına uğrarlar.

İşlerini doğru düzgün yapamadıkları için Serafimler, yani ilk düzenin melekleri düzeni ve barışı korumak için harekete geçmişlerdir. Fiore ve DeBlanc, o meleği öldürürler, ama melek yeniden canlanma ile öldükten bir süre sonra geri gelir. Tıpkı Fiore ve DeBlanc’ın öldükten sonra geri gelmesi gibi. İş, sandıklarından da zordur. Bir an önce Genesis’i ele geçirmek zorundadırlar. Kaldıkları otel odasında Jesse’yi ikna çabalarına girerler, ama Jesse gücünü vermek istemez. Gücü kullandıkça kendi ruhundan bir parça olduğunu hissederken ona giderek daha çok yoğunlaşır. Yapması gereken daha bir sürü şey vardır. Başlarına bela açan melek kadından da zor da olsa kurtulurlar.

Jesse, Fiore ve DeBlanc’tan da kurtulduktan sonra Annville halkının tanrıya daha fazla yaklaşması için bir şey geliştirir. Artık insanları kurtarması gerektiğini fark eder ve bunu harekete geçirmelidir. Tulip ve Emily ise beklenmedik bir şekilde yakınlaşırlar, ama bu Tulip’ın garip tavırlarının sonucunda gerçekleşir. Tulip Jesse’ye daha yakın olabilmek için Emily’nin yaptığı kilise işlerini devralır. Orada Cassidy ile karşılaştığında ise beklenmedik bir yanlışın içerisinde olduklarını fark ederler. Cassidy, geçen gece yaşanan olaydan sonra Tulip’e âşık olmuştur, ama Tulip, Jesse’nin eski kız arkadaşıdır ve Cassidy de Jesse’nin yakın arkadaşı olmuştur. Bu kesişim kümesinde Jesse durumu karmaşık bir hale getirmiştir.

Jesse Custer’ın Annville halkına yapacağı büyük konuşma sırası geldiğinde Eugene başına gelenleri düşünüyordur. Geçenlerde Jesse’nin, Tracy Loach’ın annesine yaptığı, onu affetme olayından sonra bunun doğru olmadığını, bunun hile olduğunu Jesse’ye söyler. Bu Jesse’yi, yapacağı konuşmadan önce, gereğinden fazla kızdırır. Birbirlerinin üzerlerine giderken Jesse, beklenmedik bir şekilde Eugene’e ‘’Cehennem’e git!’’ diye bağırır ve Eugene bir anda ortadan kaybolur.

Odin Quincannon’ın yaptığı vahşice katletmeden sonra ise Belediye Başkan’ı Miles, kafasında bazı şeyleri toparlamaya çalışır. Ne yapacağını bilemez. Vaizle, üstün körü yaptığı konuşmadan sonra bu katli karşı tarafa kaza süsü olarak gösterir, başka bir çıkar yolu bulamaz. Tanrı’nın unuttuğu denilen kasabada her şeyden beklenmedik bir şekilde vahşice bir hal almaya devam ediyordur.

İlk yorum yapan siz olun

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Mission News Theme by Compete Themes.