İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

Preacher 1. Sezon 5. Bölüm ‘’Güney Gücünü Geri Kazanacak’’ | Dizi İncelemesi

‘’Ben değiştim. Bunu görüyorsun değil mi? Demek ki sen de değişebilirsin. Değişebileceğini biliyorum. Eskiden olduğumuz kişi olmak zorunda değiliz. Sen iyi olabilirsin. Bunu istiyoruz değil mi? Biz, hepimiz iyi olmak istiyoruz.’’

1881, Ratwater’a geri dönüyoruz. Gizemli kovboy kızı için ilacın olmasını beklerken beklenmedik bir şey yapar ve başını derde sokar. Bu, evine birkaç gün geç gitmesine ve kızının ve karısının kargaların yemeği olan cesetlerini görmesine sebep olur. Deliye döner ve silahlarını kuşanarak evden çıkar.

Sonrasında yeniden günümüze dönüyoruz. Jesse, son vaazında yaptığı Odin Quincannon’a yaptığı şeyden sonra Annville kasabasında oldukça popüler olur ve Jesse halinden oldukça memnundur. Ama Emily bu durumdan pek hoşlanmaz. Jesse’nin olduğundan fazla değiştiğini fark eder, ama elinden bir şey gelmez. Jesse elinde, olmaması gereken gücün artık oldukça farkındadır ve insanları kontrol etmeye başlar. Hem vaizliği açısından hem de ruhu açısından gerçekten de bir şeyler değişmiştir. Ama tanrı olduğunu sandığı bu gücü kullanmaması gerektiğini bilmiyordur.

Tulip Cassidy ile beklenmedik bir ilişki yaşarken artık Jesse’yi ikna edemiyor olması hayal kırıklığına uğramasına sebep olmuştur. Eskiden kötü olan, sevdiği adam Jesse, artık bambaşka birisidir ve o, eskisi gibi olmamak için direniyordur.

Odin Quinacannon’ın başına gelenler işe geri geri dönen Donnie’yi şüphelendirir. Vaiz ile yaşadığı kötü deneyim sonucunda onun gerçekten de insanları kontrol eden bir gücünün olduğunu fark eder, ama henüz elinden bir şey gelmez. Bu durum ruhunu yeterince zedelemiştir.

Eugene ise yaptığı hatanın bedelini ödemeye devam eder. Babası da bu durumdan oldukça muzdariptir. Görünümü açısından, neredeyse kasabadaki herkes Eugene’den nefret ediyor, hatta ona bakamıyorlardır. Eugene her şeyin farkındadır, ama artık bu durumlara alışıktır. Sadece babasının kendisi yüzünden acı çekmesine dayanamaz. Jesse’den yardım ister. Jesse gücü sayesinde Tracy Loach’ın annesiyle Eugene’ı barıştırır. Bu beklenmedik hareket herkesi şaşırtır, ama belki acılar bir nebze de olsa sonlanabilir.

Cennet’ten gelen telefonu açmakta zorlanan görevli iki melek ise tam açmak istedikleri sırada telefon kesilir. Fiore ve DeBlanc artık gerçekleri Vaiz’e söylemelidir. Onun karşına çıkarak artık içindeki gücü almaları gerektiğini söylerler. Jesse, bu gücün tanrı olduğunu sanırken aslında o güç tanrı değildir.

Odin Quincannon, artık tanrıya hizmet eden, tamamen değişmiş bir adamdır, fakat belediye başkanı Miles’ın ayarladığı bir iş görüşmesinde beklenmedik bir şekilde şirketini zora sokacağını düşündüğü kişileri Miles’ın gözleri önünde katleder.

Jesse Custer, bilmediği bir yolda ilerlerken etrafında ne kadar büyük bir yıkım oluşturduğunun farkında değildir.  

İlk yorum yapan siz olun

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Mission News Theme by Compete Themes.