İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

Preacher 1. Sezon 4. Bölüm ‘’Canavar Bataklığı’’ | Dizi İncelemesi

‘’Şu dünyaya bir bakın. Radyoyu açın, internette sörf yapın. Lanet pencerenizden dışarı bakın. Dünya çıldırmış. Nereye bakarsanız savaş var. Kahvecilerde ve okullarda bombalar patlıyor. Yeni bir hastalık yüzünden birbirine sarılmaktan korkan insanlar. Evet, dünya b*ku yemiş.’’

Odin Quincannon’un şirketinde çalışan adamlar ve genel evde yaşayan kızlar arasında gece yarısı oynanan paintball sırasında bir kız beklenmedik bir şekilde ormanda kuyuya düşer ve hayatını kaybeder. Bu durum Bay Quincannon tarafından sıradan bir şey gibi karşılanır. Ki kesim hanede öldürülen inek seslerinden hoşnut olan rahatsız edici Odin Quincannon’ın da bir şey yapmasını beklemek saçma olurdu. Bu durum Tulip’i rahatsız eder, ama bağırıp çağırmaktan başka elinden bir şey gelmez.

O sırada cenetten gelen meleklerle iş birliği yapan Cassidy, Jesse ile konuşarak olanları anlatır. Fiore ve DeBlanc’ın, içindeki gücü almak için geldiklerini söyler. Jesse, Cassidy’i geçiştirir. Kilise için yapacak daha önemli işleri vardır. Cassidy ise meleklerle konuşarak bu işin en kısa zamanda hallolacağını bildirir, ama bu biraz şüphe uyandırır. Meleklerin bu işi bir an önce yapmaları gerekmektedir yoksa başları yukarısıyla büyük derde girecektir.

Yer yer Jesse’nin küçüklüğüne dair flashbacklere gidiyoruz ve babasının aslında ona oldukça zor davrandığını görüyoruz. Tulip ile çocukluğundan bu yana olan arkadaşlığını da görüyoruz. Küçük bir kasabada bir Vaiz’in oğlu olarak büyümek Jesse için gerçekten de kolay olmamış ki, kötü olacak bazı dürtüleri de onu oldukça zor bir çıkmazın içerisine sürüklemiştir. Açıkçası çocukluğunda yaşadığı karmaşanın içerisinde, bu zamana gelirken ki yaşadığı sorunlar pek de şaşırtıcı gelmedi benim gözüme.

Tulip, kızın başına gelen kötü olaylar sonucunda kendisini tutamaz ve Clive adındaki bir adamı pataklamak için odasına dalar, ama patakladığı ve yaraladığı kişi Cassidy’den başkası değildir. Onu henüz tanımıyordur ve boğazında saplanan kocaman cam parçasını görünce dehşete kapılır. Onu korkuyla hastaneye götürür, ölmesinden korkar, ama Cassidy’nin bir vampir olduğunu bilmiyordur tabii ki.

Jesse Custer pazar günü kilisede verdiği vaazda, zor da olsa Bay Quincannon’ı davet eder ve ona bir teklifte bulunur. Odin Quincannon, kilisenin bulunduğu babasının arazisini yıllardır istiyordur ve bir türlü alamamıştır. Jesse, tanrıya inanmayan Quincannon’ı, o gün verdiği vaaz doğrultusunda tanrıya inandıramazsa eğer araziyi vereceğini söyler. Tabii bu teklif ona cazip gelir. Fakat Jesse’nin içindeki güçten habersizdir. Jesse, gücünü kullanarak onu tanrıya hizmet etmesi için ikna eder. Bu da bir nevi her şeyin başlangıcı olacaktır.

İlk yorum yapan siz olun

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Mission News Theme by Compete Themes.