İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

Preacher 1. Sezon 3. Bölüm ”İhtimaller” | Dizi İncelemesi

‘’O gün oldu Danni. Benim için. Jesse ve benim için. Her şeyin kötüleştiği gündü. Birisi bunun bedelini ödemeli.’’

Tulip, Houston’da, Danni’nin yanına giderek ondan, geçmişinde büyük yaralar açan adamın adresini alır. Danni tabii ki bunu karşılıksız yapmayacaktır. Tulip ona istediği şeyi verir ve burada bilinmez bir gizem ortaya çıkar. Danni, Tulip’ten aldığı bilgiyi beyazlar içerisinde bir adama verir.

Tulip, bir şeylerin değişmesini istemekten vazgeçmez. Eski Jesse’yi geri kazanmalıdır. Aldığı bilgi, Jesse ve kendisinin intikam alması için en büyük fırsattır. İntikam almaya bir adım kalmıştır ve tek yapmaları gereken aldığı adrese gitmeleridir ve şimdi Jesse’yi ikna etme zamanıdır.

Jesse ise bu vaizlik olayı ve babasına verdiği sözü tutma konusunda oldukça ısrarcıdır, aynı zamanda da artık içerisindeki gücün farkındadır. Bir şeyler olduğunu biliyordur. İstekle söylediğinde bir şeyleri yaptırabiliyordur. Tracy Loach’a gözlerini açmasını söylediğinde kız aynı kalmıştır, ama sadece gözlerini açmıştır. Bu durumu vakit kaybetmeden Cassidy’e anlatır. Gücünü ona ispatlamak için onda dener. Bu güç onun ruhunda oldukça farklı düşünceler oluşturmaya başlamıştır. Bununla birlikte arkada yaşananlar devam etmektedir.

Cassidy’nin büyük vahşetle öldürdüğü iki gizemli adam yeniden ortaya çıkmış, kaldıkları yerden devam etmeye ant içmişlerdir. Jesse’nin içindeki gücü almadan da durmayacaklardır. Şerif, kasabaya gelen yabancıları kontrol etmek için onlarla konuşur ve zor da olsa iki yabancı başlarını dertten kurtarırlar. Cassidy, gizemli iki adamın hala hayatta olduklarını gördüğünde onları yeniden öldürür, ama bu hiçbir şeyi değiştirmez. Adamlar yeniden gelerek vaizi aramaya başlarlar. Bu gücü bir an önce almaları gerekmektedir. Cassidy ise onlar geldikçe kendisini öldürmeye geldiklerini sanarak onlara saldırmaya devam eder. Bunun üzerine adamlar kendilerini üstü kapalı da olsa Cassidy’e açıklamak zorunda kalırlar.

Cennetten geldiklerini, vaizin içindeki gücü almadan gitmeyeceklerini söylerken Cassidy bir şekilde onlara yardım etmek için harekete geçer. Kimsenin bilmediği bu güç, ortalığı karıştırmaya devam ediyordur.

Tulip ise zor da olsa Jesse Custer’ı ikna eder ve hayatlarını mahveden adamı bulup, öldürmek için yola çıkarlar. Fakat Jesse yolda Donnie ile karşılaşır. Donnie, kolu kırıldıktan sonra şirketinde de işe yaramaz hale gelmiştir ve bu itibarını artık düzene sokması gerekiyordur. Bunun için de vaizi öldürmelidir, ama bilmediği bir şey vardır, o da vaiz artık eskisi gibi değildir. Jesse ona uyguladığı güç sayesine bir şeylerin farkına varır. Olduğu yerde, olduğu kişi olarak kalması gerekiyordur.

İlk yorum yapan siz olun

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Mission News Theme by Compete Themes.