İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

Preacher 1. Sezon 10. Bölüm ”Çağrı ve Yanıt” (Sezon Finali) | Dizi İncelemesi

‘’Diğer bir haberimiz: Tanrı, Annville’e geliyor.’’

Vaiz Jesse Custer’ın, Pazar günü ayininde tanrıyı Annville kasabasına getireceği söylentisi kısa sürede tüm kasabaya yayılır. Bu garip olay insanları şaşırtmaktan ziyade yaşananların garip olduğu kasabada Tanrı’nın kasabaya gelmesi o kadar da büyük bir şey olamayabilir, ama insanlar merak ediyordur. O güne kısa bir zaman kalmıştır.

Şerif ise tüm bu olanlar konuşulurken oğlunu arıyordur. Cassidy’i yakalamış, nezarete atmıştır. Onu tek yakalayan şerif, ona hakkında bildiği gerçeklerden bahseder. Geçmişinde işlediği suçlar, dosyasına yazılmıştır ve bunları göz önüne aldığında onun bir vampir olduğunu fark eder. Bu sayede hem ona işkence edecek hem de oğlunun nerede olduğunu öğrenecektir. Cassidy, tüm kurşunlara rağmen direnir ve şerifin bir şey öğrenmesine izin vermez, ama konuşmaları doğrultusunda onun içindeki bazı şeyleri tetikler.

Tulip ise geçmişinde, Jesse ve ona en büyük kötülüğü yapan Carlos’u almış, öldürmesi için Jesse’ye teslim etmiştir. Bu sırada adamın nasıl kazık attığını görüyoruz. Birlikte yaptıkları bir banka soygunu sırasında Carlos tüm paraları almış ve Jesse ve Tulip’in mutluluğunu kıskanarak onları ortada bırakmıştır. Yaşananlar yüzünden Tulip’in karnındaki bebek de düşmüştür. O andan sonra Tulip’in tek düşündüğü Carlos’u öldürmektir. Jesse, tam onun istediğini yapacağı anda ise vazgeçer. Tulip, aslında onun ölmesini değil, Jesse’nin bunu düşünmesinin dahi ona yettiğini söyleyerek onu vazgeçirir. Tabii Carlos’a temiz bir dayak atmadan da göndermezler.

Sonunda Tanrı’nın geleceği saat gelip çatar. Yüzden fazla kişi Annville kasabası kilisesine dolmuştur. Jesse nasıl kullanıldığını dahi bilmediği melek telefonunun işe yaracağına oldukça inanmıştır. O an geldiğinde melek elini de kullanarak telefonda kurcalamalar yapar. Telefon çalışır. Kısa süre sonra görüntüde birisi belirir. Bir tahtta beyaz sakallı, beyazlar içerisinde kocaman bir adam oturuyordur. Onu gören halk şok içerisinde kalır. Kimse gerçekten de böyle bir şey beklemiyordur, ama işte gelmiştir. Karşılarındaki kişi kendisini tanrı olarak tanıtarak soruları cevaplamaya başlar. Bu bir süre kadar iyi gidiyordur, ama aslında olay çok daha başkadır.

O adam Tanrı değildir ve Tanrı’nın nereye gittiğini hiç kimse bilmiyordur. Bir süredir yaşadıkları sevinç bir anda kapkaranlık bir buluta dönüşür. Aslında Tanrı yoktur ya da bir bakıma kaybolmuştur. Öğrendikleri bu bilgiyle şok olan halk ne yapacağını bilemeyerek bir anda kaosa sürüklenir. Jesse, Cassiy ve Tulip ise patates kızartması yemeye gittikleri restoranda artık işlerinin tanrıyı aramak olduğunu tam anlamıyla amaç edinirler, ama Annville kasabasının bir reaktör sızıntısı yüzünden havaya uçtuğunu henüz bilmiyorlardır. Artık Annville kasabası diye bir şey yoktur. Tanrı’nın Azizi ise uçuşan küllerin arasında vaizi öldürmek için ant içmeye gelmiştir.

İlk yorum yapan siz olun

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Mission News Theme by Compete Themes.