İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

Merlin 3. Sezon 9. Bölüm ”Ejderhalar Zamanında Aşk” | Dizi İncelemesi

Camelot topraklarına korkunç bir yaratık daha tehdit amaçlı girmiştir. Bu sefer Gaius’ın geçmişinden gelen bir kadın onun başına sorun açmak için harekete geçer.

Uther, Gaius’a, civar köylerden gelen söylentiler doğrultusunda son derece hasta insanların bir anda ayağa kalktığına dair endişesini dile getirir. Tüm bunların ışığında hastaların iyileşiyor olması Uther’ı büyüye dair endişelendirir. Gaius, hastaları kendisi tedavi etmeden tam olarak bir şey söyleyemeyeceğini dile getirir, ama zaten başka köye gitmesine gerek yoktur. Camelot’ta da bunun gibi mucizevi bir vaka vardır. Hancı, hiçbir şey olmamış gibi işine geri dönmüştür. Gaius, bunu duyduğunda şok olur. Onu birkaç gün önce gördüğünü, durumunun oldukça kritik olduğunu söyler, ama bir şekilde iyileşmiştir işte. Bu durumun büyü olmadığını ispat etmek için hana gitmesi gerekiyordur. Merlin’i de alarak vakit kaybetmeden adamın yanına giderler.

Hancı, karısının çok çaresiz olduğunu ve aşağı bölgede, şifacı bir kadından ilacı aldığını söyler. Bu sayede iyileşmiştir. Bununla birlikte hancının kapısında kadim dinle yazılmış birkaç eşya asılı olduğunu görürler. Bu konudan kimseye bahsetmezler, ama ikisi de bunun büyüyle ilgisi olduğunu anlamıştır. Aynı şekilde gösterdiği ilaç da büyülüdür. Gaius onu kimin yaptığını hemen anlamıştır, fakat Uther’a bu iyileşmenin işinin ehli bir şifacı sayesinde bitkiler aracılığıyla iyileştiğini söyler ve büyünün kesinlikle etkili olmadığı konusunda kralı ikna eder. Öyle ki bu konudaki düşüncesini sürdürmeye devam eder. Merlin ile konuştuğunda da bunun büyü ile ilgisi olmadığını savunur.

Merlin bir şeyler olduğunu fark eder. Gece yarısı Gaius evden çıkar, Merlin onu takip ederek nereye gittiğini anlamaya çalışır. Bir kadının evine gittiğini gördüğünde bunun sıradan bir buluşma olduğunu sanır, am gerçek aslında öyle değildir, bunu çok sonra öğrenecektir.

Camelot’a gelen şifacı kadın Gaius’ın yirmi yıl önceki nişanlısı Alice’den başkası değildir. Yıllar önce Uther, tüm büyücüleri ölüme mahkum edip büyüyü yasakladığı andan itibaren onu görmemiştir. Öyle ki eğer Gaius’ın yardımı olmadan kaçmasaydı o da şimdi diğer büyücüler gibi ölü olacaktır. Kadın şifacılık işinde oldukça iyidir ve o zamanlar da birlikte çok fazla iş başarmışlardır. Gaius onu uyarır. Uther’ın büyü konusunda hala çok titiz olduğunu ve burada kaldığı sürece onu bulabilme ihtimalinin yüksek olduğunu söyler. Alice, şifacılık büyüsünün tek yeteneği olduğunu ve bunun için geçimini sağlaması gerektiğini söyler, ama Gaius onun neden burada olduğunu anlayamaz. Camelot hala çok tehlikelidir. Alice onu görmek istediğini söyleyerek Gaius’ı kalmaya ikna eder, ama tabii gerçek bambaşkadır.

Alice, mantikor adında efsanevi bir yaratığın kontrolü altındadır. Önceleri onun güçlerini şifacılık için kullanıyordur, ama artık yaratık çok güçlüdür ve Alice’i kontrol altına almıştır. Şimdi tek istediği Uther’ı öldürüp krallığı yok etmektir. Gaius, eski aşkının büyüsü altında olduğu için bunu başarmak da zor olmayacaktır. Ama Merlin kısa sürede her şeyin farkına varır. O yaratık hakkında bir şeyler öğrenmeye başlar. Alice, mantikor’un zehriyle ve Gaius’ın yardımıyla Uther’a ilacını verir ve onun hastalanmasına sebep olur. Bu durum karşısında Gaius bir şeylerin farkına varmaya çalışır. Yıllar sonra karşısına çıkan aşkının başına bu kadar büyük dert açması onu mutsuz ederken bir şeyler yapmalıdır.

Merlin, suçun Gaius’ın üzerine kalmaması için Arthur’a Alice’i şikayet eder. Alice zindana atılırken büyü kullandığına dair suçlamalar ve bununla birlikte kralın hayatına kastına dair idam kararı çıkartılır. Yıllar sonra bile yeniden aynı duruma düşmek tarihin tekerrür etmesinden başka bir şey değildir. Ama Alice yaratığın etkisi altında olduğu için kralın hayatına kast etmiştir. Tabii bunu ne yazık ki ispat etmek oldukça zordur.

Gaius ve Merlin, hem kralı kurtarmak hem de Alice’i kurtarmak için bir an önce harekete geçmelidir. Araştırmaları sonucu mantikor’u öldürmeleri için dünyayla olan geçişini sağlayan kutuyu yok etmeleri gerekmektedir. Vakit kaybetmeden mantikor’u kutudan çıkartırlar. Merlin onu oyalar ve Gaius, eski güçlü büyüsünü kullanarak kutuyu parçalar. Camelot Krallığı yeniden refaha erer. Gaius’ın ise aşkını kurtarmaktan başka çaresi kalmaz. Onun ölümüne göz yummayacaktır. Yine bir aşk, eskiden olduğu gibi ardından bir sevgili bırakarak uzaklaşmıştır.

İlk yorum yapan siz olun

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Mission News Theme by Compete Themes.