İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

Merlin 3. Sezon 7. Bölüm ”Fyrien Kalesi” | Dizi İncelemesi

Gwen, Lady Morgana’nın işlerini bitirdikten sonra evin dönerken evinde tanımadığı adamlar tarafından saldırıya uğrar. Bu planın Morgana ve kardeşi Morgause tarafından gerçekleştirilen bir olay olduğunu bilmiyordur. Morgana’nın amacı, Arthur’un ölmesi ve hemen ardından kralın varisi olarak tahta geçmektir. Arthur’un, Gwen’in kaybolmasından sonra gözünü kırpmadan gideceğini bildiği için planları tıkır tıkır işlemektedir.

Öyle de olur. Arthur, Morgana’nın Gwen’in ortalarda olmadığını söylediğinde telaşlanır. Uther ise bir hizmetçi parçasının yerine herkesin geçebileceğini söyleyerek bu durumu pek ciddiye almaz, ama Arthur ona karşı olan hislerinin farkında olduğu için bu durumu kesip atmak istemez. Merlin’e, Gwein’in evine gidip araştırma yapmasını ister. Merlin yerde, bir kumaş parçasında garip bir koku olduğunu fark eder ve bu kaçırılma delilinden başka bir şey değildir. Gwen için arama emri çıkarmaya karar verir.

O sırada Gwen, ertesi gün anzısın sarayda görülür. Hiçbir şey olmamış gibi hareket etse de Merlin durumun farkındadır. Gwen’i sıkıştırarak onun her şeyi itiraf etmesini sağlar. Gwen, Fyrien Kalesi’ne götürülmüştür. Orada da kardeşi Elyan ile karşılaşır. Elyan’ı yakalamışlar ve kardeşinin hayatı için Gwen’i kaçırmışlardır. Gwen, Arthur’a her şeyi anlatır. Arthur tabii ki Gwen’in kardeşini Cendred’in elinden kurtarmak için harekete geçecektir, ama bunu yalnız başına yapmak zorundadır. Çünkü Uther, tek varisi oğlunu bir hizmetçi parçasının işleri için feda etmeyecektir. Arthur, bunu bildiği için babasına yalan söylemek zorundadır. Plan tıkırında işliyordur.

Arthur, Gwen, Merlin ve Morgana yola koyulurlar. Morgana’nın gelişi Merlin’i rahatsız etse de bunun için hiçbir şey yapamaz. Arthur Fyrien Kalesi’ne girmek için planlar yaparken Morgana’nın da orada olması planların hiçbir işe yaramamasına sebep olur, ama tabii Arthur’un bundan haberi yoktur. Gizli geçitlerden geçmeye çalıştıkları sırada yakalanırlar. Planları başarıyla sonuçlanmıştır. Şimdi yapmaları gereken tek şey Arthur’u öldürmek ve sonrasında varis olma yolunda ilerlemektir, ama onu hemen öldürmezler, çünkü onu kullanma şansları vardır. Bu konuda kendi yöntemlerini kullanacaklardır.

Tabii bu süre zarfında Arthur ve Merlin de boş durmayacak, zindandan kaçma planlarını harekete geçirirler, ama zindan kaçsalar da kurtarmaları gereken birçok kişi vardır. Arthur, Gwen ve Elyan’ı kurtarır, ama Morgana’nın Cendred’in elinde olduğunu fark eder. Onu almadan gitmeyecektir. Korkunç planın kollarına doğru koşarken Merlin yine imdadına yetişir. Morgause’un korkunç büyüsü karşısında savunmasız kaldığı sırada uzaktan yardım eder ve patlamaya neden olur. Bu fırsat üzerine Morgana’yı da alarak kaleden çıkarlar. Zor bir günün ardından sağ salim krallığa ulaşırlar, ama Arthur’un güven ve sadakat üzerine bilmediği çok önemli bir gerçek vardır. Bu da en yakınındakinden onun sonunu yavaş yavaş getirecektir.

İlk yorum yapan siz olun

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Mission News Theme by Compete Themes.