İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

Merlin 3. Sezon 6. Bölüm ”Perili Kız” | Dizi İncelemesi

BÖLÜM ÖZETİ

20 yıl önce, Lord Godwyn’in kızı Prenses Elena’ya bir büyü yapılır. Küçük çocuğun içerisine peri saklanır ve zamanı geldiğinde Camelot krallığını ele geçirmek için harekete geçecektir. Öyle ki 20 yıl sonra Prenses Elena büyümüş, bir genç kız olmuştur, ama içindeki yaratığın farkında olmadığı için hiçbir zaman doğru bir prenses olma kabiliyetine kavuşamamıştır. Sakardır ve bir prensese yakışmayacak hareketler sergiliyordur. Kral Uther Pendragon ise, Lord Godwyn’ın kızı Prenses Elena’yla Arthur’u evlendirmek ister. Bu evliliğin tamamen menfaat icabı gerçekleşeceğini dile getirir. Lord Godwyn Camelot’un müttefikidir ve böyle bir birlikteliği ikisi birlikte planlamıştır. Bu birliktelikten doğan gücün hafife alınamayacağını biliyordur. Bu da Arthur’u işin içinden çıkılmaz bir duruma sürüklüyordur.

Arthur, sevmediği birisiyle evlenmek istemez, ama babası bu işin olması konusunda kararlıdır. Evliliğin tamamen çıkar ilişkisi içerisinde olduğunu da çekinmeden belirtir, ama Arthur konunun Gwen’le ilgili olduğunu söyleyemez. Bu yüzden onu sadece dinlemekle yetiniyordur.

Elena’nın içerisindeki canavar ise o büyüdükçe güçleniyordur. Yanındaki hizmetçisi Grunhilda bu konuda bir şeyler biliyordur. Her gece yatmadan onun rahatlaması için üzerine peri tozu döküyordur. İçindeki peri her an çıkmak için çabalıyordur, ama onun Arthur’la evliliği tamamlanmadan çıkması yasaktır. Evlilik tamamlandığında Camelot’un göbeğinde Sidhe Kraliçe olacaktır. Grunhilda tehlikeli bir cadıdır. Elena’nın bu konuda hiçbir fikri yoktur.

Merlin’in bu konuyu bir an önce çözmesi gerekmektedir. Yoksa Camelot’a amansız bir güç hakim olacaktır. Neyse ki bir gün Merlin, Grunhilda’yı şüpheli bir şekilde ormana giderken görür ve onu takip eder. Ormanda neler karıştırdığını gördüğü anda dehşete düşer. Grunhilda kocaman mor diliyle sinek avlıyordur. Merlin bunu gördüğünde dehşete düşer. Olanları hızla Gaius’a anlatır. Gaius, gördüklerinin enfeksiyondan ibaret olduğunu söylemiş olsa da Merlin’in anlattıkları karşısında bunun büyüden başka bir şey olmadığını fark eder. Bir an önce neler olduğunu bulmaları gerekmektedir.

‘’Sidhe bin yıldan daha fazla yaşar. Sabırlıdırlar. Bunu yapmalarının sebebi belki bir gün, Lord Godwyn ve Pendragon’un evlilikle birliktelik sağlamak isteyeceğini düşünmeleridir. Bu, sidheye her şeyden çok istediği bir şey verir. Bir kraliçe.’’

Vakit kaybetmeden harekete geçerler. Gaius, odalarına sızar ve bir kesenin içerisinde peri tozu bulur. O andan sonra her şeyi açıklığa kavuşturur. Grunhilda’nın bir peri olduğunu anlar. Perilerin zayıf noktaları da seçkin beyefendilerdir. Bu da Prenses Elena’nın değişmiş olabileceğini açıklıyordur. Doğumda içine peri kaçmış olabileceğinden şüphelenir, ama bu sadece birer şüphedir. Bunun için gerekli kanıt gerekmektedir.

Merlin ise çok geçmeden Prenses Elena’nın içinde ne olduğunu fark eder, ama hiçbir şey söyleyemez. Lord Godwyn, Uther’ın en iyi arkadaşı olduğu için kızına yapılacak bir hakaret her şeyi beklemedikleri bir yola sürükleyebilir. Arthur’un evlenmemesi için bir an önce Prenses Elena’nın içindeki periyi çıkarmak için bir büyü bulmaları gerekmektedir.

Uzun bir arayışın ardından Gaius, Merador cadıları tarafından yapılan bir iksir olduğunu öğrenir. Bu iksir periyi kızdan çıkacaktır, ama işi oldukça zordur. İksirin nasıl yapılacağına dair hiçbir fikri yoktur. Merador cadıları tarif yazmada çok kötü oldukları için Gaius bir şekilde uğraşmaya çalışır, Merlin de ona yardımcı olur. O sırada Arthur, Prenses Elena’ya evlenme teklifi eder. Evliliklerinin resmileştiğini herkese duyururlar. Gwen ise köşede sessizce beklemektedir. Bu konuda yapabileceği hiçbir şey yoktur.

Peri Grunhilda, Merlin’in onu gördüğünü söyleyerek efendisine açıklar. Sidhe ise Merlin’i ortadan kaldırmak için harekete geçer, fakat başarısız olur. Merlin bu çatışmada, asasıyla onu öldürür. İksir konusunda bir an talihsizlik yaşasalar da neyse ki Gaius yenisini hemen yapar. Şimdi yapmaları gereken Grunhilda’yı Prenses Elena’nın etrafından uzaklaştırmaktır. Bunun için Gaius yine harekete geçer ve çok geçmeden onu mahzene kilitlerler. Bu sırada hızla iksiri içirmek için Elena’nın yanına giderler ve Grunhilda’yı öldürerek içindeki periyi çıkartırlar. Arthur, kalbinin sesini dinler ve bu evlilikten medeni bir şekilde vazgeçerler.

İlk yorum yapan siz olun

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Mission News Theme Compete Themes tarafından yapılmıştır.