İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

Merlin 3. Sezon 2. Bölüm ”Uther Pendragon’un Gözyaşları Kısım 2” | Dizi İncelemesi

BÖLÜM ÖZETİ

Arthur, babasının başına gelen bu durum yüzünden endişelidir. Bununla birlikte Camelot bir savaşa gidiyordur ve endişeleri daha da artmak üzeredir. Bir şeyler yapmalıdır. Ya krallığın ele geçirilmesini seyredecek ya da onu kurtarmak için elinden geleni yapacaktır. Tabii ki büyük ve onurlu Camelot için kaybetme gibi bir lüks söz konusu değildir. Merlin, Ejderha’nın onu kurtarmasıyla iyileşmeye çalışır, ama Serket zehri güçlü olduğu için bir süre dinlenmesi gerekmektedir. Bunun için zamanı olmadığını bilse de, ejderha Merlin’e iyileşmesi için büyü yapar ve bir süre dinlenir. O sırada Gaius sarayda Merlin’i aramaktadır. Nereye gittiğini bilemez. Başına gelen bu kötü olaydan kimsenin haberi yoktur.

‘’Doğru olduğunu düşündüğün şeyi yaptın ve bu büyük cesaret demek. Ama güven iki ucu keskin kılıçtır.’’

Morgana ise Uther’ın zihnini daha çok yaralamak için her fırsatı kollar, onu düşürmek için her şeyi yapar. Uther, büyü yüzünden çözülmesi zor bir yola girmiştir. Merlin’in bir an önce gelip onu kurtarması gerekmektedir yoksa hiçbir zaman bir geri dönüşü olmayacaktır. Merlin, Morgana’nın da kendisi gibi iyi birisi olduğunu düşünmüş, onun için mücadele etmiştir, ama Morgana ne yazık ki büyü güçleriyle iyiliğin yolundan gitmemiştir. Merlin, görevini yerine getirmelidir. İyileştiği anda Ejderha’nın sırtında vakit kaybetmeden Camelot’a döner. Ne olursa olsun yarım bıraktığı işi bitirmelidir.

Hızla Gaius’ı uyandırır ve olanları anlatır. Kral Uther’ın odasına girdiklerinde Uther’ı korku içerisinde duvara sinerken bulurlar. Aynı şekilde odası da darmadağınık ve kir içerisindedir. Dağınıklık sebebiyle köşede küçük bir yangın oluşmuştur. Merlin, Uther’ı öyle gördüğünde korkuyla yatağının altındaki adamotu kökünü alır ve ateşe atar. Birkaç saniye sonra Uther’ın zihni normale döner, Gaius onun büyü etkisi altında olduğunu söyleyerek dinlenmesi için yatağına yatırır. Her şey yolunda gibi görünüyor olsa da, Merlin, Morgana ve Morgause’u duymuştur. Daha başka planlarının olduğunu seziyordur. Camelot için henüz hiçbir şey bitmemiştir.

Cenred’in ordusu Camelot’a geliyordur. Morgana, Merlin’i sarayda gördüğünde onun ölmemiş olması hayal kırıklığı yaratır. Hemen Uther’ın yatağının altına bakar ve orada adamotunun olmadığını görmesi planlarında değişiklik yapmasına sebep olacaktır. Merlin’i kendisini zehirlediğini Uther’a söylemekle tehdit eder. İkisinin de ellerinde birbirleri hakkında koz vardır, ama Morgana, Merlin’den daha üst bir seviyede olduğu gibi, Morgana’nın yanında Merlin’in sözünün pek kıymeti olmayacaktır. Bu yüzden Merlin’in daha dikkatli olması gerekmektedir.

Camelot Şövalyeleri Cenred’in krallığının Camelot’u düşürmek için geldiğini vakit kaybetmeden Arthur’a söylerler. Camelot’a gelmeleri iki gün sürecektir, bu süre zarfında bir şeyler yapmalıdırlar. 20 bin askere karşı sayıları oldukça azdır. Etrafındaki insanlar bu savaşın yenilgiyle sonuçlanacağını düşünüyor olsa da Arthur kararlıdır. Şehri kuşatmaya hazırlayacaklardır ve bunun için iki günleri vardır. Kale Camelot için oldukça büyük bir silahtır ve Arthur bu konuda kararlıdır. Şehirdeki insanların da, gerekli eşyalarını alarak kaleye sığınmalarını ister. Başka yapacak bir şey yoktur.

Morgause, Cenred’i Camelot’u alması için kışkırtmaya devam eder. Cenred bu konuda az da olsa endişelidir, ama Morgause’un konuşmaları onu yüreklendirir ve kaleyi alacağına emin bir hale getirir. Morgana, vakit kaybetmeden yaşananları Morgause’a anlatır. Adamotunun Merlin’in tarafından yok olduğunu, bunun yüzünden büyünün bozulduğunu söyler, ama Morgause endişeye kapılmaz. Cenred’in ordusunun bir gün içerisinde gelerek Camelot’a savaş açacağını söyler. Bu da planlarının yerine geldiğini göstermektedir. Ama bu konuda Morgana’nın da yardım etmesi gerekmektedir.

Morgause, Kutsal Ada’nın kalbinde yetişen üvez ağacından yapılmış bir asayı Morgana’ya verir. Morgana, büyüsünün yetersiz olduğunu, böyle bir aleti kullanamayacağını söylese de Morgause asanın yeri geldiğinde kendi gücünü göstereceğini söyler. Şimdi tek yapması gereken doğru zamanı kullanabilmektir.

Camelot kuşatmaya hazırlanır. Zamanı geldiğinde savaşmak için dokuz bin kadar şövalyeyi hazırlarlar. Cenred’in ordusunun gelmesine birkaç saatten az bir zaman kalmıştır. Arthur endişelidir. Babasının yanına gider ve ondan destek almaya çalışır. Ordu geldiğinde çok fazla olmaları Arthur’u korkutur, ama savaşmaktan başka çareleri yoktur. Camelot’un düşmesine izin vermeyecektir. Şövalyeleriyle birlikte azim, güç ve kararlılıkla savaşmaya hazırlanırlar. Merlin olduğunda da fazla endişelidir, ama Arthur’a belli etmemeye çalışır. Onu bu zafer konusunda destekler, hiç olmadığı kadar yüreklendirir.

‘’Camelot’un gördüğü en büyük kral olmak senin kaderin. Buradaki zaferin unutulmayacak. Zamanın sonuna kadar, her yaştan insanlarca. Sadece kendine güven.’’

Savaş, tahmin ettikleri gibi ağır geçer, ama ellerinden geldiğince mücadele etmeye özen gösterirler. Adamotu’nun tesiri geçmişken Morgana’nın da Morgause’un başka bir planının uygulanması için harekete geçer. Camelot şövalyeleri Cenred’in ordusuyla savaşırken bir de ölülerin iskelet halinde ayaklanması işleri işin içinden çıkılmaz bir hale sürükler. Şimdi şövalyelerin iki cephede savaşması gerekmektedir ve bu durum hiç de iyi olmaz. Merlin’in bu konuda bir şey yapması gerekmektedir. Bunun, Morgana’nın başının altından çıktığını bildiği için hızla ölülerin olduğu mahzene gider. Morgana, asasını mezara sapladığı anda ölüler iskelet biçiminde ayaklanmıştır. Merlin, asayı oradan çıkarmadığı sürece hiçbir şey yapamaz, ama Morgana’da buna izin vermez. Bir süre savaştıktan sonra Merlin onu bayıltır ve asayı büyüyle parçalar. Bu da ölülerin yok olmasına neden olur. Bunun arından Camelot daha da hırslanır ve Cenred’in ordusunu geri püskürtür.

Savaşın sonunda Uther, yine saçma bir şekilde davranır ve Morgana’yı onu koruduğu için ödüllendirir.

İlk yorum yapan siz olun

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Mission News Theme Compete Themes tarafından yapılmıştır.