İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

Merlin 3. Sezon 10. Bölüm ‘’Kalplerin Kraliçesi’’ | Dizi İncelemesi

Morgana, Gwen’in, Arthur’un yanında Camelot’un kraliçesi olarak durduğunu gördüğü rüya sonrasında Arthur ve Gwen arasındaki duygusal bağı Uther’a açık etmek için planlar kurmaya hazırlanır. Bu durum gelecekteki krallığın sahibi olma yolundaki hayallerini mahvedecektir. Bu yüzden ilk olarak Gwen’i yoklamaya başlar. Arthur’a olan duygularının normal olduğunu söyleyerek ağzını arar. Sonrasında ise Arthur’a giderek onun dalgınlığının tam olarak Gwen yüzünden olduğunu söyleyerek kalbindekileri açmasına neden olur. Morgana iki avını da pençesine almıştır.

Vakit kaybetmeden ikisi arasında gizli bir buluşma ayarlamaları için onları ikna eder. Arthur sessiz bir göl kenarında bir gün geçirmek için tatlı bir buluşma ayarlar. Tabii Morgana’nın da her zamanki gibi korkunç planı tıkır tıkır işliyordur. O sırada Morgana, Uther ile bir vakit geçirmek istediğini söyleyerek onunla eskisi gibi at binmeye çıkar. Sanki hiçbir şeyin farkında değilmiş gibi Arthur ve Gwen’in olduğu yere giderler ve yakalanırlar. Arthur ve Gwen dehşet içerisinde kalsa da şaşırtıcı bir şekilde Uther bunu gülerek karşılar, ama onun bu gülmesi bir hizmetçi kızla yaşadığı öylesine bir şey olduğunu düşünmesidir. Fakat Arthur öyle bir insan değildir. Gwen’i gerçekten seviyordur, ama Uther Gwen’i saraydan sürmekle tehdit etmekten geri durmaz. Bu durum Arthur’u kızdırsa da aralarında bir daha bir şey olmayacağını söyleyerek onu ikna etmeye çalışır.

Morgana’nın ise bu planda yapmak istedikleri henüz bitmemiştir. Kral Uther’ı hiçbir şey olmadığına etmiş olsalar da Morgana, Arthur’un yastığının altına büyülü bir kese koyar. Sonrasında Uther’a, sanki Gwen’in onu büyülediğine dair bir yalan uydurur. Arthur’un odasını aradıklarında yastığının altında buldukları kese de bunu doğrulayacaktır. Uther, vakit kaybetmeden Gwen’i büyü yaptığına dair yargılar ve onu yaktırmak için hazırlıklara başlanmasını ister. Arthur deliye döner. Onun böyle bir şey yapmadığını, duygularının tamamen gerçek olduğunu, onu sevdiğini, aynı zamanda da Gwen’in ölmemesi için tahttan vazgeçeceğini dahi dile getirir, fakat Uther kararını vermiştir. Gwen sabahın ilk ışıklarıyla yargılanacaktır.

Arthur bir şeyler yapmalıdır yoksa sevdiği kadının ölümünü seyretmek zorunda kalacaktır. Bu sırada Merlin de Gaius ile konuşarak bir şeyler yapması gerektiğini söyler. Gwen ise bu durumun içinde başka bir şey olduğunu düşünüyordur. Yargılama esnasında Morgana’nın yüzündeki zafer gülüşünü görmüştür ve artık tüm bunların Morgana’nın planı olduğunu biliyordur. Merlin’e düşündüklerini anlattıktan sonra Merlin hızla bir plan hazırlar. Kendisini yaşlandıracak ve sanki büyüyü kendisi yapmış gibi gösterecektir. Yakalandığında ise hızla kendisini eski haline getirecek ve büyücünün yok olmasıyla Gwen de suçsuz bulunacaktır.

Planı ilk anlarda kusursuz bir şekilde işler. Kendini Arthur’a yakalatır ve ardından elinden kaçarak eski haline dönmek için büyülü sözleri söyler, ama bir terslik vardır. Büyülü sözler, ne kadar kullanırsa kullansın işe yaramıyordur. Merlin yaşlı büyücü halinde kalmaya devam eder. Ne yazık ki muhafızlardan kurtulamaz ve yakalanır. Şimdi yargılanma sırası Gwen yerine Merlin’dedir. Gaius’ın bir şeyler yapması gerekmektedir yoksa sabahın ilk ışıklarında ölecek olan kendisidir.

Gaius vakit kaybetmeden harekete geçer. Büyüyü geri çevirmenin bir yolunu bulmalıdır. Çok uğraşır, ama son anda bir iksir yaparak Merlin’in imdadına yetişir. Camelot duvarlarında az kalsın bir can alınacaktı, fakat her zamanki gibi Merlin ve Gaius sayesinde her şey yoluna girer. Gwen ve Arthur’un duyguları da her ne kadar Arthur’un kral olacağı zamana kalsa da kalpler bir olduğunda sevdiğini beklemek de o kadar güzel olabilir.

İlk yorum yapan siz olun

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Mission News Theme by Compete Themes.