İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

Merlin 3. Sezon 1. Bölüm ”Uther Pendragon’un Gözyaşları Kısım 1” | Dizi İncelemesi

BÖLÜM ÖZETİ

Kral Uther, Morgana’nın cadı Morgause tarafından kaçırılmasının ardından geçen bir senede onu aramak için hiçbir şeyi kısıtlamamıştır. Her yer de onu aramak için çaba göstermiş, şövalyelerini yurdun dört bir yanına göndermiştir, ama ölümden başka hiçbir haber gelmemiştir. Prens Arthur, aramalarının umutsuzluk içerdiğini hissettiği sırada Lady Morgana, sislerin arasından harap olmuş bir vaziyette çıkagelir. Bir senelik süren yorgun arayış son bulmuştur.

Lady Morgana, Camelot’a güvenle götürüldüğünde Gaius tarafından tedavi edilir. Korku içerisindedir. Ne yapacağını bilemez, ama bu, hain planının sadece bir başlangıcıdır. Oynadığı rolü iyi oynamalıdır. Merlin ise Camelot’u kurtarmak için, bir sene önce Morgana’ya zehir verdiğini unutmamıştır ve Morgana’nın gelişiyle bu durum onun için endişe verici bir hal almaya başlamıştır. Eğer Uther’a olanları söylerse başına gelecekler hakkında da hiçbir fikri yoktur. Fakat Morgana düşündüğü gibi davranmaz. Aksine Arthur’a yaşadığı kötü deneyimleri korkulu gözlerle anlatırken Merlin’i de bunun üzerine affettiğini söyleyerek kalpleri yeniden kazanır. Son olarak Kral Uther’la kucaklaşıp hasret giderdiğinde planını uygulamaya başlar. Onun mutluluk gözyaşlarını almıştır. Vakit kaybetmeden Morgause’un yanına döner.

Planladıkları gibi Uther’ın DNA’sını kötü emellerine alet etmek için almışlardır. Morgause, Uther’ı delirtecek ve bununla birlikte Camelot’un düşmesini sağlayacak çok güçlü, adamotundan bir büyü yapar ve bunu Morgana’ya verir. Morgana’nın tek yapması gereken bu büyülü adamotunu Uther’ın yatağının altına yerleştirmektir. Sarayda hiçbir hainliğinin farkına varmadıkları için bunu yapması kolay olur ve Uther farkında olmadan aklını yitirmeye başlar. İlk önce ölmüş karısını kuyuda ondan yardım isterken görür, ardından küçük bir çocuk görür ve son olarak öldüğü masumların hepsini zihnine musallat olurken gördüğünde işler kötü bir hal almaya başlar.

Merlin ise bu konuda bir şeyler yapmalıdır. Bir şekilde Uther’ın başına gelen bu şeyin Morgana’nın başının altından çıktığını öğrenir ve onu takip etmeye kalkar, ama başına geleceklerden habersizdir. Morgana ve Morgause onu yakalayarak hapsederler ve ölüme mahkum bırakırlar. Merlin, Ejderha’nın yardımıyla sıkıştığı ormandan ve akreplerin ona açtığı yaradan kurtulur, ama Camelot’a geç kalmıştır. Morgause’un Cendred Kralıyla görüşmeleri sonlanmış, Camelot’u düşürmeyi planlamışlardır. Kral’ın başına gelenler hızla yayılmıştır, bu da düşmanlara ön ayak olmuştur. Prens Arthur çaresizdir, ama bu kuşatmayı gücüyle kazanmalıdır. Cendred’in ordusu hız kesmeden Camelot’a doğru geliyordur.

İlk yorum yapan siz olun

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Mission News Theme Compete Themes tarafından yapılmıştır.