İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

Merlin 2. Sezon 9. Bölüm ”Gölün Leydisi” | Dizi İncelemesi

BÖLÜM ÖZETİ

Merlin, Camelot’a gelen bir ödül avcısının yakaladığı Druid kızını fark eder. Onun kafesteki çaresizliği kalbinde bambaşka yaralar açılmasına sebep olur. Merlin, o an ona yardım etmek ister, ama Gaius, bunun çok tehlikeli olduğunu biliyordur. Öyle ki ödül avcılarının işlerine karışmak oldukça tehlikelidir. Adam, Druid kız için para alacaktır. Gaius’a hiçbir şey yapmayacağına dair söz verir, ama her zaman olduğu gibi kalbindeki yardımseverlik bazı şeyleri göz ardı etmesine neden olacaktır.

Vakit kaybetmeden, kimseye söylemeden kızı kafesten kaçırır ve onu kimsenin bulamayacağı bir yerde saklar. O andan sonra Merlin’in kalbi Druid kız için atacaktır. Öyle ki ona olduğundan fazla bağlanacak, kaderinden vazgeçme safhasına kadar gelecektir. Kızın kendisi gibi büyücü olması, söylenen hiçbir şeyi etkilemez. Ödül avcısının, kızın kaçırıldığını öğrendiğinde Uther’a gitmesinden sonra kız hakkında bazı gerçekler ortaya çıkar. Kız, Druidler tarafından dahi kavulmuştur. Söylenenlere göre lanetlenmiş. Merlin, Gaius’tan bu konuda bir şeyler duyar, ama ilgilenmez. Öyle ki Druid kız Freya’dan başka kimseyi gözü görmez olur. Ona yemek götürürken birkaç kez yakalanıyor olsa da onu görmekten vazgeçmez. Sonunda kaçınılmaz bir son olur ve Merlin ve Freya öpüşür. Aralarındaki bağ farkında olmadan güçlenir.

Merlin, Freya’yı korumaya canı pahasına kararlıdır, ama Freya düşündüğü gibi birisi değildir. Bir gece bir çift öldürülür. Bunu kimin veya neyin yaptığına kimse akıl veremez. Yerde kaçan insan ayak izleri olsa da cesetlerin üzerinde korkunç derece de, bir canavarın yapabileceği izler vardır. İlk olarak pek üzerinde durulmaz, ama bu ölümler ikinci kez olduğunda işler kötü bir hal alır.

Merlin ise Freya’yla yaşadığı bu deneyimden oldukça memnundur. Onun yanında kendini güzel hissediyor, büyüsü dolayısıyla kaçmak zorunda kalmıyordur. Ona erkenden bağlamıştır. Freya, kendisindeki değişikliğin farkındadır, ama Merlin inanmak istemez, hiçbir şey görmediği için de bu konuda konuşmak istemez. Freya’yla kaçma planları yaparlar. İlk önce üzerini değiştirmelidir, ondan sonra istedikleri yere gitmelerinde hiçbir sakınca yoktur. (Ah, bu bölümde Merlin öyle bir hale geldi ki, sanki aşkla büyülenmiş gibi neredeyse Arthur’la olan kaderini dahi unuttu, her şeye son verecekti.)

‘’Eski günlerde çok kötü bir lanetten bahsedilir. Gece yarısı olunca, lanetlenen kişi kana susamış korkunç bir canavara dönüşür. Eski yazarlar ona Bastet adını vermiş. Canlılarla ölüler arasındaki alaca karanlık kuşağında yaşayan kabus gibi bir yaratık.’’

Gaius, Merlin’e kız hakkında tüm gerçeği anlatır. Onun nasıl bir canavar olduğunu açıklar. Bu konuda bir şeyler bilmelidir. Merlin dayanamaz ve ona her şeyi anlatır. Aşık olduğu kızın ve canavarın aynı olduğuna inanmaz. Fakat Freya, üzerindeki geçmişten gelen lanetin farkındadır. Bir büyücü, yanlışlıkla oğlunu öldürdüğü için onu her gece öldürmek için lanetlemiştir. Ve Freya, her gece, kanatlı korkunç bir jaguara dönüşüyordur. Merlin tüm bunların yalan olduğunu var sayarak kaçma girişiminden vazgeçmez, ama kız, kaçmayı planladığı gece Merlin’i yalnız bırakır. Öyle ki, artık canavar olma zamanı gelmiştir.

Arthur, muhafızlar ve ödül avcısı kızı yakalamak için sıkıştırırlar. Freya korku içerisinde dönüşüme uğrar ve bir Bastet’e dönüşür. Kaçmaktan başka çaresi kalmaz, ama Arthur onu kaçmadan önce derinden yaralar. Merlin onu yaratık haliyle görür ve dehşete kapılır. Ona yardım etmelidir. Bir an bile düşünmeden, Arthur’un canı pahasına Freya’yı sıkıştığı yerden kurtarır. O anda yaşadıkları karanlık dehlizlere inerler. Freya, acı içerisinde insan görünümüne bürünür. Merlin onu kurtaracağına dair sözler verse de artık bu oldukça geçtir. Freya insan bedenine büründüğünde yarası daha ağır bir hal almıştır. Son dakikalarını yaşıyordur.

Merlin, Freya’yı alarak önceden hayal ettiği, Freya’nın, ölmeden önce ailesiyle birlikte yaşadığı yere çok benzeyen, gölün, ağaçların ve muhteşem dağ manzarasının olduğu yere götürür ve son kez de olsa mutlu olmasını sağlar. Merlin, bu aşkla farkında olmadan ağır bir şekilde sınanmıştır. Aşk, yeniden acı verici bir şekilde yüzünü göstermiştir.

İlk yorum yapan siz olun

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Mission News Theme Compete Themes tarafından yapılmıştır.