İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

Merlin 2. Sezon 2. Bölüm ”Bir Zamanların ve Geleceğin Kraliçesi” | Dizi İncelemesi

BÖLÜM ÖZETİ

Arthur Pendragon, Odin’in oğlunu öldürdüğü için Odin, Arthur’u öldürmek için, dünyanın en korkunç suikastçısı, Myror adında bir suikastçı tutar.

‘’Kim olduğumun bir önemi yok. Sizden özel bir muamele beklemiyorum. Hiç birinizden beklemiyorum!’’

Arthur, atlı mızrak turnuvasında kendisine kral olduğu için özel bir muamele yapıldığını fark eder ve bundan hiç hoşlanmaz. Geleceğim kralı olduğu için, şövalyeleri onu her zaman bir adım önde tutmuştur, fakat Arthur bir şeylerin üzerine gitmezse kendisini geliştiremeyeceğini düşünür. Aynı zamanda hayatı boyunca kendisine özel bir muamele yapılmıştır ve sıradan birisiymiş gibi davranılmasını ister. Bu tür yarışlarda kendisine müsamaha gösterilmesini istemediği için bir plan yapar. Mızrak yarışı da, istediğini elde etmenin tuzu biberi olacaktır.

Babasına, yemek sırasında Kuzey bölgesinde bir yaratığın olduğunu ve onu öldürmeleri gerektiğini söyler. Bunun için Kuzey’e gitmelidir. Babasından onayı aldığında şövalyeleriyle birlikte Kuzey’e gitmek için hazırlanır, ama onları Kuzey’e gönderirken kendisi attan inerek saklanır. Kendisini kanıtlayana, kendi gücüyle savaşabileceğini gösterene kadar Gwen’in evinde saklanır. Bu süre zarfında mızrak turnuvalarına bir başkasının üzerinden katılacaktır. Bu, Arthur’un kendisini kanıtlamak için harika bir şans olacaktır. Aynı zamanda farkında olmadan suikastçı tarafından da kolaylıkla bulunmayacaktır. Suikastçının Camelot’a geleceği çabucak Uther’ın kulağına gider ve Arthur Kuzey’e gittiği için şanslı olduğunu varsayar.

Arthur, Gwen’in evinde saklanırken, atlı mızrak turnuvasında gösteriş olarak görünecek William adında bir köylü tutarlar. Arthur tüm işi yaparken övgüleri sözde, Deiralı Sör William alacaktır. Bu, ne olursa olsun Arthur’un kendisini kanıtlama yolunda güzel bir başlangıç olacaktır. Bununla birlikte Gwen’in evinde kaldığı zamanlarda aralarında bir çekim oluşur ve öpüşürler.

‘’William olarak yarıştığımda unvanımın bir önemi olmuyor. Kimse bana özel muamele göstermiyor. Bu turnuvayı kazandığımda, yani bu turnuvayı kazanırsam, bu hak ettiğim için olacak. Prens Arthur olduğum için değil.’’

Suikastçı Myror ise Camelot’a gelmiş, Arthur’u aramaya devam etmektedir. Bir akşam Gwen’in evinde yemek yerken onu bulur. Tam öldüreceği sırada şövalyeler tarafından fark edilir, ama bir şey olmadan kaçmayı başarır. Arthur da bir süre için kurtulmuştur, ama bu durum kulağına gider. Myror, Arthur’un turnuvada yarıştığını fark eder ve onu öldürmenin tek yolunun onun gibi turnuvada yarışmak olduğunu düşünerek bir şövalyeyi öldürüp yerine geçer. Mızrağının ucuna, Arthur’u öldürebilecek bir bıçak yerleştirir. Karşılaştıkları anda onu etkisiz hale getirmeyi başarır. Bıçakla omzunu deler. İlk karşılaşmada geri döner, ama şimdi bırakırsa yenileceğini bildiği için zorlukla da olsa geri döner.

Merlin, Arthur’un karşısında yarışan şövalyenin Myror olduğunu öğrenmiştir. Bir şeyler yapmak ister, ama Arthur’un turnuvaya geri dönmesini engelleyemez. Neyse ki son anda büyü yardımıyla Arthur’u kurtarır ve birinci olur. Bu da, her şeyi yoluna koymuştur.

Kuzey’den geri gelmiş gibi davrandığında babasının yanına gelir ve Odin’le barış yapmaları gerektiği fikrini babasına açar. Daha fazla kan dökülmemesi gerektiğini söyler. Aynı zamanda babası kral olduğu zamanlarda Gwen’le birlikte olmalarının imkansız olduğunu, babasının bunu anlayamayacağını bildiği için şimdilik gizli tutmaya karar verir. (Ah o andaki bakışları… Sen kesinlikle beklemeye değersin Arthur Pendragon. 🙂 <3)

İlk yorum yapan siz olun

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Mission News Theme Compete Themes tarafından yapılmıştır.