İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

Merlin 2. Sezon 10. Bölüm ”Tatlı Rüyalar” | Dizi İncelemesi

BÖLÜM ÖZETİ

Beş krallığın hükümdarları, barış ilan etmek için Camelot’a gelir. Eğer bu görüşmeler başarılı olursa Camelot refah dönemine girecektir, başarısız olursa da bunun anlamı savaş demektir ve aralarında Kral Alined bu barışa pek de sıcak bakmıyordur.

Kral Alined, bu barışın olmaması için elinden geleni yapacaktır. Bunun için, büyücü soytarısı vasıtasıylı Arthur’a büyü yapar. Amacı, Arthur’u Lady Vivian’a aşık edip, aralarındaki güveni sarsmaktır. Öyle ki, Lady Vivian’ın babası Kral Olaf’ın, kızına karşı korumacı olduğunu ve Arthur’la aralarında bir husumet olduğunda bunun savaş başlangıcı olacağını biliyordur. Kral Alined bu konuda öyle oyuncudur ki kimse onun savaş istediğini anlayamaz.

Arthur, Leydi Vivian’ı ilk gördüğünde ondan hoşlanmamıştır, ama büyünün etkisiyle bir günde bambaşka bir insan haline gelir. Leydi Vivian için yanıp tutuşuyor, onsuz bir dakika bile geçirmemek için elinden geleni yapıyordur. Soytarının büyüsü oldukça etkilidir, fakat Leydi Vivian, babasının kendisine karşı tutumunu bildiği için Arthur’a ilgi duymaz, onu tersler. Bu durum da işleri mahvedecektir. Merlin ise, Arthur’un aşkıyla ilgili bazı sözlerini yanlış anlayacaktır. Arthur, Lady Vivian’a aşkını itiraf etmek için çiçek göndermesini söyler, fakat bunu isim olarak belirtmediği için, Merlin çiçekler ve Arthur’un ağzından yazılan aşk notuyla birlikte Gwen’in evine koyar. Bu da, Arthur’un büyüye kapıldığını bilmeyen Gwen’in hayaller kurmasına neden olacaktır.

Merlin Arthur’un birdenbire Lady Vivian’a karşı duyduğu aşktan şüphelenmektedir. Gaius’a olanları anlatır, ama o da bu konuda hiçbir şey yapamaz. Tek yapması gereken Kral Olaf görmeden Arthur’u Vivian’dan uzaklaştırmaktır, ama başarılı olamaz. Arthur, Leydi Vivivan’la konuşur, fakat ondan herhangi bir yakınlık alamaz, bu da onu oldukça üzer.

Gece yatmadan önce yastığının altında bir tutam saç bulur, bunu Merlin’e gösterir ve temizlik konusunda daha dikkatli olmasını ister. Bu saç tutamı Merlin’i daha fazla şüphelendirir. İşin içinde aşk büyüsü olmalıdır ve bu da Kral Alined’in soytarısının başının altından çıkmadır. Gaius ise araştırmalara başlarlar. Kısa sürede bu büyüyü bozmanın bir yolunu bulmalıdır.

Kral Alined, barışın kendisini fakirleştireceğini varsayarak bu barışın olmamasını istiyordur ve Lady Vivian’ın Prens Arthur’a karşı bir şeyler hissetmemesi onu sinirlendirir. Bu aşkın karşılıklı olabilmesi için soytarı, Vivian’a da aynı aşk büyüsünden uygular. Şimdi her şey tamam olmuştur. Tek yapılması gereken Arthur ve Vivian’ın babası tarafından basılmasıdır. Merlin, bu durumu bir süre de olsa engellese de ne yazık ki başarısız olur ve itibarına leke sürdüğü için Arthur’u ölümüne düelloya davet eder.

Arthur, aşkı için her şeyi yapacaktır. Merlin onları ayırmak için bir büyü bulmuştur, fakat soytarının büyüsü oldukça güçlüdür ve büyünün bozulabilmesi için sadece, kalbindeki gerçek aşkın öpücüğü bu büyüyü bozmaktadır.

‘’Arthur’un gerçek sevdiği kişiyi bulmalısın. O kişinin bir öpücüğü büyüyü bozacaktır ve bir daha Vivian’ı istemeyecek.’’

Fakat Arthur tehlikededir. Kral Olaf’la yaptığı düello ölümüne olduğu için darbe almaktan kaçamaz, ama bir sorun daha vardır. Bu darbeler Arthur’a hiçbir etki göstermemektedir. Bedeni iflas edecek olsa da bunu hiçbir şekilde hissetmez. Bu da farkında olmadan ölümüne sebebiyet verebilir. Merlin, ejderhadan öğrendiği gerçek aşkın öpücüğünün Gwen’de saklı olduğu için hemen ona gider. Gwen, her ne kadar Arthur’a kırılmış olsa da, Merlin’in büyü hakkındaki anlattıklarını dinler ve Arthur’a yardım eder. Büyü Gwen sayesinde bozulur ve Arthur, Kral Olaf’la herkesin gözü önünde anlaşma sağlar. Bu sayede Camelot refah dönemine girmiştir.

İlk yorum yapan siz olun

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Mission News Theme Compete Themes tarafından yapılmıştır.