BÖLÜM ÖZETİ

Arthur Pendragon’un başı, yine büyücülerle dertte.

Morgana, Arthur’u rüyasında bir kız tarafından ölüme mahkûm edilirken görür.

Arthur ve Merlin avlanırlarken, ormanda saldırıya uğrayan bir kız ve babasını haydutlardan kurtarırlar. Sophia, ilk görüşte Arthuru güzelliğiyle büyüler ve Arthur, başı dertte olan soylu aileyi Camelot’a davet eder.

Morgana kızı gördüğünde hemen tanır. O, rüyasında Arthur’u öldürmeye çalışan kızdır. Bunun çaresine bakması gerekmektedir. Ne yapacağını bir süre bilemez, bu konuda çok endişelenir ve rüyasından Gaius’a bahseder. Gaius ona inanmadığını, bunun sıradan bir düşünce olduğunu, rüyalarının en kısa sürede geçeceğini söyler ve ona bu durum için yeni bir karışım daha verir. Fakat Gaius, Morgana’ya böyle söylemiş olsa da bu işin şüphelendiği bir şeyler vardır, bu işin peşini bırakmaz.

Arthur ise zaman geçtikçe Sophia’dan hoşlanmaya başlar. Morgana o kötü rüyayı görmeye devam eder. Başka kimseye söyleyemez. Bir şeyler yapmalıdır. Arthur’un başına bir şey gelmemesi için bunu kendi başına halletmelidir. İlk olarak bu konuda Arthur’u uyarmaya çalışır. Onun göründüğü gibi olmadığını söyler, ama başarısız olur. Arthur, bu düşüncesinin yanlış olduğunu, hatta bunun üzerine kendisini üstün görür. Morgana hakkında gördüğü kötü rüyadan bahseder, ama Arthur gülerek onunla dalga geçer, tüm bunları uydurduğunu sanır. Bu durum Morgana’yı sinirlendirir ve vazgeçer.

Sophia’nın, babasıyla saray hakkındaki planları korkunçtur. Vakit kaybetmeden Arthur’a kalıcı bir büyü yapar ve onu kendi safhına çeker. Ne yazık ki kimse buna karşı çıkamaz. Sophia ve babası, Arthur’u büyüleyip Avalon’a girme planları yapmaktadır. Avalon, ebedi gençlik ülkesidir. Geri dönmeleri de, Arthur’u kurban etmekle başlamaktadır. Arthur büyük tehlikededir.

Gaius ise, Morgana’nın Sophia hakkında gördüğü rüyalar hakkında onun kahin olduğuna karar verir, ama bunun olmasından korkuyordur.

”Kral Uther: Önünde upuzun bir hayat var. Şüphesiz ki Sophia ilk aşkın, ama tek olmayacak. Yapabiliyorken keyfini çıkar.”

Arthur, işleri bir adım daha ileriye taşır. Büyülendiği için, babasından Sophia’yla evlenmek için izin ister, fakat babası buna şiddetle karşı çıkar. Aralarında küçük bir sürtüşme çıkar, ama neyse ki Uther, oğlunu evlenmekten vazgeçirmiştir. Morgana’nın hislerine kimse inanmaz. Uther’a bu konu hakkındaki gördüğü rüyadan bahsedeceği sırada vazgeçer ve yine sessiz kalır. Merlin, Sophia’nın babasını takip ettiği sırada tüm planları öğrenmiştir ve Arthur’u koruması gerekmektedir. Vakit kaybetmeden bildiği her şeyi Arthur’a, onu kurtarmak için anlatır, ama hiçbir işe yaramaz. Arthur büyünün son aşamasındadır. Artık onu kurtarmak imkânsızdır. Büyü etkisindeyken Sophia ve babasıyla birlikte Avalon kapısının olduğu göle gider.

Arthur çaresizdir. Hiçbir şeyden habersiz Sophia’nın emirlerine itaat eder. Sophia, Arthur’u kendisiyle birlikte göle çekerek büyülü sözleri söylemeye başlar. Arthur bilincini kaybederek gölün dibine doğru çökmeye başlar. Büyü tamamlanacağı sırada Merlin son anda yetişir ve iki yaratığı öldürerek Arthur’u gölden çıkartarak yeniden nefes almasını sağlar.

Morgana’nın geleceği ise karanlıktır ve bu durum ileride büyük sorunlara gebedir.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

You may use these HTML tags and attributes:

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>