BÖLÜM ÖZETİ

Yaralı yüzlü bir büyücü, Morgana’nın kulağına büyülü bir Elanthia böceğinin girmesine sebep olur. Bu sebepten kısa sürede beyni iltihaplanır ve bir çeşit komaya girer. Saray hekimi Gaius, Morgana’ya tam olarak ne olduğunu bilmediği için, ne kadar uğraşsa da hiçbir şekilde onu iyileştiremez.

Aynı büyücü, Morgana’nın başına gelen bu şey yüzünden çaresizlikten faydalanarak Camelot’a girebilmek için kendisini şifacı olarak tanıtır ve Morgana’yı iyileştirmek için saraya kabul edilir. Büyücü Edvin, beklenildiği gibi Morgana’nın kulağındaki Elanthia böceğini alır ve onu iyileştirir. Bu sayede Kral üzerinde büyük bir etki bırakır. Gaius ise, aniden gelen Edvin hakkında şüphelenmektedir, onu araştırmaya başlar.

Merlin, bir süre sonra büyücünün odasında sakladığı örümcekleri fark eder. O sırada Edvin, Merlin’in büyücü olduğunu anlar ve ona, yeteneklerini kullanması için cesaret vermeye başlar. Edvin’in saray ve Gaius hakkındaki planları oldukça fazladır. Gaius, araştırmalarının sonucunda onun gerçekte kim olduğunu öğrenir. Edvin, annesinin soyadıyla saraya gelmiştir ve Gaius onun büyücü olduğunu hatırlar. Uther, Edvin’in annesi ve babasını öldürmüştür. Edvin intikam için saraydadır. Gaius bunu önlemeye çalışır, ama Merlin’in büyücü olduğunu bilen Edvin onun büyücü olduğunu Uther’a söyleyeceği konusunda tehdit eder. Aynı zamanda onu kötülemeye başlar. Gaius’ın yerine geçip Uther’ı mahvetmeye kararlıdır. Gaius’ın vakit kaybetmeden bir şey yapması gerekmektedir.

Gaius, ejderhanın yanında gelir. Ondan bu konuda yardım ister, ama ejderhanın bu konudaki düşüncesi sabittir. Uther’ın ölüm zamanı gelmiştir. Bunun için Gaius’ın seçim yapması gerekmektedir.

”Edvin: Göreceğiniz son yüz benim yüzüm olmasını istiyorum. Sonunda ailemin intikamını alıyorum.”

Uther, Edvin’in fikirlerine sadık kalmaya kararlıdır. Saraya yeni bir hekim getirilmelidir. Gaius, Uther’ın konuşması sonucunda saraydan ayrılmak zorunda kalır. Gwen ise her şeyin farkındadır, ama hiçbir şey yapamaz. Edvin planı tıkır tıkır işlemektedir. Uther’ı öldürebilmek için zaman gelmiştir. Edvin, Uther’a felç geçirmesi için bir karışım verir. Gaius, Uther’ın ölmesini durdurmak ister, ama Edvin’in saldırısına uğrar. Edvin, hareketsiz kalması için onu ateşten bir çemberin içerisine hapseder. Gaius, hiçbir şekilde kaçış yolu yoktur. Merlin imdadına yetişir. Vakit kaybetmeden Edvin’i öldürerek Gaius’ı kurtarır. Kralın zor durumda olduğunu bilerek odasına gider. Gaius, böceğğin sadece büyüle çıkartılabileceğini biliyordur, ama Merlin Uther’a büyü yapamayacağını söyler, aynı zamanda nasıl yapacağını da bilemez. Bundan rahatsızlık duyar, ama kralı kurtarmak için başka çaresi yoktur.

”Gaius: Başka şansımız yok. Bunun gerekli olduğu zamanlar vardır.Bu senin hakkın.”

Elanthia böcekleri, beyne girip kişinin ruhunu bitirene kadar onunla beslenmeleri için büyülenebilmektedir. Uther’ın kafasından, yaptığı büyüyle başarıyla böceği çıkartır. Bu sayede yeniden dahi bir büyücü olduğunu kanıtlar. Uther, yaşadığı bu kötü deneyim yüzünden değişmiştir. Gaius’ı yeniden saray hekimi yapar ve aynı zamanda sarayın onu hür adamı olarak ilan eder.

Merlin sayesinde yine güzel bir adamın geleceği kurtulmuştur.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

You may use these HTML tags and attributes:

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>