BÖLÜM ÖZETİ

Merlin, ormanda birkaç malzeme toplarken aslan vücutlu, kartal kafalı bir yaratığın saldırısına uğrar. Bu yaratık, Griffin’dir ve büyücü tarafından hiçbir darbe almaması için büyülenmiştir. Hazırlıksız yakalanan Merlin, yaratıktan darbe alacağı sırada gizemli adam hayatını kurtarır. O adam Lancelot’tur. Fakat yaratıkla mücadelesi sonucunda yaralanmıştır ve acil müdahale edilmesi gerekmektedir.

Merlin, vakit kaybetmeden onu saraya Gauis’ın yanına götürür. Lancelot, Gauis’ın tetkikleri sonucunda kısa sürede iyileşir. Yaratık, Camelot yakınlarındaki başka köyleri yağmalamaya devam etmektedir. Prens Arthur, babasıyla birlikte olup bitenlere göz atarken yaratığın sadece insanlardan beslendiğini fark eder. Bu bilinmezlik, durumu daha da kötü bir hale getirecektir. Yaratık her ne ise, Camelot’a gelme ihtimali oldukça yüksektir.

Lancelot ise, iyileşmesinin ardından bir hayalinin gerçekleştiğini fark eder. Çocukluğundan bu yana Camelot şövalyesi olmayı hayal etmiştir. Bunun için elinden gelen her şeyi yapmaktadır. Merlin, Arthur’un şövalye seçimlerinde bulunduğunu bildiği için Lancelot’u yüreklendirir ve onun bu seçimlere katılmasını ister. Merlin, aynı zamanda Arthur’la kendisini seçmesi için öneride bulunacağını söyler ve vakit kaybetmeden konuyu açar, fakat şövalye seçimlerine girmek göründüğü kadar kolay olmayacaktır.

Camelot şövalyesi olabilmek için ilk şartlardan birisi soylu bir aileden gelmektir. Öyle ki Kral Uther, hayatını emanet edeceği kişiye güvenmelidir ve bu şekilde rahatlıkla eğitmektedir. Fakat Lancelot’un bir soyluluk belgesi yoktur, o bir soylu değildir. Ailesi küçükken ağma sırasında ölen sıradan bir ailesinin çocuğudur. Çok iyi kılıç kullanabilen sıradan birisi…

Merlin, hayatını kurtaran bu adama, yine sonun nereye gideceğini bilmeden iyilik yapmak ister ve onun için büyüyle bir soyluluk belgesi oluşturur. Bu sayede Lancelot, kısa sürede şövalyelik ruhunu Arthur’a kanıtlamayı başarır. Fakat başarısı beklediğinden de kısa sürecektir. Kral Uther, belgenin gerçekliğini kütüphane görevlisinden araştırmasını ister ve belgenin sahte olduğu ortaya çıkar. Lancelot, Kralı kandırmak suçundan zindana atılır.

Aslan başlı yaratığın saldırıları devam etmektedir. Yakın köylere saldırmaya başlar ve saldırıdan sağ kurtulanlar Camelot’a sığınır. Yaratık, güneye yaklaştıkça Camelot’a saldırması an meselesidir. Arthur’un şövalyelerini eğitmesi için hızlı olması gerekmektedir. Kaçınılmaz son gerçekleşir ve yaratık Camelot’a saldırır. Arthur’un, eğittiği şövalyelerini görücüye çıkarma zamanı gelmiştir. Lancelot zindandadır ve ne yazık ki hiçbir şey yapamaz. Arthur, şövalyeleriyle yaratığa karşı direnirken onu zor da olsa püskürtürler, fakat herhangi bir silahla ona zarar veremediklerini fark etmişlerdir. Bunun sonucunda Gaius, yaratığın sadece büyüle yapılabilen bir silahla öldürülebileceğini anlar. Bu bilgiyi Uther’a söyler, ama kabul edilmez. Uther, başka bir yolun daha olması gerektiğini düşünür, ama başka bir yol yoktur. Bu büyü yapılmazsa Arthur ve şövalyeler ölecektir. Gizli de olsa iş yine Merlin’e düşecektir.

Arthur, yaratığın saldırısından sonra vicdanına yenik düşerek babasından habersiz Lancelot’u zindandan çıkartır ve onun Camelot sınırlarından kaçmasını ister. Ölümle cezalandırılmasına gönlü razı değildir. Lancelot yaratığa karşı savaşmak istediğini belirtse de Arthur bunu kabul etmez. Sadece gitmesini ister. Lancelot o an zindandan çıkıp gitse de Arthur’u yalnız bırakmayacaktır. Gwen’in yanına gider ve ondan savaş malzemelerini toplar.

Arthur ve şövalyeleri, gece yarısı yaratığı öldürmek için ormana giderler. Merlin büyüyü yapmaya uğraşırken Lancelot’un Arthur’a yardım edeceğini öğrenir ve onunla birlikte peşlerinden ormana giderler. Yaratık kısa sürede tüm şövalyeleri ve Arthur’u etkisiz hale getirmiştir. Neyse ki yardıma koşmuşlardır. Lancelot’un yaratığı öldürmekten başka şansı yoktur. Atıyla birlikte ona doğru hamle yapar. Merlin de, gücüne güvenmiyor olsa da, Lancelot’un mızrağına büyülü sözler söylemeye başlar. Çok geçmeden başarır ve Lancelot, Merlin sayesinde yaratığı öldürür.

Arthur uyanır ve Lancelot’un yaratığı devirdiğini fark eder. Bu, her ikisi içinde harika bir şeydir. Arthur, olanlardan sonra babasının yanına gider. Uther, bu başarısı için Arthur’u tebrik ederken Arthur, tüm alçak gönüllüğüyle yaratığı öldürenin Lancelot olduğunu söyler, fakat kral bu durumdan hoşnut değildir. Heyecanla içeriye giren Lancelot’a dışarıda beklemesini emreder.

Uther, her şeye rağmen emirlerinin ve kurallarını doğru olduğunu savunurken Lancelot kaderini beklemektedir. Bu durum Lancelot’un bazı şeyleri daha açık bir şekilde görmesini sağlar. Yalan konusunda dersini almıştır. Aynı zamanda Merlin’in ormanda kılıcına büyü yaptığını da fark etmiştir, ama kimseye bir şey söylemeyeceğine dair güven verir. Ardından salona girer. Bu durum görüşlerine ayrıdır ve kimsenin kendisi için zor duruma düşmemesi için, başka bir zamanda görüşmek üzere kendi isteğiyle saraydan ayrılır.

‘’Yapmadığım bir şey için takdir alamam. Artık yalan olmayacak ya da sahtekarlık. İkinize de yalan söyledim ve fikir ayrılığına düştünüz. Bu sorumluluğu üzerime alamam. Siz de almamalısınız. Buradan uzakta, yeniden başlayacağım. Belki bir gün kader bana yeniden kendimi Camelot Şövalyesi olmak için kanıtlama fırsatı verir.’’

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

You may use these HTML tags and attributes:

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>