BÖLÜM ÖZETİ

Arthur’un hayatını kurtardıktan sonra, Prens’in özel hizmetkarı olarak göreve başlayan Merlin, şövalye turnuvaları için Arthur’a kılıç kullanmasında yardımcı olmaya başlar, ama her zaman olduğu gibi, bu işten daha çok Arthur eğlenmektedir. Bununla birlikte, Arthur’un hizmetleri de göz önüne alındığında getirildiği konum, düşündüğünden de zor bir hal almaya başlamıştır Merlin için. Lady Morgana’nın hizmetkarı Gwen’den işleri öğrenmeye çalışır ve bu sayede arkadaşlıkları iyi bir seviyeye gelme yolundadır. Düzenlenecek olan şövalye turnuvalarında ise Arthur’u büyük bir tehlike beklemektedir.

Camelot surları içerisinde turnuva başlar. Merlin, şövalye Valiant’ın kalkanıyla bir şövalyeyi yaralamasının ardından neler döndüğünü öğrenmeye çalışır ve kısa sürede bunu fark eder. Valiant’ın kalkanına büyü yapılmıştır, kalkanında bulunan yılan figürleri büyü sayesinde, karşısındaki insanı etkisiz hale getirmek için canlanır ve onu ölümsüz şekilde yaralar. Merlin, Arthur’un başına bir şey gelmeden tüm bunları açığa çıkarmak zorundadır.

Isırılan şövalye, Gaius’ın yardımlarıyla ve yapılan panzehirle canlanır. Bu durum, Şövalye Valiant’ı diskalifiye etme sebebidir, çünkü yaralanan şövalye kalkandan yılanların çıktığını görmüştür. Merlin, Arthur’un hayatını kurtarmak için onu uyarır ve bu sayede Kral Uther’ın durumu fark etmesini sağlar. Fakat her şey ters gider. Şahit, gördüklerini itiraf edemeden yılan tarafından öldürülür. Arthur da bu suçlamalar için herhangi bir delil ortaya koyamaz. Kral Uther, Merlin’in sözüne değil de şövalyenin sözüne inanır, aksine Arthur’un korktuğunu iddia eder. Bu durum yüzünden Arthur büyük bir hayal kırıklığına uğrar. Mecburen savaşmak zorunda kalır. Görevi olduğu için, ne olursa olsun bundan kaçamaz.

Tüm bu olanlardan sonra Merlin, kaderi hakkında şüphelenmeye başlar. Ejderhayla konuşarak kaderi hakkında bilgi sahibi olmaya çalışır, ama her seferinde başka bir bilmeceyle karşılaşır. Her şey olduğundan da zor olmaya başlar, ama Merlin cesurdur, işleri yoluna koymaya niyetlidir.

Lady Morgana ise Arthur hakkında garip bir rüya görür. Onu, dikkatli olması için uyarmaya gelir. Arthur’un işi olduğundan da zordur. Bir yandan Merlin’in yalan söylemeyeceğini düşünürken diğer yandan da doğru söylüyorsa kendisini koruması gerekmektedir. Neyse ki Arthur’un farkında bile olmadığı bir koruyucu vardır.

Merlin, tüm çabalarına rağmen büyü gücünü kullanır ve Arthur’u hainin saldırısından korur. Bu sayede hem Arthur’u hem de kendisini kurtarmıştır.

‘’Efsaneler ülkesinde ve büyünün olduğu zamanlarda büyük bir krallığın kaderi genç bir adamın ellerinde. Onun adı Merlin.’’

🔙 1. Sezon 1. Bölüm İncelemesi

1. Sezon 3. Bölüm İncelemesi 🔜

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

You may use these HTML tags and attributes:

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>